Ani ve druhém utkání basketbalistky Benešova neuspěly.

přidáno: 10. 10. 2017 3:32, autor: Basket Benešov

TH : 16/9 - 6/4
Trojky : 3/4
Fauly : 15/23

Body: Mazurová M. 17,Chotašová T. 10,Bočková L. 5,Studničková N. a Němcová J. po 4, Hájková B. a Remešová K. po 3,Šedivá R. 2

V prvním domácím utkání nové sezóny přivítali Benešovské basketbalistky celek ze Strakonic, který ještě v loni hrál první ligu. Vstup do utkání a vlastně celý první poločas se domácím vůbec nepovedl a celou první půli tahaly za výrazně kratší konec pomyslného lana, a tak není divu, že v poločase prohrávaly rozdílem dvaadvaceti bodů 19:41. Ve třetí části hry se přeci jen alespoň zvedla obranná činnost celku od Konopiště a zastavil se tak přísun bodů do domácího koše. Benešovský tým soupeře udržel na osmi bodech, ovšem po hříchu to nedokázal zužitkovat v útočné činnosti, kdy soupeřkám nastřílel také pouhých osm bodů. V poslední části to předvedly domácí nejlepší výkon v zápase a výsledkem 21:13 alespoň kosmeticky upravily rozdíl ve skóre na přijatelnou míru. Nicméně ani zlepšený výkon ve druhé půli nestačil na obrat v utkání.

Hodnocení trenéra: Říká se mi to těžce, ale neumím si vysvětlit co se s námi jako s celkem stalo. První půle byla velmi špatná z naší strany a soupeř si s námi v podstatě dělal co chtěl. Nemohli jsme prostě najít recept na jejich jednoduchou hru. Od druhé půle se naše hra přece jen zvedla a druhou polovinu utkání jsme dokázali vyhrát. V poslední části už byly i věci, na kterých musíme stavět. Rozhodně neskládáme zbraně, teď nás čeká výjezd na západ Čech a já věřím tomu, že se tam odrazíme k těm výkonům, které jsme podávali v minulé sezóně.

Autor: J. Mazur

Doma bez zaváhání

přidáno: 19. 1. 2017 3:30, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 19. 1. 2017 3:31 ]

Ve druhém lednovém víkendu sehrály Benešovské druholigové basketbalistky poslední domácí utkání v základní části. V posledním utkání se představí až 11. února na palubovce Trutnova. V těchto domácích utkáních přivítaly celky ze špičky tabulky a to celky Nymburka a Poděbrad.

Do obou těchto zápasů nastupovaly domácí hráčky jako vedoucí celek neúplné druholigové tabulky.

BC Benešov  -  Basketbal Nymburk B   58:45

Čtvrtiny : 14:8,19:12,13:13,12:12

TH : 16/9 - 28/19

Trojky : 5/2

Fauly : 22/18

Body : Hřebíková T. 17,Mazurová M. 15,Remešová K. a Malá A. po 6,Studničková N. a Němcová J. po 4, Šedivá R. a Hájková B. po 3

V sobotním odpoledni se v Benešovské hale představila rezerva Nymburka, která okupuje třetí místo druholigové tabulky, takže se očekával vyrovnaný souboj. To se také potvrdilo a celé utkání bylo velice vyrovnané. V úvodních minutách měly navrch domácí a ujaly se vedení 6:0. Poté zase další úsek hostům a dostaly se na jeden bod. Do konce čtvrtiny se však přece jen domácí dostaly do mírného vedení a vedly o šest bodů 14:8. Druhá čtvrtina měla stejný průběh, jen padlo více bodů na obou stranách palubovky, a tak domácí šly do poločasové pauzy s vedením 33:20. Druhá půle již byla zcela vyrovnaná.

Třetí a čtvrtá čtvrtina již byl spíš boj než pěkný basketbal a tak i skóre v těchto čtvrtinách bylo zcela vyrovnané. Po závěrečné siréně se tak mohly domácí basketbalistky radovat z další připsané výhry.

