Kyjov, Brno - venku

přidáno: 17. 11. 2014 10:32, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 17. 11. 2014 10:32 uživatelem Basket Benešov ]

K odvetným zápasům na Moravu jsme odcestovali s cílem přivést alespoň jedno vítězství a zopakovat výkony z 1. víkendu žákovské ligy, kdy jsme předvedli výborné výkony. První část se povedla, v sobotu jsme po nepřesvědčivém výkonu vyhráli, ale zopakovat výkony z úvodu sezóny se nám bohužel nepovedlo. Pozitivem víkendu je návrat Hálové a Budilové, která zatím může do zápasů zasahovat jen v krátkých úsecích.

Jiskra Kyjov – BC Benešov              60-64 (11-9, 23-29, 45-48)

V sobotním podvečeru jsme nastoupili proti týmu Kyjova, který nastoupil bez své nejlepší střelkyně Škapíkové. V prvním poločase příliš basketbalové krásy vidět nebylo. Obě družstva vytvořily neuvěřitelné množství ztrát a basketbal se ve hře vyskytoval opravdu jen chvilkami. My jsme se vůbec nedrželi naší hry – agresivní obrana a následné rychlé protiútoky. Naše reakce byli zpomalené a tak jsme soupeři dali šanci, aby s námi sehrál vyrovnaný poločas a stále mohl pomýšlet na vítězství. Ve 3. čtvrtině jsme pokračovali v ospalém výkonu z 1. poločasu a ke všemu se přidala neschopnost v útoku dát koš z jakékoliv pozice. V naší hře nefungovalo vůbec nic a tak soupeř posledních 5 minut 3. čtvrtiny vyhrál 16-8. V ten moment si jen málokdo dokázal představit, že by se zápas mohl vyvíjet pro nás ještě hůře. Bohužel vyvíjel, na žáčkách sice byla v poslední čtvrtině vidět velká snaha, ale přemotivovanost způsobila, že jsme pokračovali v maratónu nepochopitelných chyb. Po 5-ti minutách domácí vedli o 9 bodů a náš tým byl v totálním rozkladu. Nevím, co se stalo potom, ale najednou jsme začali hrát jako tým, povzbuzovat se, dřít v obraně a bod po bodu začali náskok soupeře smazávat. Do konce zápasů Kyjov dal pouze dva body a my se poctivou prací soupeři přibližovali. Po trojce Míkové, dvě minuty před koncem byl stav 58-56 pro domácí.  Soupeři docházeli síly a často si v obraně pomáhal fauly a dával nám šanci skórovat z čáry trestných hodů. To jsme naštěstí využívali s 50 % úspěšností a zápas nakonec otočili.

Výkonem jsme dnes nepotěšili. Cením si toho, že jsme zápas ze skoro bezvýchodné situaci, kdy jsme byli opravdu na dně otočili hlavně díky velké vůli po vítězství v posledních pěti minutách. Vyhrát když se daří, dokáže každý, ale když se nedaří, dokáže opravdu jenom silný tým a my jsme v Kyjově ukázali, že jím dokážeme být. Ale byla bych ráda, kdybychom si to vůbec nemuseli dokazovat a příště předvedli dobrý výkon po celý zápas.

Body: Hálová 28 (8/2), Budilová 13 (8/3), Bartoňová T. 8 (2/2), Fučíková M. 7 (2/1), Míková 6 (1x3, 4/1), Svobodová 1 (2/1), Říhová 1 (2/1), Kotoučová 0 (2/0), Fučíková E.,  Bartoňová L.

TH: 30/11 (37%)

BK SŠMH Brno – BC Benešov                     72-47   (25-9, 41-21, 50-37)

V 1. zápase jsme byli blízko k překvapení soutěže, kdy jsme se soupeřem celý zápas drželi krok a prohráli až v závěru o 2 body. V neděli byl k vidění ovšem úplně jiný zápas. Holky k zápasu přistoupily, že první vzájemný zápas byla náhoda a podle toho taky vypadala 1.čtvrtina. Zatímco v září jsme nejlepší hráčku soupeře Pogányovou udrželi na 9-ti bodech za celý zápas, tentokrát prakticky celý zápas rozhodla sama v 1. poločase. Bohužel jsme jí nebránili týmově a vůbec si na ní nepomáhali a za první poločas jí dovolili dát 21 bodů (za druhý poločas 0). V poločase byl rozdíl 20-ti bodový, ale zápas jsme ještě zabalit nechtěli. Ve 3. čtvrtině se soupeř nemohl opřít o výkon Pogányové, která nemohla hrát a my toho dokázali částečně využít. Dokázaly jsme 3. čtvrtinu vyhrát a soupeři se přiblížit na přijatelný rozdíl 13-ti bodů. V poslední čtvrtině jsme ale nedokázali zastavovat rychlé protiútoky brňanek a rozdíl ve skóre se vyšplhal na 25 bodů. Škoda první a poslední čtvrtiny, kdy jsme vyhořeli v obraně a dovolily domácím odskočit. Zajímavostí je, že se v zápase házelo celkem 82 šestek a ani jeden z týmů neměl oslnivé procento úspěšnosti (46/14-36/15)

Body: Fučíková M. 13 (8/3), Hálová 12 (9/6), Budilová 11 (3/1), Míková 6 (4/2), Bartoňová T. 4 (2/2), Svobodová 1 (2/1), Říhová 0 (6/0), Bartoňová L. 0 (2/0), Kotoučová, Fučíková E.

TH: 36/15 (41%)

Autorka: Jana Strnadová