Benešovské minižákyně doma na Kolín nestačily

přidáno: 7. 10. 2012 22:32, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 7. 10. 2012 22:32 ]
Tuto sobotu se benešovské minižákyně poprvé předvedly, a to doslova, před domácím publikem proti Kolínu. Předchozí víkend Kolín vysoko vyhrál nad Slaným, takže jsme rozhodně nečekaly lehký zápas. Tomu bodově odpovídala i první čtvrtina, ovšem ne předvedená hra. Náš výkon postrádal veškerou bojovnost, souhru a hlavně chuť hrát -to díky čemu jsme předchozí zápasy vyhrály, tak tady nebylo! Druhá pětka bohužel navázala na tento výkon s tím, že se k tomu ještě přidalo opravdu špatné zakončení, takže výsledek této čtvrtiny (4:25) byl odpovídající naší hře. Po poločase, kdy bylo holkám domluveno, se naše hra o něco zlepšila, ale stále jsme nemohly chytit ten správný rytmus, který bychom si přály. Takže na konci zápasu se z vítězství zaslouženě radovaly hráčky z Kolína.

Výkon ve druhém zápase byl obratem o 180 stupňů. Holky od začátku bojovaly o každý míč, poctivě bránily, přihrávaly si a z toho potom jednoduše skórovaly. Tato jednoduchá a týmová hra nám přinesla vedení po první čtvrtině 16:6. Další čtvrtina se nesla ve stejném duchu, ale chybělo nám přesné zakončení a doskok, čehož soupeř dokázal využít a šel do vedení. Ve druhém poločase nám už bohužel chyběly síly na to holky z Kolína ještě více potrápit a vyrovnat, takže i přes zlepšený výkon a nasazení jsme bohužel prohrály.

Doufám, že výkon z prvního zápasu se už nebude opakovat a bylo to jen ,,chvilkové pomatení,,. Za druhý zápas musím holky pochválit, protože předvedly sympatický a celkem pohledný výkon-zvláště pak v první čtvrtině. Co nám ovšem chybí je důsledné a úspěšné zakončení z podkoše (zejména z dvojtaktu), díky kterému bylo naše skóre v obou zápasech tak nízké.

BC Benešov - BC Kolín 34:78 (13:19, 4:25, 15:16, 2:18)

Budilová N. 20 (6/2), Flosmanová E. 6, Fučíková M. 2 (2/0), Hálová E. 2 (2/0), Neprašová K. 2, Vaníčková K. 2 (2/0)Bartoňová T. 0 (2/0), Říhová K. 0 (2/0), Pospíšilová K., Bartoňová L., Fučíková E., Kotoučová V.

BC Benešov – BC Kolín 29:67 (16:6, 5:32, 4:15, 4:14)

Neprašová K. 8, Budilová N. 6, Vaníčková K. 5 (2/1), Hálová E. 4 (2/0), Fučíková M. 2, Flosmanová E. 2, Bartoňová T. 2, Pospíšilová K. 0 (2/0), Říhová K. 0 (4/0), Bartoňová L., Fučíková E., Kotoučová V.

Autorka: Ráďa  Richterová