BC Benešov  -  Basket Poděbrady  50:45

Čtvrtiny : 16:8,10:5,13:13,11:19

TH : 15/9 - 14/10

Trojky : 1/5

Fauly : 19/19

Body : Mazurová M. 14, Hřebíková T. 10,Malá A. 7,Chotašová T. 5,Němcová J. a Hájková B. po4, Studničková N.,Landová J. a Remešová K. po 2

V neděli od 11 hod bylo rozehráno poslední domácí utkání v základní části a soupeřem byl celek z Poděbrad. Dalo se očekávat další vyrovnané utkání, neboť Poděbrady byly druhé v soutěži. První koš zaznamenaly hostující hráčky, ale poté již převzaly otěže první čtvrtky domácí hráčky a konce této části hry si vybudovaly osmi bodové vedení 16:8. Ve druhé desetiminutovce byl hry stejný, kdy na jeden koš hostů připadly dva domácí, a tak se do pauzy mezi druhou a třetí čtvrtinou šlo za stavu 26:13, tedy stejný rozdíl jako v sobotním utkání s Nymburkem. Třetí čtvrtina patřila na začátku hostům, kdy z prvních tří útoků byly neomylné a dostaly se na rozdíl sedmi bodů26:19. Poté se domácí opět dostaly na svou vlnu a po remíze 13:13 v této části hry vedly domácí 39:26. Začátek poslední části patřil domácím, kteří se dostali do téměř dvaceti bodového vedení ve 33 minutě 47:28. Zdálo se, že je zápas rozhodnut, ale Poděbrady nesložily zbraně a šňůrou 17:1 se dostaly na rozdíl tří bodů 48:45. Závěr ovšem domácí zvládly velmi dobře takticky a urvaly další vítězství v sezóně.

J. Mazur

Do Nového roku na prvním místě

přidáno: 9. 1. 2017 1:12, autor: Basket Benešov

V posledním předvánočním víkendu se druholigové basketbalistky vypravily na sever Moravy, aby zde sehrály poslední utkání v tomto kalendářním roce a to v sobotu proti družstvu Havířova a v neděli se představily v Příboře.

BK Havířov  -  BC Benešov  58:72

Čtvrtiny : 11:27,12:11,26:18,9:16

TH : 11/11 - 18/13

Trojky : 7/4

Fauly : 17/12

Body : Mazurová M. 25,Hřebíková T. 15,Chotašová T. 9,Hájková B. 8,Hrušková V. 7,Šedivá R. 4, Balatová E. 2

V sobotním podvečeru vstoupily hostující hráčky od Konopiště do utkání impozantně a z prvních šesti střeleckých pokusů všechny skončily v obroučce, a tak hosté rychle vedly 13:2 ve čtvrté minutě.

Benešovským hráčkám se i nadále dařilo, stav po první čtvrtině byl 27:11. Druhá a třetí část utkání vyzněly o malinko lépe pro domácí hráčky z Havířova a tak po třiceti minutách byl stav 56:49 pro hosty. V poslední části již hosté nenechali nikoho na pochybách, kdo si připíše výhru a po čtvrtině vyhrály rozdílem sedmi bodů, si připsaly sedmou výhru v sezóně a to 72:58.

BK Příbor - BC Benešov 57: 51

Čtvrtiny : 10:14,16:22,14:11,17:4

TH :  18/11 - 9/8

Trojky : 2/3

Fauly : 16/16

Body : Mazurová M. 23,Hřebíková T. 11,Chotašová T. 7,Landová J. a Hrušková V. po 5

Poslední utkání kalendářního roku sehrály Benešovské hráčky na palubovce Příbora. Utkání bylo v prvních dvou čtvrtinách v režii hostujících hráček a tak po poločase vedly rozdílem deseti bodů 36:26. Ve třetí čtvrtině byla hra víc než vyrovnaná a domácí basketbalistky ji vyhrály 14:11 a snížily před poslední částí na rozdíl sedmi bodů 47:40. Poslední část hry bodově vyzněla pro domácí i herně to bylo víc než vyrovnané. Hostům totálně odešla střelba a dokázaly v této části dát pouhé čtyři body proti sedmnácti bodům domácích a tak si Benešačky další výhru nepřipsaly a padly na palubovce Příbora rozdílem šesti bodů 57:51.

