U15: Doma na 50 procent

přidáno: 8. 12. 2014 8:42, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 8. 12. 2014 8:42 ]

BC Benešov – T.J. Sokol Kladno      47-55   (13-17, 27-33, 34-49)

V sobotním podvečeru jsme nastoupily proti lídrovi soutěže z Kladna. Zápas pro nás nezačal šťastně. Hned v první minutě kvůli zranění ruky musela odstoupit Fučíková, která v průběhu zápasu chyběla. Zranění se ukázalo jako vážnější a budeme se bez naší rozehrávačky muset obejít delší dobu – přejeme brzké uzdravení.
     V prvním poločase naše malé hráčky předváděly poctivou, agresivní, celoplošnou obranu, která dělala Kladnu problémy. Bohužel naše větší hráčky v sobě nenašly dost morálky a vůle, aby ve snažení svým spoluhráčkám pomohly, a tak si hostující hráčky často pomáhaly přihrávkou právě na pivoty. Další činnost ve které jsme hořely byl obranný doskok. Skákání pod obroučkou opět úspěch nesklidilo, a tak jsme soupeři dávaly opakované šance ke vstřelení koše. Naopak na útočné polovině jsme byly pomalé, vůbec jsme nevyužívaly možnosti nájezdu do koše a radši volily střely z delších vzdáleností. Světlý okamžik nastal ve 2. čtvrtině, kdy si pět minut všechny hráčky dobře plnily svoje povinnosti a dokonce jsme se dostaly do vedení 22-21. Zbylou část jsme se vrátily do úsporného režimu, soupeře nechaly kombinovat, střílet a doskakovat a v poločase jsme prohrávaly rozdílem 6-ti bodů. Zápas se prakticky rozhodl na začátku 2. poločasu. Neochota bránit pokračovala a navíc se k tomu přidal špatný útok. Pomalý přechod na útočnou polovinu, bez pohybu a snaha hrát sama do 3 obránců způsobilo, že rozdíl ve skóre narostl až na 19 bodů. V poslední čtvrtině jsme se přeci jen trošku vzchopily, ale zápas se nám už zvrátit nepovedlo i díky velkému množství neproměněných šancí. Škoda, že jsme po celý zápas nehrály tak jako v poslední čtvrtině. Některé hráčky by si měly uvědomit, že svojí leností a nekoncentrovaností v obraně potápějí celý tým.

Body: Hálová 18 (6/4), Vaníčková 13 (6/5), Budilová 8 (4/0), Míková 4 (1/0), Bartoňová T. 2 (4/2), Neprašová 2 (4/0), Kotoučová, Fučíková M., Fučíková E., Bartoňová L., Říhová

TH: 25/13 (52%)

BC Benešov – BA Sparta Praha       87-46   (29-10, 46-16, 71-31)

V neděli jsme hostily poslední celek tabulky, který stále čeká na první výhru v soutěži. Kromě zraněné Fučíkové a Bejblové, jsme od začátku zápasu neměli k dispozici pro svou nedisciplovanost Hálovou. Po celý zápas jsme se snažily hrát rychlé protiútoky, ze kterých jsme předvedly několik pěkných akcí. V prvním poločase také vycházela hra 1 na 1, a tak jsme v útoku neměly problémy se prosadit. Trápení v obraně stále pokračuje. Zlepšení oproti sobotě zaznamenaly vyšší hráčky, které aktivní obranou před útočníkem získávaly balony. Za první poločas zaslouží mužstvo pochvalu – agresivní obrana a rychlý přechod do útoku nám zajistily vedení o 30 bodů. Druhá půle byla opět pod dojmem velkého vedení horší jak v obraně, tak v útoku, který byl bez pohybu a pomalý.  Sparťanky nás trápily svou rychlostí a aktivním doskokem O špatné obraně svědčí i počet vstřelených košů Sparty. Do dnešního dne Sparta v průměru vstřelila 24,5 bodů na zápas – nám dala o 22 bodů více.

Body: Neprašová 27 (5/3), Vaníčková 14, Budilová 11 (2/1), Míková 10 (1/0), Svobodová 9 (2/1), Bartoňová L. 8, Bartoňová T. 4 (2/2), Říhová 2 (2/0), Fučíková E. 2, Kotoučová, Hálová