Druhý hrací víkend přinesl první výhru

přidáno: 29. 9. 2013 11:15, autor: Basket Benešov
O svátečním víkendu hostily benešovské basketbalistky dva brněnské kluby. Zatímco v sobotu i přes dobrý výkon nestačily na celek Noem Arch Brno, v neděli koncovku utkání zvládly a připsaly si první výhru proti dosud neporaženým hráčkám Valosunu Tišnov.

V sobotním utkání byl ambiciózní brněnský celek zaskočen nasazením benešovských hráček. V prvním poločase domácí hostující hráčky přehrávaly a vytvořily si až 14-ti bodový náskok.

Ihned po poločasové přestávce se však rozjely zahraniční posily brněnského celku Tamara Bajič a Dina Sesnič, které ve spolupráci s Monikou Šívrovou snížily ztrátu hostujícího celku na pouhý bod. Celá druhá polovina zápasu byla přetahovanou o každý bod. Pět minut před koncem za stavu 66:66 však došel benešovským hráčkám střelecký prach, koncovku prohrály 10:4 a celý zápas, ve kterém takřka 35 minut vedly, ztratily v poměru 70:76

Nedělní soupeř z Tišnova v sezóně zatím neprohrál a sérii vítězství chtěl prodloužit i v Benešově. Domácí hráčky však byly proti a od začátku se opět ujaly vedení. Celý první poločas kontrolovaly hru a vyhrály ho 35:28. Vstup do druhého poločasu tentokrát benešovským hráčkám vyšel a svůj náskok navýšily až na 16 bodů. Poté však opět přišel střelecký výpadek. Pět nedaných jasných střeleckých pozic v řadě poskytlo hostujícím hráčkám prostor k zvratu, kterého beze zbytku využily a dostaly se poprvé v zápase do vedení (stav 58:57). Benešovský útok si pak vzala na starosti Martina Mazurová, která vstřelila 10 benešovských bodů v řadě. Rozhodující moment přišel 31 sekund před koncem, kdy hostující hráčka Šenková za stavu 66:65 neproměnila ani jeden trestný hod, naopak Martina Mazurová se na druhé straně nemýlila a dvěma proměněnými trestnými hody zakončila svou šňůru. Hostující hráčky pak zkusily štěstí z dlouhé vzdálenosti, a protože neuspěly a Petra Koubová měla pevné nervy a také proměnila obě šestky, bylo o zápase rozhodnuto.

BC Benešov – Noem Arch Brno 70:76
Body: Mazurová 16, Koubová 13, Kratochvílová 11, Strnadová J. 10, Strnadová M. 9, Němcová 5, Remešová 4, Mašková 2

BC Benešov – Valosun Tišnov 72:65
Body: Mazurová 25, Strnadová 11, Remešová 10, Koubová 8, Karmazínová 7, Kratochvílová 6, Němcová 3, Smetanová 2