J. Mazur

Ženy dvakrát úspěšné

přidáno: 5. 12. 2016 4:54, autor: Basket Benešov

V prvním prosincovém víkendu zavítaly na palubovku Benešova ve druhé lize žen tým z Tišnova, který byl druhý s jednou porážkou a celek TJ OP Prostějov aby zde sehrály další utkání soutěže.

BC Benešov  -  MK Technic Tišnov  64 : 60

Čtvrtiny : 18:11,13:2,14:25,19:22
TH :  21/11  -  18/13        Trojky :  3/3       Fauly : 20/16

Body : Mazurová M. 27,Šedivá R. 7,Chotašová T.,Němcová J. a Remešová K. 6,Malá A.a Divišová V. po 4,                  Landová J. a Hrušková V. po 2

V sobotním pozdním večeru se v Benešově představil druhý celek soutěže a to MK Technik Tišnov. Očekával se vyrovnaný průběh utkání neboť domácí podávají vyrovnané výkony a hostující celek utrpěl porážku jen v Poděbradech. Od prvních minut však překvapivě v utkání byly na lepší straně domácí hráčky kromě první minuty kdy se hosté ujaly vedení je už domácí do této pozice nepustily. Soustředěnou ranou nutily hráčky Tišnova k těžkým střelám a poté po úspěšném doskoku se hrnuly rychle dopředu a postupně si budovaly náskok. Po první čtvrtině byl rozdíl ve skóre sedm bodů a to 18:11. Druhá čtvrtina vyzněla ještě lépe pro domácí kdy hostům povolily za celých deset minut pouhé dva body a tak byl v poločase stav 31:13. I ve třetí čtvrtině pokračovaly domácí ve velmi dobrém výkonu, aby v páté minutě této části vedly 41:18 tedy rozdílem třiadvaceti bodů. Poté domácí zvolnily z nasazeného tempa a najednou se hostující hráčky začaly pomalu ve skóre přibližovat. Druhá pětiminutovka tohoto období byla herně nejhorší pasáží utkání ze strany domácích. Hosté ji zcela opanovaly a vyhrály toto období 18:3 a před poslední částí byl rozdíl již jen sedm bodů 45:38. V poslední části hry byly hosté také o malinko lepší, ale domácí si již své vítězství nenechaly vzít a zaslouženě si přivlastnily skalp druhého celku soutěže.

BC Benešov  -  TJ OP Prostějov   66 : 39

Čtvrtiny : 24:16,16:6,21:12,5:5        TH : 26/13  -  12/4          Trojky : 2/2          Fauly : 12/23

Body :  Mazurová M. 19,Němcová J, 16,Malá A. 8,Hájková B. a Remešová K. po 6,Chotašová T. 4,                    Hrušková V.,Divišová V. a Šedivá R. po 2,Balatová E. 1

V nedělním dopoledni se hrálo další utkání a to s TJ OP Prostějov. Vstup do utkání měly domácí raketový a ve čtvrté minutě vedly 11:0. Po oddechovém čase hostů jako by se přetrhla domácím střelecká nit a hosté snížily na 11:9. Poté už se domácí opět dostaly do pohody a velmi pěknými akcemi rozebíraly hosty a tak do poločasu si vypracovaly vedení o osmnáct bodů 40:22.I v dalším průběhu zápasu domácí basketbalistky diktovaly průběh střetnutí. Po třiceti minutách byl stav 61:34. Do poslední čtvrtiny už ovšem Prostějovské hráčky šly pouze ve čtyřech, když po zbytečných technických chybách byla z utkání vyloučena jedna z hostujících hráček. Pak už se z utkání stala fraška, neboť zbytek hostujících hráček neměl zájem utkání dohrát a dělaly vše proto, aby se co nejdřív vyfaulovaly. To se jim ve čtvrté minutě poslední čtvrtiny povedlo a tak utkání skončilo předčasně výhrou domácích 66:39.

