Dramatický vstup do sezóny

přidáno: 22. 9. 2014 0:02, autor: Basket Benešov

Benešovské ženy zahajovaly basketbalovou sezónu zápasem na palubovce pražské Sparty. I přes mnoho nepřesností dokázaly nakonec zužitkovat svoje zkušenosti a zápas v prodloužení vyhrály.

Úvod zápasu patřil domácím sparťankám, které se velmi rychle ujaly vedení 9:2. Benešovské basketbalistky měly problémy s kontrolou míče a i s obranou vysokých soupeřek. Od čtvrté minuty první čtvrtiny začaly přebírat otěže zápasu hostující hráčky. Trojkou se závěrečným klaksonem zakončily první obrat ve skóre. (20:16)

Následující dvě čtvrtiny se hrály dlouho stylem koš za koš, kdy hra zaujala spíše nasazením než basketbalovou krásou. Závěr třetí čtvrtiny vyšel lépe domácím hráčkám a střelou od půlky dokázaly v poslední sekundě třetí čtvrtiny srovnat na 49:49.

V poslední čtvrtině nejprve odskočily benešovské hráčky do šestibodového vedení, které jim ale dlouho nevydrželo. Sérií 11:2 otočily sparťanky skóre ve svůj prospěch. Ještě 50 sekund před koncem vedly domácí o 4 a vypadalo to, že benešačky pojedou domů s prázdnou. Skvělou obranou si ale dokázaly vytvořit ještě tři útoky. První dva proměnily a srovnaly na 69:69, ten poslední po dobře sehrané akci neproměnily, a tak se šlo do prodloužení.

V něm měli dlouho opět navrch domácí a minutu a půl do konce opět vedly o 5 bodů. Závěr ale vyhrály hostující hráčky 10:2 a připsaly si první vítězství v sezóně.

Sparta Praha B – BC Benešov 80:83 pp

Body: Koubová 14, Vondráčková 13, Mazurová 12, Remešová 12, Kratochvílová 9, Strnadová 7, Bryndová 6, Hřebíková a Mašková po 4, Hájková 2, Hrušková 1

Komentář: Na úvod sezóny jsmesi připsali pořádně vydřenou výhru. Ale každá výhra z venku se počítá. Po celý zápas na nás byla vidět nerozehranost v úvodu sezóny. Myslím, že až se holky dostanou do zápasového rytmu, budeme hrát hezký basketbal. Pozitivem zápasu je kromě výhry fakt, že se všechny hráčky zapsaly do střelecké listiny a ukázaly, že mohou bezproblémů kdykoliv v zápase nastoupit.