Do nového roku správnou nohou

přidáno: 12. 1. 2015 11:06, autor: Jakub Malý

Po čtyřtýdenní pauze pokračovala II. basketbalová liga žen. Benešovský tým hostil pražskou Aritmu a sokolky z Kladna.

V sobotním zápase postrádal benešovský tým hned 5 hráček. Naopak mohl po delší pauze počítat s Martinou Mazurovou a svoji premiéru v A-týmu žen si odbyla Terka Chotašová.

Od samotného úvodu se hrál vyrovnaný basketbal, ve kterém měly mírně navrch domácí hráčky, které si dokázaly v polovině druhé čtvrtiny vypracovat sedmibodový náskok. Pak však přišel obrovský kolaps, domácí hráčky se nechaly zaskočit vytaženou obranou pražanek a více než pět minut nedaly koš a prohrály tento úsek 0:10!

Třetí čtvrtina rozuzlení nepřinesla. Benešačky se sice dvakrát dostaly do vedení, ale pokaždé o ně velmi rychle přišly. Zápas se tak rozhodl v poslední čtvrtině, ve které domácí výbornou týmovou obranou a rychlým přechodem do útoku překlopily skóre definitivně na svou stranu a oplatily Aritmě podzimní porážku.

BC Benešov – Aritma Praha 67:61

Body: Koubová 16, Mazurová 15, Strnadová 12, Kratochvílová 11, Mašková 6, Remešová 4, Chotašová 3

Do sobotního zápasu, již bez Martiny Mazurové, ale s kapitánkou Terkou Hřebíkovou nastoupilo pouze 7 hráček. Soupeřky z Kladna přijely také v 7, a tak zely obě lavičky prázdnotou. V prvním poločase se hrál nepěkný basketbal plný nepřesností a chyb. Ve druhé čtvrtině opět vypadly benešovské basketbalistky z tempa a v poločase bylo skóre překvapivě vyrovnané. (30:30)

Do druhé půle domácí vlétly. Vyhrály úvod třetí čtvrtiny 16:2 a o zápase bylo rozhodnuto. Ve zbytku zápasu předváděly benešovské basketbalistky pohledný basket plný hezkých akcí a svůj náskok až do konce navyšovaly.

BC Benešov – Sokol Kladno 73:49

Body: Koubová 19, Strnadová 15, Hřebíková 13, Remešová 9, Kratochvílová 7, Hájková a Mašková 5

Komentář: Za dvě výhry z tohoto víkendu jsem opravdu rád. Sobotní zápas s Aritmou byl přímý souboj o třetí místo. Styl Aritmy nám příliš nevyhovuje, s jejich agresivní hrou, která je často za hranou pravidel míváme problémy. Tentokrát jsme se ale v nasazení soupeřkám vyrovnaly a hlavně za druhou polovinu musím holky pochválit. Jeden ze svých nejlepších zápasů odehrála Jana Strnadová.

V neděli jsme měli k dispozici pouze dvě podkošové hráčky, a protože byly Káje Remešové velmi rychle odpískány sporné fauly musela většinu zápasu odehrát na pozici pivotky Petra Koubová. Se svou novou pozicí se popasovala na výbornou a i díky ní jsme po nepovedené první půli, druhou půli zvládli na výbornou.