Jiří Mazur

Dvojička se Žďárem

přidáno: 9. 11. 2016 0:10, autor: Basket Benešov

O víkendu sehrály Benešovské druholigové basketbalistky svá další utkání a to s celkem z Vysočiny BK Ždár nad Sázavou.V sobotu se představily na domácí palubovce a k odvetě zajížděly v neděli na Vysočinu.

BC Benešov - BK Žďár n.Sázavou 62 : 47

Čtvrtiny : 14:7,15:13,19:8,14:19 TH : 20/14 - 12/8 Trojky : 2/7 Fauly : 12/20

Body : Hřebíková T. 19,Mazurová M. 15,Němcová J. 12,Malá A. 8,Chotašová T. 5,Landová J. 3

BK Žďár n.Sázavou - BC Benešov 71 : 69

Čtvrtiny : 12:17,20:24,21:13,18:15 TH : 30/21 - 25/20 Trojky : 4/2 Fauly : 29/25

Body : Hřebíková T. 26,Mazurová M. 21,Němcová J. 11,Chotašová T. 3,Balatová E. a Landová J. po 2 Hrušková V. 1

V sobotu v podvečerních hodinách se ve vzájemném zápase utkali sousedi v tabulce a to BC Benešov a BK Žďár. První body utkání dali hosté, ale poté si již vedení v zápase udržovaly domácí hráčky a na konci první čtvrtiny vedly rozdílem sedmi bodů.Druhá čtvrtina se nesla v duchu koš za koš, a tak se do poločasové pauzy šlo za stavu 29:20 pro domácí.Třetí čtvrtina byla plně v režii domácích basketbalistek, které svou nápaditou a pestrou hrou postupně navýšily své vedení až na 48:28 po 30 - ti minutách.V poslední části již domácí trošku ubraly plyn, a tak hosté kosmeticky upravily stav na konečných 62:47 pro domácí.

Druhý den se k odvetě vypravily Benešovské hráčky na Vysočinu.Utkání začalo tak, jako v sobotu v podstatě probíhalo celou dobu.Od samého začátku se hosté dostali do vedení a to si udržovali až do poločasu, kdy vedli rozdílem devíti bodů 41:32.Od druhé půle se ovšem začaly dít na palubovce věci těžko uvěřitelné.Nutno zvýraznit, že se to dělo ne z předváděné hry, ale z toho jak režii utkání vzali za své oba páni rozhodčí.Zatímco v první půli nepískali téměř nic, tak ve druhé to vypadalo jako na velmi rušném nádraží.Tím hru zcela rozbili a nenechali ani jeden celek hrát.Domácí se s tímto vyrovnali o malinko lépe a dokázali se dostat na rozdíl jediného bodu.V poslední desetiminutovce divadelní představení pokračovalo a na konci zápasu byli o malinko šťastnější domácí basketbalistky, když dokázaly vyhrát rozdílem jediného koše 71:69.

Očima trenéra J.Mazura: V sobotu jsme celé utkání měli pod svou kontrolou a od samého začátku jsme si šli za výhrou.Holky velice dobře plnily zvolenou taktiku a soupeře v podstatě k ničemu nepustily a za velmi dobrou práci si výhru zasloužily. V neděli jsme začali tak jak jsme v sobotu skončily a od začátku jsme v utkání vedli a až do poločasu jsme byli ve všech směrech lepším týmem.Začátek druhé půle nám optimálně nevyšel a domácí se dostali zpět do hry.Ovšem to co se dělo na hřišti zhruba od třetí minuty třetí části ze strany pánů rozhodčích jsem nezažil ani v krajském přeboru.Zcela rozkouskovali hru nesmyslnými výroky a úplně znehodnotily utkání.Myslím si že po tom co jsme oba trenéři rozhodčím v tomto průběhu řekli jsme měli být vykázáni z haly.Nicméně musím holkám poděkovat jak toto utkání zvláště ve druhé zvládly a odehrály jej se ctí a prohrály nezaslouženě s hlavou nahoře.Pokud budeme i nadále takto pokračovat nemám obavy o výsledky v soutěži.

