Finále 2. ligy: BC Benešov - TJ Loko Liberec 2:2

přidáno: 28. 4. 2013 10:13, autor: Basket Benešov
Poslední dubnový víkend pokračovalo finále druhé basketbalové ligy žen. Lokomotiva Liberec přijela do Benešova s touhou finále ukončit, domácí však byli proti!

Vstup do sobotního utkání vyšel lépe hostujícímu družstvu. Domácí měli opět problémy s tvrdou obranou Liberce a po čtyřech minutách prohrávali 2:9. I přes mírné zlepšení benešovských hráček, to byl stále tým z Liberce, který měl mírně navrch a v průběhu druhé čtvrtiny si vypracoval dvouciferný náskok (9:19). Poté však přešly domácí hráčky do agresivní zónové obrany a začaly náskok hostujícího družstva bod po bodu stahovat. Ve velmi tvrdém a nepříliš útočném zápase se benešovský tým dostal poprvé do vedení v závěru třetí čtvrtiny (30:29). Od té doby začala přetahovaná o každý bod. Když už to vypadalo, že benešovské basketbalistky získaly rozhodující náskok, zaúřadovala střelkyně hostujících Prchalová a dvěma tříbodovými koši snížila na rozdíl jednoho bodu. Drama vrcholilo 8 sekund před koncem. Za stavu 50:49 neproměnili domácí ani jeden trestný hod a poslední akce tak byla v rukou libereckých basketbalistek. Po taktickém faulu se vyhazovalo čtyři sekundy před koncem na obrané polovině domácích. Po dvou rychlých přihrávkách střílela z těžké pozice Choutková a naštěstí pro domácí těsně minula.

BC Benešov – TJ Loko Liberec 50:49

Body: Mazurová 14, Hřebíková 11, Kratochvílová 7, Němcová 6, Strnadová 5, Bryndová 4, Koubová 2, Karmazínová 1

K nedělnímu utkání přijel Liberec bez své ústřední rozehrávačky Emmelové a na jeho hře to bylo znát. Domácí hráčky se poučily z chyb v předchozích zápasech a v úvodu utkání jasně dominovaly. (17:9) V druhé čtvrtině se hra vyrovnala, přesto se náskok skvěle hrajících domácích zvýšil až na dvanáct bodů (28:16). Poté však přešly liberecké basketbalistky do zónové obrany a díky několika šťastným střelám zápas zdramatizovaly (poločas 28:24).

V prvních dvou útocích druhé půle však domácí trefily dvě trojky, vrátily se k sebevědomému útoku a hlavně nahlodaly libereckou zónu. Zbytek zápasu byl již v režii domácího týmu a náskok zvolna narůstal až na konečných 19 bodů.

BC Benešov – TJ Loko Liberec 65:46

Body: Koubová 11, Hřebíková 10, Bryndová 9, Strnadová 9, Karmazínová 8, Mazurová 6, Němcová 6, Kratochvílová 3, Smetanová 3

Autor: J. Malý