BK Prosek - pohodová domácí výhra

přidáno: 10. 2. 2013 5:21, autor: Basket Benešov

BC Benešov - BK DE Prosek 63:50

Čtvrtiny: 26:16, 37:24, 57:32, 63:50

Během nedělního dopoledne jsme vyzvaly na domácí palubovce hráčky pražského Proseka. Celý zápas začal trochu nešťastně, jelikož po odehraných čtyřiceti vteřinách selhala technika, takže se zápas musel odehrát s provizorní přenosným ukazatelem skóre a času. Navíc vteřiny na útok byly odpočítávány na stopkách u stolku a hlášeny pomocí mikrofonu. I přes tuto komplikaci jsme do zápasu vstoupily lépe než naše soupeřky a vybudovaly jsme si desetibodový náskok již během první čtvrtiny, v níž se soupeřky držely na dosah jen díky skvělé úspěšnosti trestných hodů (10/9). Díky rychlým protiútokům jsme svůj náskok ještě navyšovaly a to na nejvyšších 25 bodů před koncem třetí čtvrtiny. V posledním herním úseku, díky našim chybám, nedůslednosti v obraně a většímu množství napískaných faulů, které byly následně trestány šestkami, hráčky Proseka dokázaly výsledek zápasu zkorigovat a náš náskok snížit. Poslední čtvrtinu jsme prohráli ostudným rozdílem 6:18. I přes tento propad jsme zápas dotáhly do vítězného konce v poměru 63:50. Důležitým aspektem tohoto zápasu je fakt, že se na hřišti v celku pravidelně točily všechny hráčky našeho týmu.

Poslední zápasy základní části této sezony nás čekají 23. a 24. února na palubovkách týmů z Kladna a Brandýsa nad Labem.