Domácí výhra s Příbramí

přidáno: 28. 1. 2014 5:24, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 28. 1. 2014 5:24 ]
BC BENEŠOV U14 – SŠK PŘÍBRAM U15 60-49 (9-6, 20-15, 10-14, 21-14)

Po více než měsíční pauze nastoupily benešovské žákyně k mistrovskému utkání. Po tak dlouhé přestávce nás ovšem nečekal vůbec lehký soupeř – ŠSK Příbram. Soupeř se kterým jsme na podzim na jeho půdě prohrály 20-ti bodovým rozdílem si zajisté chtěl upevnit 3.příčku a tím si tak zajistit postup do finálové trojky KP. Proti tomu jsme se ovšem chtěli vzepřít a o 3. místo ještě zabojovat. V úvodu utkání se především na naší straně projevila dlouhá pauza a tak diváci na první koš utkání museli čekat až do 4 minuty. Velké problémy nám dělala příbramská „obrana“, která spočívala v tom, že všechny hráčky se postavily do bedny a znemožňovaly našim hráčkám najíždět do koše a vesele je nechaly střílet ze střední vzdálenosti, protože je jasné, že mládežnická družstva nebudou mít takovou úspěšnost střelby. Ano na nás tato „obrana“ platila, ale otázkou zůstává, jak tento styl pomáhá příbramským nadějím v basketbalovém růstu. Lék na tuto „obranu“ byl jediný – rychlý protiútok, aby se soupeř nestačil zatáhnout do bedny. Bohužel se nám to dlouho nedařilo praktikovat a tak všichni sledovali dobývání benešovských hráček příbramského koše. Pokud holky plnily pokyny v útoku si to nahrály, hrály v pohybu a šly tvrdě za útočným doskokem, tak se dokázaly prosadit.

Druhý poločas začal z domácího pohledu dost tragicky. Stejně jako v prvním poločase se dlouho čekalo nad domácí koš, který přišel až v 6 minutě - 2 proměněné trestné hody, koš ze hry domácí zaznamenaly až 7.min. Bohužel se vytratila i bojovnost a nasazení a hosté nás za to okamžitě potrestaly a zápas vyrovnaly. Naštěstí to byl pro holky dostatečný budíček a do konce zápasu si již udržovaly mírné vedení, které nepustily a zaslouženě vyhrály.

Samostatnou kapitolou jsou trestné hody. Zatažená obrana hostů v bedně znamenala takřka každý faul možnost házení trestných hodů. Celkem jsme měly možnost 42x přidat bod z trestného hodu. Proto celková bilance 42/9 je opravdu naprosto žalostná a je to jedna z věcí na které zapracovat, protože od jakživa střela z trestného hodu je jediná která je házená v klidu, bez obtěžování obránců a se 100% soustředěním.

Body: Hálová 28 (10/0 !!!), Vaníčková 10 (8/2), Budilová 7 (6/1), Fučíková M. 7 (8/2), Neprašová 4 (4/0), Říhová 2 (2/2), Bartoňová T. 1 (2/1), Bejblová 1 (2/1)TH: 42/9 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Toto vítězství je nutné potvrdit v následujících utkáních. Tento týden bude opravdu náročný. V pátek dohráváme zápas proti Spartě, která dokázala sehrát už několik dobrých zápasů a i přes naše jasné vítězství v prvním vzájemném zápase to bude jistě nepříjemný soupeř. V sobotu již v domácím prostředí nastoupíme proti Nuslím, kterým chceme oplatit porážku z první části soutěže. A v neděli nás čeká dosud neporažené družstvo Říčan hrající pod názvem SK Slunéčko o.s., ovšem i v tomto zápase budeme chtít udržet neporazitelnost na domácí palubovce a nedat svou kůži lacino.

Autor: Jana Strnadová
Comments