Benešovské basketbalistky končí ve čtvrtfinále

přidáno: 18. 3. 2014 3:28, autor: Basket Benešov

Po čtyřech zápasech čtvrtfinálové série je rozhodnuto. Benešovské basketbalistky končí svou pouť letošním ročníkem první basketbalové ligy ve čtvrtfinále, kde v poměru 1:3 nestačily na druhý tým základní části BK Pliska Studánka Pardubice.

Sobotní zápas nezačal pro domácí vůbec dobře. Pardubice se dostaly velmi rychle do vedení 10:2, ve třetí minutě si navíc při nájezdu poranila koleno Barbora Karmazínová a s benešovskými hráčkami to nevypadalo vůbec dobře. Domácí hráčky se z těžké situace vyhrabaly a dokázaly srovnat skóre, ihned ale následoval další nápor Pardubic a bohužel také další zranění benešovské hráčky. Tentokrát si koleno poranila Michaela Strnadová. Pardubické hráčky byly v prvním poločase jasně lepší, činila se hlavně, s číslem 4 hrající, Kozumplíková, která stihla za poločas nastřílet 19 bodů. V poločase tak vedly hostující hráčky 28:42.

Třetí čtvrtina byla poměrně vyrovnaná. Důsledná obrana Pardubic nedovolila benešovským hráčkám výraznější bodovou šňůru, a protože ve střelecké exhibici pokračovala Kozumplíková, náskok hostujícího celku narostl na 17 bodů.

V poslední se snažily benešovské hráčky nepříznivý průběh zápasu zvrátit. Maximálním nasazením a proměněním dvou trojkových pokusů se dokázaly přiblížit na rozdíl deseti bodů. Víc jim však pardubický tým nedovolil, zaslouženě vyhrál a ujal se vedení v sérii 2:1.

BC Benešov – BK Pliska Studánka Pardubice 60:71

Body: Mazurová 18, Hřebíková 10, Remešová 7, Kratochvílová 6, Bryndová 5, Koubová, Němcová a Strnadová M. 4, Strnadová J. 2

V nedělním utkání mohly Pardubice sérii ukončit. Od začátku si šly za svým cílem a opět nedaly benešovským hráčkám šanci. Hlavním problémem domácího týmu byla střelba. Benešovské hráčky se nemohly trefit ani z tak jasných pozic jako je dvojtakt bez obránce (neproměnily minimálně 4) nebo otevřená střela ze střední vzdálenosti. Protože k nepřesné střelbě přidaly i 22! ztrát nebylo o vítězi pochyb. Domácí tým prohrál postupně všechny čtyři čtvrtiny a své účinkování v letošním ročníku první ligy zakončil porážkou 35:57.

BC Benešov – BK Pliska Studánka Pardubice 35:57

Body: Hřebíková 7, Kratochvílová 6, Remešová 5, Mašková, Němcová a Mazurová 4, Bryndová 3, Strnadová J. 2

I přes jasnou prohru v posledním utkání si benešovské basketbalistky zaslouží uznání za výkony, které v průběhu celé sezóny předváděly a konečné sedmé místo je rozhodně úspěchem.