Jiří Mazur

První domácí zápasy v sezóně 2016/2017

přidáno: 12. 10. 2016 0:11, autor: Basket Benešov

BC Benešov : BK Příbor 64:57

Čtvrtiny:  20:10,12:17,11:16,21:14    TH : 17/7 - 8/6  Trojky : 5/1   Fauly : 17/20

Body :Mazurová M. 25, Hřebíková T. 23, Němcová J. 9, Chotašová T. 5, Malá A. 2

BC Benešov : BK Havířov 74:53

Čtvrtiny :  20:13,15:19,20:9,19:12     TH : 15/5 - 10/6     Trojky : 7/1      Fauly : 14/18

Body : Hřebíková T. 21, Mazurová M. 12, Remešová K. 8,  Šedivá R. a Němcová J. po 7,

Landová J. 6, Hrušková V. 5, Malá A. 4, Balatová E. a Chotašová T. po 2

Ve třetím a čtvrtém kole druhé ligy žen zavítaly do Benešova celky z Příbora a Havířova. V sobotním večerním zápase domácí hráčky vlétly na svého soupeře z Příbora jako uragán a v páté minutě vedly 16:7.Až do konce prvního hracího období na palubovce vládly a tak si nesly do druhé čtvrtiny desetibodové vedení. Od druhé části se hra začala vyrovnávat a hostující basketbalistky začínaly mít mírně navrch a do konce období stáhly bodový deficit na pouhých pět bodů. Ve třetí čtvrtině vyznělo prvních pět minut jednoznačně pro hosty, kteří se dostali do vedení o dva body. Potom pokračoval souboj vyrovnaně až do konce čtvrtiny a tomu odpovídalo i skóre které bylo vyrovnané 43:43. V posledním hracím období byla hráčky ze severu Moravy o chlup lepší co se týče skóre a pět minut před koncem vedly 53:49. Následoval oddechový čas domácích a po návratu na palubovku přišel čtyřminutový úsek kterému vládly hráčky od Konopiště a šňůrou 13:0 rozhodly utkání ve svůj prospěch.

V nedělním předpolední bylo rozehráno další utkání a soupeř byl opět ze severu Moravy a to BK Havířov. Hned v první minutě hosté daly pět bodů a vedly 5:0. Ovšem další úsek hry mezi druhou a sedmou minutou ovládly domácí a dostaly se do vedení 16:9. Poté se hra vyrovnala a do poločasu dokázaly hráčky Havířova skóre upravit na rozdíl tří bodů 35:32.
Třetí desetiminutovka začala košem hostů, ale potom již na palubovce kralovaly domácí a až do konce utkání postupně navyšovaly své vedení až na konečných 74:53.

Hodnocení trenéra: V sobotním utkání jsme měli skvělý vstup do zápasu a v první čtvrtce kralovali. Od druhé čtvrtiny se zápas vyrovnal a soupeřky nás nutily k chybám které trestaly .My jsme pokračovali v trpělivé hře, ale malinko nás opět srážely, a to už je trochu folklor, neproměněné jasné šance a také nízké procento trestných hodů. Ale holkám jsem věřil, že to zlomí a to se také ve čtvrté čtvrtce splnilo a holky to vydřely. V neděli jsme rychle prohrávali 5:0, ale holky hrály přesně to co jsme si řekli. Rychle dopředu, důrazně v obraně, a to nám vyneslo celkem jasné vítězství. Ovšem ne vše bylo dobře Musíme se vyvarovat zbytečných ztrát a proměňovat jasné šance. A nakonec musím říct, že jsem moc rád, že se na palubovce vystřídaly všechny holky a že všechny utkáními žily. Děkuji jim za odvedenou práci a všichni budeme pokračovat v nastoupené cestě.

