přidáno: 16. 1. 2018 3:35, autor: Basket Benešov
BC Benešov - BK Klatovy 89:32

Čtvrtiny : 25:5,16:13,25:3,23:11 TH : 17/11 - 9/5 Trojky : 4/4

Fauly : 15/9

Body : Mazurová M. 24,Šedivá R. 18(2),Hájková B. 12(1) Chotašová T. 8,Vrkoslavová D. 7(1), Němcová J.,Bočková L. a Studničková N. po 6,Remešová K. 2

V prvním utkání v roce 2018 se na palubovce Benešova představily basketbalistky z Klatov. Tým hostů ještě v soutěži nevyhrál, ale určitě nechtěl prodat kůži lacino. Ovšem výkon domácích hráček od první minuty vzal Klatovským hráčkám všechny naděje na úspěšný výsledek. Domácí basketbalistky si šly tentokrát jasně za svým cílem získat z tohoto utkání plný počet bodů a to se jim také podařilo a navíc velice jasným rozdílem 89:32. K tomuto výsledku položily základ již v první čtvrtině, když ji vyhrály 25:5. Druhá část byla nejvyrovnanějším úsekem hry, kdy skóre této části bylo 16:13 a tudíž v poločase 41:18. Třetí část o utkání rozhodla definitivně, když ji domácí hráčky vyhrály 25:3 a poslední část se již jen dohrávala.

Hodnocení trenéra J.Mazura: Bylo to první utkání od 17. prosince a ty jsou vždy ošemetná. Ovšem holky k tomuto zápasu přistoupily velice odpovědně a od začátku nenechali v hale nikoho na pochybách kdo si z tohoto zápasu odnese dva body. Chci holky pochválit za velice dobrou obranu v prvních třech částech utkání, kdy jsme soupeři povolili jen 22 bodů. Ve čtvrté čtvrtce se již jen dohrávalo. Jsem taky velmi rád, že jsem mohl šetřit hráčky zákládní rotace a dostaly tak šanci holky, které v jiných utkáních nemají takovou minutáž. A zhostily se toho velice dobře. Ve čtvrtek od 19.30 nás čeká další důležité utkání na naší palubovce proti DBAK Plzeň, a tak chci pozvat všechny naše fandy, aby nás přišlii podpořit.