Basketbalistky si s vedoucím týmem neporadily.

přidáno: 3. 11. 2014 11:38, autor: Jakub Malý

Benešovské basketbalistky v sobotu prohrály druhý zápas v řadě, když nestačily na favorita druhé ligy, tým Ústí nad Labem. V neděli si ale spravily chuť a bez problémů přehrály tým z Litoměřic.

Sobotní zápas byl z počátku vyrovnaný. Benešačky vyhrály úvodní čtvrtinu, ale vstup do druhé se jim hrubě nepovedl. Jediný koš za šest minut dovolil hostujícímu týmu získat dvouciferný náskok, který v průběhu zápasu vystoupal až na třináct bodů. Domácí se sice v poslední čtvrtině zlepšily, ale zkušený ústecký tým se o výhru připravit nenechal.

V neděli hostily Benešačky soupeřky z Litoměřic. Hostující družstvo po katastrofálním vstupu do sezóny zběsile posiluje, a tak do Benešova dorazily i dvě Američanky. Duo Filmore a Schmith se snažilo urvat pro Litoměřice první výhru, ale domácí hráčky překvapení nepřipustily. Po sobotním trápení v útoku, předvedly skvělý ofenzivní výkon. Zápas plný pohledných akcí domácí definitivně překlopily na svou stranu v druhé čtvrtině sérií 14:0. V druhém poločase pokračovaly benešovské hráčky v kolektivním výkonu a v pohodě zvítězily o třicet bodů.

BC Benešov – BK Sluneta Ústí nad Labem 54:61

Body: Kratochvílová 16, Hřebíková 11, Koubová 9, Mašková 7, Vondráčková 6, Remešová 3, Strnadová 2

BC Benešov – Slovan Litoměřice 90:61

Body: Koubová 17, Kratochvílová 13, Mazurová 12, Hřebíková 11, Vondráčková 10, Remešová 8, Bryndová 7, Strnadová 6, Mašková 4, Hrušková 2