Doma bez zaváhání

přidáno: 19. 1. 2017 3:30, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 19. 1. 2017 3:31 ]

Ve druhém lednovém víkendu sehrály Benešovské druholigové basketbalistky poslední domácí utkání v základní části. V posledním utkání se představí až 11. února na palubovce Trutnova. V těchto domácích utkáních přivítaly celky ze špičky tabulky a to celky Nymburka a Poděbrad.

Do obou těchto zápasů nastupovaly domácí hráčky jako vedoucí celek neúplné druholigové tabulky.

BC Benešov  -  Basketbal Nymburk B   58:45

Čtvrtiny : 14:8,19:12,13:13,12:12

TH : 16/9 - 28/19

Trojky : 5/2

Fauly : 22/18

Body : Hřebíková T. 17,Mazurová M. 15,Remešová K. a Malá A. po 6,Studničková N. a Němcová J. po 4, Šedivá R. a Hájková B. po 3

V sobotním odpoledni se v Benešovské hale představila rezerva Nymburka, která okupuje třetí místo druholigové tabulky, takže se očekával vyrovnaný souboj. To se také potvrdilo a celé utkání bylo velice vyrovnané. V úvodních minutách měly navrch domácí a ujaly se vedení 6:0. Poté zase další úsek hostům a dostaly se na jeden bod. Do konce čtvrtiny se však přece jen domácí dostaly do mírného vedení a vedly o šest bodů 14:8. Druhá čtvrtina měla stejný průběh, jen padlo více bodů na obou stranách palubovky, a tak domácí šly do poločasové pauzy s vedením 33:20. Druhá půle již byla zcela vyrovnaná.

Třetí a čtvrtá čtvrtina již byl spíš boj než pěkný basketbal a tak i skóre v těchto čtvrtinách bylo zcela vyrovnané. Po závěrečné siréně se tak mohly domácí basketbalistky radovat z další připsané výhry.

BC Benešov  -  Basket Poděbrady  50:45

Čtvrtiny : 16:8,10:5,13:13,11:19

TH : 15/9 - 14/10

Trojky : 1/5

Fauly : 19/19

Body : Mazurová M. 14, Hřebíková T. 10,Malá A. 7,Chotašová T. 5,Němcová J. a Hájková B. po4, Studničková N.,Landová J. a Remešová K. po 2

V neděli od 11 hod bylo rozehráno poslední domácí utkání v základní části a soupeřem byl celek z Poděbrad. Dalo se očekávat další vyrovnané utkání, neboť Poděbrady byly druhé v soutěži. První koš zaznamenaly hostující hráčky, ale poté již převzaly otěže první čtvrtky domácí hráčky a konce této části hry si vybudovaly osmi bodové vedení 16:8. Ve druhé desetiminutovce byl hry stejný, kdy na jeden koš hostů připadly dva domácí, a tak se do pauzy mezi druhou a třetí čtvrtinou šlo za stavu 26:13, tedy stejný rozdíl jako v sobotním utkání s Nymburkem. Třetí čtvrtina patřila na začátku hostům, kdy z prvních tří útoků byly neomylné a dostaly se na rozdíl sedmi bodů26:19. Poté se domácí opět dostaly na svou vlnu a po remíze 13:13 v této části hry vedly domácí 39:26. Začátek poslední části patřil domácím, kteří se dostali do téměř dvaceti bodového vedení ve 33 minutě 47:28. Zdálo se, že je zápas rozhodnut, ale Poděbrady nesložily zbraně a šňůrou 17:1 se dostaly na rozdíl tří bodů 48:45. Závěr ovšem domácí zvládly velmi dobře takticky a urvaly další vítězství v sezóně.