AUTOR: JIŘÍ MAZUR

První výjezd na 50%

přidáno: 6. 10. 2015 0:28, autor: Jakub Malý

První říjnový víkend zahájil A-tým žen ligovou soutěž. Do nové sezóny nastoupil nově složený tým, který má ale pořád ambice vyhrávat co nejvíce utkání.

Sobotní zápas v Plzni byl odvetou za pondělí pohárovou porážku. Oproti pondělí nastoupila kapitánka Terka Hřebíková a její přítomnost strhla tým ke skvělému výkonu. Od úvodního rozskoku plnily hostující hráčky taktické pokyny a díky maximálnímu nasazení šly od začátku do vedení. Domácím hráčkám se v útoku nedařilo proměňovat. A protože k zastavení benešovských hráček nepomohla ani zónová obrana ani agresivní presink, došel si hostující tým pro jasnou výhru.

BaK Plzeň – BC Benešov 56:67

Body: Strnadová 18, Hřebíková 16, Němcová 8, Vosátková 7, Hájková 6, Hedviková 5, Míková 4, Chotašová 2, Remešová 1

Komentář: Do letošní sezóny jdeme s omlazeným týmem. Budeme se muset obejít bez dirigentských schopností Ivety Bryndové, bodů Petry Koubové a podkošové jistoty Anety Malé. Méně zápasů než v minulé sezóně odehraje Jana Strnadová, kterou trenérské povinnosti zavlály do Trutnova i Martina Mazurová, která by měla dostat větší minutáž v1. lize. Do týmu se ale vrátily Lucka Vosátková, Terka Koníčková, Jana Hedviková a Martina Míková. Novými tvářemi pak budou Jaruška Landová a po návratu po zranění Radka Šedivá.

Již sobotní zápas ukázal, že bodově budou družstvo táhnout Terka Hřebíková, Jana Strnadová a Jana Němcová, které odehrály vynikající utkání. Jsem rád, že i další hráčky ukázaly, že mohou družstvu výrazně pomoci.

Nedělní zápas na Spartě začínal už v 8 hodin. Brzký začátek zápasu se na kvalitě utkání podepsal. V prvních minutách si benešovské hráčky vypracovaly řadu dobrých střeleckých pozic, proměnily však jen dvě, a tak domácí snadno vedly 15:4. Benešovské hráčky působily ospale, hrály bez náboje a po celý zápas nedokázaly dostat domácí basketbalistky pod soustavnější tlak. Výsledkem pak byla vysoká porážka 68:48.

Sparta Praha-BC Benešov 68:48

Body: Němcová 10, Remešová 9, Hřebíková 8, Chotašová 5, Hájková 4, Koníčková 4, Vosátková 4, Hedviková 2, Míková 2.

Komentář: Jako den a noc, takové byly naše víkendové výkony. V sobotu jsme hráli kolektivně jak v útoku, tak v obraně. V neděli jsme v útoku byli rozpačití, koukali jsme, co druhý vymyslí. To se dá připsat na vrub nesehranosti nově složeného týmu. Co mě ale rozčílilo, bylo malé nasazení na obrané polovině a nulová výpomoc ze slabé strany. Sparťanky nás přehrávaly ve hře 1 na 1 a protože jsme v obraně vůbec nespolupracovaly, dávaly nám strašně jednoduché koše.

Předkolo playoff

přidáno: 10. 3. 2015 6:12, autor: Jakub Malý

V neděli 22.2. vstoupily benešovské ženy do playoff II. ligy domácím zápasem s týmem BaK Plzeň.

