Podařený vstup do ligy mladších žákyň

přidáno: 22. 9. 2014 0:02, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 22. 9. 2014 0:02 ]

Na premiérovou sezónu v žákovské lize jsme se svědomitě připravovali na soustředění v Polničce u Žďáru nad Sázavou. Soustředění se velice podařilo a holky svým přístupem ukázaly, že v žákovské lize nechtějí být do počtu. Formu jsme dolaďovali na turnaji starších žákyň v Kožlanech, kde jsme obsadili 7. místo, ale pozitivem bylo, že jsme se každým zápasem zlepšovali.

BC Benešov –SŠMH Brno              44-46 (17-12, 27-31, 38-40, 44-46)

Hned na úvod soutěže nás čekal soupeř z moravské metropole, který již má zkušenosti se žákovskou ligou z předchozích let. Všichni se na  první ostrý zápas v nové sezóně těšili, ale zároveň nikdo nevěděl co očekávat, protože soupeři se kterýma se letos budeme v lize potkávat jsou většinou pro nás velkou neznámou. S příchodem podzimu přišly i první virózy a chřipky, které nám takřka znemožnily plnou zátěž v tréninku hned u několika hráček. Všechny hráčky ovšem udělaly maximum pro uzdravení a do zápasu zasáhly všechny, i když některé stále lehce indisponované.

Vstup do zápasu byl až nad očekávání dobrý. Soupeře jsme zaskočili výbornou a agresivní obranou, kterou jsme Brno donutili ke ztrátám míčů. Klíčovým bylo ubránit nejlepší hráčku hostí – Pogányovou, což se nám dařilo po většinou dobře (9 bodů). Soupeř ve druhé čtvrtině zlepšil hru především v útoku a v poločase vedl o 4 body. 2. čtvrtina byl jediný výraznější okamžik, kdy nás větší a silovější soupeř přeskákal na doskoku. Jinak jsme mu na doskoku dokázali být více než vyrovnaným soupeřem. Vstup do 2. poločasu jsme měli opět dobrý a již ve 3 minutě stav otočili a vedli 35-33. Po té už to byl  boj o každý míč, ani jeden z týmu nechtěl z utkání odejít poražen. V koncovce nakonec byl o trošku šťastnější tým z Brna, který si připsal první výhru v soutěži.

Každá porážka, a zvlášť takto těsná bolí, ale odehráli jsme velice dobrý zápas, především v obraně a rozhodně se nemáme za co stydět, protože favorit z Brna o svojí výhru musel bojovat až do posledních chvil zápasu. Bojovnost všech hráček byla příkladná a musí taková být v každém zápase.

Body: Hálová 19 (12/7), Míková 9 (5/1), Budilová 8, Fučíková M. 4 (2/0), Svobodová 2, Bartoňová T. 2, Kotoučová 0 (2/0), Bartoňová L., Fučíková E., Říhová,  0

TH: 21/8

BC Benešov – TJ Jiskra Kyjov      87-71 (18-19, 42-33, 68-50, 87-71)

Otázkou nedělního rána byl stav hráček, které byly minulý týden nemocné. Naštěstí stav se nezhoršil a tak jsme se chtěli do soupeře hned od prvních minut zakousnout a pokusit si připsat první ligové vítězství. Kyjov, který v sobotu prohrál stejně jako my o dva body ve Žďáru nad Sázavou, byl ovšem od úvodních momentů živější a rychle si vypracoval vedení  6-0. Po time-outu přišlo lehké probuzení domácích a hra se vyrovnala. O úplném probuzení, ale můžeme hovořit až ve druhé čtvrtině, kdy jsme konečně začali běhat a hrát hru nám vlastní – agresivní obranu a rychlý přechod do útoku a čtvrtinu vyhrály o 10 bodů. V poločase byly holky nabádány především ke zlepšené obraně, protože ta nebyla na sobotní úrovni, což bylo už vidět na poločasovém skóre. Naštěstí ani soupeř nebránil moc dobře a tak diváci mohli vidět více bodů než v žákovských kategoriích bývá zvykem. Rozhodující okamžik zápasu přišel ve 3. čtvrtině mezi 3 a 6 minutou, kdy jsme udělali šňůru 13-0 a Kyjovu odskočili na 19-ti bodový rozdíl. Do konce zápasu pokračoval „basketbal bez obran“ na obou stranách hřiště. Soupeři jsme nedovolili přiblížit blíže než na 14 bodů a doslova jsme se prostříleli k prvnímu vítězství v žákovské lize. Pozitivem utkání je, že se všechny hráčky zapsaly do střelecké listiny. V zápase jsme konečně ukázali věci, které trénujeme v tréninku, ale stále je i dost věcí, které opakovaně děláme špatně a musíme na nich zapracovat.

Celkově vzato musíme být s celým víkendem spokojený. Vzhledem ke všem okolnostem je jedna výhra velmi cenná a výkony byly příslibem do dalších ligových bojů.

Body:  Hálová 36 (11/8), Míková 14 (4/2), Budilová 12 (3/0), Fučíková M. 8 (6/2), Říhová 5 (5/1), Fučíková E. 4, Svobodová 3 (4/1), Bartoňová L. 2, Bartoňová T. 2 (2/2), Kotoučová V. 1 (2/1)

TH: 37/17 (mohlo by být lepší)

Autorka: Jana Strnadová