Dvojička se Žďárem

přidáno: 9. 11. 2016 0:10, autor: Basket Benešov
O víkendu sehrály Benešovské druholigové basketbalistky svá další utkání a to s celkem z Vysočiny BK Ždár nad Sázavou.V sobotu se představily na domácí palubovce a k odvetě zajížděly v neděli na Vysočinu.

BC Benešov - BK Žďár n.Sázavou 62 : 47

Čtvrtiny : 14:7,15:13,19:8,14:19 TH : 20/14 - 12/8 Trojky : 2/7 Fauly : 12/20

Body : Hřebíková T. 19,Mazurová M. 15,Němcová J. 12,Malá A. 8,Chotašová T. 5,Landová J. 3

BK Žďár n.Sázavou - BC Benešov 71 : 69

Čtvrtiny : 12:17,20:24,21:13,18:15 TH : 30/21 - 25/20 Trojky : 4/2 Fauly : 29/25

Body : Hřebíková T. 26,Mazurová M. 21,Němcová J. 11,Chotašová T. 3,Balatová E. a Landová J. po 2 Hrušková V. 1

V sobotu v podvečerních hodinách se ve vzájemném zápase utkali sousedi v tabulce a to BC Benešov a BK Žďár. První body utkání dali hosté, ale poté si již vedení v zápase udržovaly domácí hráčky a na konci první čtvrtiny vedly rozdílem sedmi bodů.Druhá čtvrtina se nesla v duchu koš za koš, a tak se do poločasové pauzy šlo za stavu 29:20 pro domácí.Třetí čtvrtina byla plně v režii domácích basketbalistek, které svou nápaditou a pestrou hrou postupně navýšily své vedení až na 48:28 po 30 - ti minutách.V poslední části již domácí trošku ubraly plyn, a tak hosté kosmeticky upravily stav na konečných 62:47 pro domácí.

Druhý den se k odvetě vypravily Benešovské hráčky na Vysočinu.Utkání začalo tak, jako v sobotu v podstatě probíhalo celou dobu.Od samého začátku se hosté dostali do vedení a to si udržovali až do poločasu, kdy vedli rozdílem devíti bodů 41:32.Od druhé půle se ovšem začaly dít na palubovce věci těžko uvěřitelné.Nutno zvýraznit, že se to dělo ne z předváděné hry, ale z toho jak režii utkání vzali za své oba páni rozhodčí.Zatímco v první půli nepískali téměř nic, tak ve druhé to vypadalo jako na velmi rušném nádraží.Tím hru zcela rozbili a nenechali ani jeden celek hrát.Domácí se s tímto vyrovnali o malinko lépe a dokázali se dostat na rozdíl jediného bodu.V poslední desetiminutovce divadelní představení pokračovalo a na konci zápasu byli o malinko šťastnější domácí basketbalistky, když dokázaly vyhrát rozdílem jediného koše 71:69.

Očima trenéra J.Mazura: V sobotu jsme celé utkání měli pod svou kontrolou a od samého začátku jsme si šli za výhrou.Holky velice dobře plnily zvolenou taktiku a soupeře v podstatě k ničemu nepustily a za velmi dobrou práci si výhru zasloužily. V neděli jsme začali tak jak jsme v sobotu skončily a od začátku jsme v utkání vedli a až do poločasu jsme byli ve všech směrech lepším týmem.Začátek druhé půle nám optimálně nevyšel a domácí se dostali zpět do hry.Ovšem to co se dělo na hřišti zhruba od třetí minuty třetí části ze strany pánů rozhodčích jsem nezažil ani v krajském přeboru.Zcela rozkouskovali hru nesmyslnými výroky a úplně znehodnotily utkání.Myslím si že po tom co jsme oba trenéři rozhodčím v tomto průběhu řekli jsme měli být vykázáni z haly.Nicméně musím holkám poděkovat jak toto utkání zvláště ve druhé zvládly a odehrály jej se ctí a prohrály nezaslouženě s hlavou nahoře.Pokud budeme i nadále takto pokračovat nemám obavy o výsledky v soutěži.