Domácí nastupovaly do zápasu v oslabené sestavě bez většiny hráček hrajících na perimetru. Přesto však byly před utkáním favoritem. První čtvrtina příliš bodů nenabídla. Domácí trápila střelbě, hosty zas nepřesnosti v rozehrávce. Stav po první čtvrtině byl, pro oko diváka žalostných, 8:8.

Do druhé čtvrtiny vstoupily lépe domácí, na což hosté zareagovaly přechodem do zónové obrany. Do té se benešovské basketbalistky nebyly schopné prosadit. Ne snad že by nevěděly co hrát, ale nebyly schopné trefit ani jednoduché střely, a tak otěže utkání přebraly Plzeňačky. V poločase vedly o pět, po třetí čtvrtině už o 11 bodů.

V poslední čtvrtině zapnuly domácí basketbalistky vyšší rychlostní stupeň. Přitvrzením v obraně a rychlým přechodem do protiútoku a i zlepšenou střelbou se vrátily do zápasu. Soupeřky jen konsternovaně přihlížely, jak se jejich náskok pomalu vytrácí. Tři minuty před koncem se benešačky dostaly do vedení. Díky pevným nervům při střelbě trestných hodů se v závěru drama nekonalo a benešovské basketbalistky si připsaly vydřenou výhru.

BC Benešov – BaK Plzeň 57:52

Body: Strnadová 16, Mazurová 15, Koubová 9, Vondráčková 8, Kratochvílová 7, Koníčková 2

Benešovské basketbalistky vyrazily v sobotu 6.3. k odvetnému zápasu předkola playoff II. ligy žen. Utkání s Bak Plzeň se hrálo netradičně v hale v Kožlanech.

Obraz utkání se od prvního zápasu lišil. Benešovské hráčky byly od počátku basketbalovější, ale nebyly schopné svou převahu bodově zhodnotit. Jen za první poločas neproměnily více než deset jasných pozic z bezprostřední blízkosti koše. Domácí tak díky lepší střelbě trojek vedly v poločase 31:27.

Ve třetí čtvrtině se hostující hráčky vyhnuly tradičnímu kolapsu, naopak ji vyhrály o 6 bodů a dostaly se po dlouhé době do vedení. V úvodu poslední čtvrtiny se benešovským hráčkám nepodařilo bodově odskočit, a tak zápas vygradoval v poslední minutě. Padesát sekund před koncem neproměnila Jana Vondráčková za stavu 60:60 ani jeden trestný hod. Z následujícího útoku se prosadila domácí Štrůdlová a s Benešovem to 29 sekund před koncem nevypadalo dobře. Po oddechovém čase a precizně zahrané akci vyrovnala, po přihrávce Petry Koubové, skvěle hrající Aneta Kratochvílová.

V následném útoku donutily benešačky domácí k těžké střele, která nebyla úspěšná. Po doskoku byla faulována Aneta Kratochvílová, která oba trestné hody chladnokrevně proměnila. Domácím hráčkám zbývalo 9 sekund. Plzeňská rozehrávačka Kůsová se rozhodla pro nájezd, který však hostující obrana společnými silami ubránila. Konečné skóre 62:64, stav série 2:0 pro Benešov.

BaK Plzeň – BC Benešov 62:64

Body: Kratochvílová 22, Koubová 13, Strnadová 8, Hřebíková 7, Remešová 6, Mašková a Vondráčková 4

Basketbalistky zakončily základní část pohodovými výhrami

přidáno: 9. 2. 2015 22:08, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 9. 2. 2015 22:08 ]

Poslední dvojkolo II. ligy žen přivedlo do Benešova týmy z Boleslavi a Liberce. Benešovské basketbalistky měly chuť napravit nepovedený výjezd do Litoměřic a Ústí, a také si chtěly zajistit výhodu domácího prostředí v předkole play-off.

V sobotním zápase s Mladou Boleslaví měly benešovské hráčky navrch od začátku utkání. Odpor hostujících hráček zlomila již v první čtvrtině dalekonosná trojka kapitánky Terky Hřebíkové a další dvě rychlé trojky Verči Hruškové. Po zbytek zápasu náskok domácích narůstal, v debakl se pak zápas změnil v poslední čtvrtině, kterou domácí vyhrály o třináct bodů.

