Žákyně nadále v lize padesátiprocentní.

přidáno: 21. 10. 2014 1:57, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 21. 10. 2014 1:57 uživatelem Basket Benešov ]

BK Studánka Pardubice – BC Benešov    74-32   (14-11, 33-13, 54-19, 74-32)

K dalším ligovým bojům jsme odcestovali do Pardubic. V sobotu nás čekal další favorit naší skupiny Studánka Pardubice. Začátek zápasu naznačil, že uvažování holek o jasné prohře před zápasem nebylo na místě a ani by nikdy na místě být nemělo. Do každého zápasu musíme jít s tím, že chceme vyhrát a odvést co nejlepší výkon, ne jít předem poražen, to se pak samozřejmě podepíše i na výkonu hráčky i mužstva. Soupeře jsme zaskočili dobrou obranou a dravým hraním do koše a po pěti minutách vedly 8-5. Po zbytek čtvrtiny jsme skórovali jen z čáry trestných hodů, ale i tak jsme po úvodní čtvrtině ztráceli jen tři body. Druhá čtvrtina tak dobrá už nebyla. V útoku jsme se prosadili až po 7 minutách ze šestky a ve zbývajících 3 minutách jsme přidali také pouze bod. Naopak soupeř se rozehrál a přehrával nás opět rychlým protiútokem, který skončil buď košem nebo faulem, který dával soupeři možnost házet trestné hody. Po poločasové pauze, to už nebyl takový výkon, který bychom si představovali. Zlepšení nastalo až v poslední čtvrtině, která opět byla vyrovnanější.

Zvlášť v první a poslední čtvrtině byly úseky hry, kdy jsme si dokázali, že s dobrým nasazením a týmovou hrou, můžeme hrát vyrovnaně i s favorizovanými týmy.

Body: Hálová 17 (13/5), Bartoňová T. 4 (8/4), Míková 4 (5/2), Plocová 3 (2/1), Svobodová 2 (4/2), Říhová 1(2/1), Fučíková M. 1 (4/1), Kotoučová, Bartoňová, Fučíková E.

TH: 38/16 (42%)

SŠB Pardubice – BC Benešov        37-77   (0-32, 14-40, 18-62, 37-77)

V neděli jsme naopak jako favorit do zápasu vstupovali my. Soupeř stále čeká na svoji první ligovou výhru v tomto ročníku. Holky byly nabádány, aby soupeře nepodcenily a nepřidělávaly si žádné zbytečné starosti a od úvodu ukázaly, kdo odejde z tohoto boje jako vítěz. Tento pokyn žačky splnily do puntíku. Agresivní obranou po celém hřišti nutily soupeřky k chybám a samy lehce skórovaly. 1. čtvrtina týmu vyšla znamenitě, když ani jednou neinkasoval. 2. čtvrtině přišlo uspokojení z první povedené čtvrtiny a soupeř tento úsek hry vyhrál. Těchto výpadků bychom se měly vyvarovat, protože nás zbytečně vyvádí z tempa a pak může být obtížné se do něj vrátit. 3. čtvrtina, ale opět patřila našemu týmů. V poslední čtvrtině se zápas už jen dohrával, bohužel naše obrana byla opět na bodu mrazu. Soupeři jsme dovolili více bodů než za celé předchozí 3 čtvrtiny. Více než prohraná poslední čtvrtina mrzí zranění nejlepší střelkyně Hálové, která v posledních 14-ti dnech podávala dobré výkony jak na útočné, tak na obrané polovině a při 100% koncentraci na zápas byla správnou oporou týmu.

I po třetím hracím víkendu si držíme vyrovnanou bilanci - 3-3. O víkendu bylo vidět, že při týmovém pojetí hry v obraně i v útoku, můžeme předvádět pěkný basketbal a držet krok s favoritem. Naopak, pokud budeme hrát individualisticky v útoku a nesoustředěně v obraně, tak nás za to potrestá každý tým a je jedno jestli v lize nebo v krajském přeboru.

Body: Hálová 30 (11/6), Fučíková M. 16, Míková V. 10 (1x3, 2/1), Svobodová 8 (6/2), Říhová 4 (6/2), Bartoňová T. 3 (6/1) Kotoučová 2 (2/2), Plocová 2, Bartoňová L. 2,  Fučíková E.

TH: 33/14 (42%)

Autorka: Jana Strnadová