Nepovedený výjezd na sever

přidáno: 26. 1. 2015 9:16, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 26. 1. 2015 9:16 ]

Předposlední kolo druhé ligy žen zaválo benešovský tým ne sever do Litoměřic a Ústí. Zatímco tým Slovanu Litoměřice je v tabulce poslední, Ústí jí vévodí, a tak se čekala od benešaček alespoň jedna výhra.

Sobotní utkání zahájily hostující hráčky skvěle a rychle vedly 10:2. Domácí tým vedený duem amerických hráček se však nevzdal a svým nadšením a touhou po vítězství se vrátil do zápasu a o poločase svítilo na tabuli vyrovnané skóre 36:36.

Ve třetí čtvrtině domácí na palubovce kralovaly. Agresivní obranou na hraně maximálního rizika získávaly jeden míč za druhým a z rychlých protiútoků snadno získaly jedenáctibodový náskok. Teprve pak se hostující hráčky probraly a prokázaly svoji kvalitu a v polovině poslední čtvrtiny srovnaly na 57:57. Pak však převzaly otěže zápasu opět americké hráčky, které úřadovaly pod oběma koši a dovedly svůj tým k druhé výhře v sezóně.

Slovan Litoměřice – BC Benešov 66:63

Body: Hřebíková 13, Koubová a Kratochvílová 12, Vondráčková 9, Strnadová 8, Mašková 6, Hrušková 2

Do nedělního utkání vstupovaly benešovské hráčky v roli outsidera, ale s odhodláním nedat svou kůži lacino. Výkon hostujících basketbalistek byl mnohem lepší než v sobotu. V útoku šel míč mnohem lépe z ruky, v obraně pomohla zónová obrana. I tak ale domácí tým ukázal svoji sílu a hned v úvodu šel do osmibodového vedení. Od té doby se zápas odehrával v pravidelném rytmu. Snížení hostů, opětovné vybudování náskoku domácích, snížení hostů atd. V samotném závěru se podařilo benešačkám snížit na dva body, Obstová však udržela pevné nervy a Ústí si připsalo další výhru.

Sluneta Ústí nad Labem – BC Benešov 63:59

Body: Mazurová 17, Koubová 16, Vondráčková 9, Hřebíková 8, Strnadová 7, Mašková 2

Autor: J. Malý