Svato Martinský víkend na padesát procent

BC Benešov - S.Horní Počernice   66:47

Čtvrtiny. 17:11,18:15,14:11,17:10       TH: 32/14-16/7       Trojky:0/4       Fauly:18/21

Body: Šedivá J. 21,Vrbová E.12,Hadžalič A.11,Bočková T. 10,Rýdlová M. 8,Mayunga V. 4

BC Benešov - Basket Říčany   53:62

Čtvrtiny: 24:11,17:18,9:14,3:19       TH: 23/7-7/5         Trojky: 0/1     Fauly: 12/19

Body: Šedivá J. 22,Bočková T. 14,Hadžalič A. 7,Mayungy V. 6,Seidlová K. 4

Nastoupily jsme proti soupeřům z opačných pólů tabulky a to proti do té doby vedoucím Počernicím a druhý den proti předposledním Říčanům. Papírově tedy mělo být jasno s kým uspějeme a s kým ne ale bylo to právě naopak. V sobotu podaly holky vůbec nejlepší výkon pod mým vedením.Bylo to utkání plné bojovnosti ale i basketbalově povedených akcí.Chtěl bych vyzvednout naši obrannou hru ta byla na velmi dobré úrovni a co bylo hlavní tak holky dřely jedna za druhou.Mimořádně dobrý výkon do doby než se vyfaulovala odvedla Julča Šedivá kdy dokázala vymazat nejlepší hráčku soupeře Jandovou.Nedělám to často ale také musím vyzvednout skvělý výkon Mariky Rýdlové od druhé části utkání kdy nám velice pomohla.Ale nutno podotknout že pochvalu a zasloužené vítězství si za sobotní utkání proti lídrovi zaslouží všechny holky.

V neděli jsme do utkání vstoupili tak jak jsme v sobotu končili.Tudíž maximálně koncentrovaně a bojovně a soupeřky jsme téměř k ničemu nepustili a vypracovali jsme si jasné vedení až o dvacet bodů.Na konci druhé čtvrtky se však stalo něco co doposud nedokážu rozklíčovat nechápu co se s holkama stalo.Obdrželi jsme za minutu a půl osm bodů a holky se zlomily ikdyž z mého pohledu k tomu nebyl důvod.Najednou se vrátily k individualistické hře každá jedna chtěla rozhodnout a přestaly plnit zásady které je dovedly k sobotnímu úspěchu a k díímu úspěchu i v neděli.Navíc po vyfaulování Elišky se to zlomilo úplně a holky toto utkání nezvládly ve svých hlavách.Přitom po stránce basketbalové měly soupeře dorazit.Zpětně si uvědomuji i já že jsem mohl v určité fázi zareagovat jinak a vzít si rychlé dva oddechové časy po sobe abychom soueře zastavili a vyvedli z tempa a toto beru jako trenér na sebe.Možná by to malinko pomohlo. Celkově však je nutno říct že tým získává svou tvář a věřím že bude pokračovat nastopenou cestou i nadále a ještě do konce zákládní části předvedeme že basket opravdu umíme.Další šanci potvrdit to že se jako tým lepšíme budeme mít 20.11.2018 od 18.30 v Borotíně.

Ve svátečním víkendu další dvě utkání U 15 v nadregionální lize

BC Benešov - Sokol Nusle   28:89

Čtvrtiny: 0:26,8:16,7:20,13:27     TH: 18/4-19/9        fauly:20/15   trojky:  0/0

Body: Mayungy V. a Šedivá J. po 8,Vrbová E. a Hadžalič A. po 4,Půrová N. 2,Hocková V. a Zvolská B. po 1