BC Benešov – AŠ Mladá Boleslav 76:48

Body: Koubová 17, Mašková 16, Hřebíková 13, Remešová a Vondráčková 8, Hrušková a Kratochvílová 7

V neděli se očekával tradiční vypjatý zápas s Libercem. Oslabená sestava hostí se ale nebyla schopna proti výborné benešovské obraně vůbec prosadit, a tak opět po celý zápas vedly domácí. Procento střelby ale bylo strašlivé i na straně domácích. V prvních pěti minutách padly dohromady 4 body a v podobném duchu zápas pokračoval. O výsledku pak rozhodl druhý poločas, kdy hosté vstřelily pouhých 14 bodů.

BC Benešov – TJ Lokomotiva Liberec 50:32

Body: Koubová 13, Hřebíková 11, Kratochvílová 7, Remešová 6, Hrušková 5, Mašková a Vondráčková 4

V předkole play-off se benešovské hráčky utkají s BaK Plzeň. Série začíná 21.2. a hraje se na dva vítězné zápasy.

Komentář: V sobotu jsme hráli moc pěkný basketbal. Dávali jsme si míč rychle z ruky a všech sedm hráček dalo sedm a více bodů. V neděli nám trochu zvlh střelecký prach, ale opět jsme si dokázali vytvářet dobré pozice, jen jsme je prostě neproměnili. Dát 50 bodů a vyhrát je těžké. Dát 50 bodů a vyhrát o 20 je skoro zázrak. Každopádně holky bránily skvěle.

Jakub Malý

Nepovedený výjezd na sever

Předposlední kolo druhé ligy žen zaválo benešovský tým ne sever do Litoměřic a Ústí. Zatímco tým Slovanu Litoměřice je v tabulce poslední, Ústí jí vévodí, a tak se čekala od benešaček alespoň jedna výhra.

Sobotní utkání zahájily hostující hráčky skvěle a rychle vedly 10:2. Domácí tým vedený duem amerických hráček se však nevzdal a svým nadšením a touhou po vítězství se vrátil do zápasu a o poločase svítilo na tabuli vyrovnané skóre 36:36.

Ve třetí čtvrtině domácí na palubovce kralovaly. Agresivní obranou na hraně maximálního rizika získávaly jeden míč za druhým a z rychlých protiútoků snadno získaly jedenáctibodový náskok. Teprve pak se hostující hráčky probraly a prokázaly svoji kvalitu a v polovině poslední čtvrtiny srovnaly na 57:57. Pak však převzaly otěže zápasu opět americké hráčky, které úřadovaly pod oběma koši a dovedly svůj tým k druhé výhře v sezóně.

Slovan Litoměřice – BC Benešov 66:63

Body: Hřebíková 13, Koubová a Kratochvílová 12, Vondráčková 9, Strnadová 8, Mašková 6, Hrušková 2

Do nedělního utkání vstupovaly benešovské hráčky v roli outsidera, ale s odhodláním nedat svou kůži lacino. Výkon hostujících basketbalistek byl mnohem lepší než v sobotu. V útoku šel míč mnohem lépe z ruky, v obraně pomohla zónová obrana. I tak ale domácí tým ukázal svoji sílu a hned v úvodu šel do osmibodového vedení. Od té doby se zápas odehrával v pravidelném rytmu. Snížení hostů, opětovné vybudování náskoku domácích, snížení hostů atd. V samotném závěru se podařilo benešačkám snížit na dva body, Obstová však udržela pevné nervy a Ústí si připsalo další výhru.

Sluneta Ústí nad Labem – BC Benešov 63:59

Body: Mazurová 17, Koubová 16, Vondráčková 9, Hřebíková 8, Strnadová 7, Mašková 2

Autor: J. Malý