U15: Odplata Kolínu

přidáno: 16. 3. 2015 0:37, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 16. 3. 2015 0:37 uživatelem Basket Benešov ]

BC Benešov – ŠBK Sadská    74-29              (19-5, 38-12, 54-24)

Do zápasu jsme vstoupili, pro nás nezvykle s 12-ti hráčkami. V úvodu jsme hráli aktivně a rychle si vypracovali náskok 14-2. V obraně jsme předvedli dobrý výkon a z ní pak vyráželi do rychlého protiútoku.  Celý první poločas probíhal v podobném duchu, ve větším rozdílu ve skóre, zabránilo naše neproměňování jasných příležitostí – z dvojtaktu, po doskoku. Ve druhém poločase hra z naší strany neměla takovou úroveň. Zbytečné ztráty a lehkovážnost v obraně (na doskoku), dovolili soupeři sehrát vyrovnanou čtvrtinu. V poslední části jsme opět dominovali a připsali si tak další vítězství v krajském přeboru starších žákyň.

K vidění bylo poměrně dost pěkných akcí, které bohužel ne vždy skončili košem. Zároveň jsme však ve hře měli dost hluchých míst, kdy jsme byli statický v útoku a nedokázali doskočit jediný míč.

Body: Hálová 13 (2/1), Budilová 10, Fučíková 10 (3/2), Vaníčková 8, Bejblová 6, Říhová 6, Bartoňová T. 6, Neprašová 5 (2/1), Svobodová 4 (2/0), Kotoučová 2, Bartoňová L. 2, Fučíková E. 2

TH: 9/4 (44,4%)

BC Benešov – BC Kolín         64-56              (14-11, 30-33, 42-50)

Na podzim jsme na soupeřově půdě prohráli o 3 body v prodloužení, a tak cíl tohoto zápasu byl jasný – vrátit soupeři těsnou porážku. Při pohledu na obě družstva bylo jasné, že se bude rozhodovat především na doskoku, protože soupeř měl znatelnou výškovou převahu. Do zápasu jsme vstoupili bojácně, ale postupně jsme se rozkoukávali a první čtvrtinu vyhráli 14-11. Vstup do 2. čtvrtiny byl ovšem opět špatný. Prvních pět minut jsme nedokázali skórovat, hráli zbrkle a vůbec nám nefungoval doskok. Soupeř tento úsek vyhrál 14-0 a rázem o 11 bodů vedl. Poté přišlo první vzkříšení našich hráček, zlepšenou prací v obraně a na doskoku jsme bod po bodu stahovali náskok Kolína a v poločase jsme prohrávali pouze o 3 body. Sedm minut 3. čtvrtiny bylo opět špatných, hlavně spoustu zbytečných ztrát a tristní procento střelby z pod koše zapříčinilo, že soupeř v 7. minutě vedl 48-34. V tu chvíli by si na náš tým málo kdo vsadil. Žačky, ale ukázaly obrovský charakter a zápas nevypustily. Kolín od 7. minuty třetí čtvrtiny až do konce zápasu nedal koš ze hry, body si připisoval pouze z čáry trestních hodů. Vstup do poslední části hry byl výtečný. Aktivní hrou jsme donutili soupeře nás faulovat a tím jsme dostávali možnost střílet trestné hody a již ve 3 minutě byl výsledek vyrovnaný 51-51. V tu chvíli už obě družstva měli 5 týmových faulů a tak bylo jasné, že o osudu zápasu může rozhodnout úspěšnost trestných hodů. Stala se, pro náš tým, nevídaná věc – výborné proměňování šestek. Především Hálová zachovala na čáře trestných hodů chladnou hlavu a udržovala naději na vítězství (ve 4. čtvrtině 12/10). Poctivou obranou jsme Kolínu nedávali možnost skórovat a v 8. minutě jsme definitivně otočili zápas. Na konci jsme už splnili veškeré pokyny na jedničku a soupeři porážku z předchozího zápasu vrátili.

Po delší době, nás prověřil soupeř z horní poloviny tabulky. Tým Kolína poodhalil naše nedostatky především na doskoku, kdy jsme soupeři dávali opakovaně možnost skórovat po neúspěšné střele. Alfou a omegou bylo proměňování jasných příležitostí. V této věkové kategorii se už prostě nemůže stávat, že opakovaně nedáváme střely z pod koše, když nejsme bráněný, ať už po doskoku nebo z dvojtaktu. V případě prohry bychom mohli nadávat jenom sami sobě, protože to co jsme dokázali neproměnit se jen tak nevidí. Naopak si velice cením, že se hráčky 2x dokázaly vrátit do zápasu a skoro ztracený duel otočili ve svůj prospěch.

Body: Hálová 20 (12/10), Vaníčková 10 (4/4), Budilová 8, Svobodová 8 (6/4), Míková 7 (1x3), Neprašová 6 (2/0), Říhová 3 (1/1), Fučíková  M. 2, Kotoučová, Bejblová, Bartoňová L., Bartoňová T.

TH: 25/19 (76%)