BC Benešov - HB Basket Praha     47:39

Čtvrtiny:15:11,13:7,8:9,11:12  TH: 13/2 - 6/2       fauly: 13/11    trojky:1/2

Body: Šedivá J. 22,Bočková T. 8,Vrbová E. a Hadžalič A. po 6,Mayunga V. 5,

Hodnocení trenéra J.Mazura:Tak obě utkání se mi hodnotí velice rozdílně.V sobotu se toho moc hodnotit nedá neboť holky nebyly ochotny akceptovat vůbec žádné naše pokyny a hlavně je srazil vstup do utkání a vlastně celá první čtvrtina kdy nebyly schopny ubránit a v ůtoku nabyly schopny si dát jednu kloudnoou přihrávku aby byly schopny vůbec ohrozit koš a nedejbože dát body.Po první čtvrtině vlastně bylo po zápase neboť jsme dostali 26 bodů oproti naši nule.V tomto utkání nefungovalo vůbec nic.Za zmínku stojí snad jen výkon Vanessy v posledních 15 cti minutách.Jsem z toho velmi zklamán co holky předvedly.

Oproti tomu v nedělním utkání to bylo jako den a noc.Opět jsme po delší době předváděli bojovný a chvílemi i koukatelný basketbal. Od první vteřiny zápasu jsme podávali úplně jiný výkon než v sobotním odpoledni.Plný nasazení chuti do hry bojovnosti.Snad k tomu trošku pomohla promluva před utkáním v šatně a doufám a věřím že holky si to pevně vryly do paměti.Takto si představuji že budou holky makat v každém utkání.Jen mne stále mrzí že vydrží plnit pokyny jen část každé čtvrtiny a nedokáží se soustředit po celou dobu utkání. V tomto bych vyzdvihnul nasazení obětavost všech ikdyž některé holky musí ještě přidat.Samozřejmě nás limitují zranění některých holek ale na to se nebudeme vymlouvat.Od toho jsou tam ty ostatní aby chytly šanci za pačesy a ukázaly nám že jsou plnohodnotnou náhradou za ostatní.Tato situace může potkat kterýkoliv tým.A co mne ještě mrzí je malé procento proměněných trestných hodů v obou utkáních( sobota 18/4 a neděle 13/2).Nicméně věřím že jim toto utkání dodalo potřebné sebevědomí a v dalších zápasech to potvrdí.

Utkání proti Příbrami jako přes kopírák z Počernic

ŠSK Příbram - BC Benešov     82:37

Čtvrtiny: 25:7,16:7,18:13,23:10   TH: 6/4 - 10/2  Fauly : 16/9

Body: Šedivá J. 15,Mayunga V. a Bočková T. po 6,Hadžalič A. a Seidlová K. po 4,Vrbová E. 2

Hodnocení trenéra J.Mazura: V neděli jsme odjeli k dalšímu utkání do Příbrami a já jsem tak nějak tajně věřil že domácí tým dostatečně potrápíme.Bohužel se tak nestalo.Ačkoliv výsledek je úplně jasný tak nás domácí přehráli pouze v první desetiminutovce kdy jsme tuto opět prospali.Než jsme se rozkoukali tak jsme ve čtvrté minutě prohrávali16:0. Holky byly nevím proč nervózní ve všech herních činnostech jsme propadli.Od páté minuty se to trošku začalo měnit a do konce čtvrtky jsme již odehráli skóre 9:7. Druhá a třetí část byla v poli vyrovnaná ale bohužel co se týká skóre to navyšovaly domácí. 4tvrtá část se už jen dohrávala a po zranění Kláry Seidlové jsme v podstatě přestali existovat.Tím nemyslím v nasazení a bojovnosti ale bohužel v promněňování jasných šancí.Byl to totožný zápas jako před 14 dny v Horních Počernicích.Tam domácí také nebyly o tolik lepší ale skóre bylo jasně v jejich prospěch.Holky musejí zapracovat na sebevědomí při zakončení.Ale to je jen otázka vyhranosti a hlavně pozitivního myšlení v každé chvíli utkání.Věřím že v pátek v dohrávce proti Borotínu už se naše produktivita zvedne. Holky pracují poctivě a věřím že se jim ta práce z tréninků vrátí v tom nejdůležitějším okamžiku a to v utkání. Jsme tým a jedeme dál.