Play-off II. ligy: BC Benešov - BK Strakonice B 1 - 1

přidáno: 11. 3. 2013 11:09, autor: Basket Benešov
V prvním kole play-off přivítaly benešovské hráčky soupeřky ze Strakonic, třetího týmu po základní části.

Do sobotního utkání série play-off vstoupily benešovské hráčky velmi rozpačitě, především na útočné polovině. I přesto skončila první čtvrtina 10:10, protože hostující hráčky neproměnily i jasné střelecké příležitosti. Následující čtvrtina přinesla již více bodů, bohužel ale dopadla ve prospěch hostujícího týmu – 23:27. Do druhé půle nastoupily domácí hráčky s touhou po obratu v utkání, což se jim na konci třetí čtvrtiny podařilo a poprvé se dostali do vedení – 41:40. Po slibném začátku čtvrtého hracího období přišla tříminutová nepozornost domácích a hosté šňůrou osmi bodů otočili skóre na 50:45 a posléze dalšími výpadky domácích v útoku i obraně až na 59:48 v osmé minutě čtvrté čtvrtiny. V hektickém závěru se domácí snažili i střelbou za tři body o zvrat v utkání, ale domácí tým tahal za kratší konec a prohrál rozdílem tří bodů.

BC Benešov – BK Strakonice B 63:66

Body: Hřebíková 14, Němcová 13, Kratochvílová 10, Strnadová 8, Bryndová 7, Koubová 5, Mazurová 4, Remešová 2

Druhé utkání začalo mnohem úspěšněji pro domácí hráčky, které si vybudovaly až pětibodový náskok, který udrželi až do konce první čtvrtiny – 16:11. Ve druhé čtvrtině hostující hráčky přidaly v útoku i obraně a otočily skóre na poločasových 27:34. Do druhého poločasu tak domácí hráčky nastupovaly se stejným odhodláním otočit vývoj zápasu jako v předchozím utkání a po střeleckém procitnutí a skvělém výkonu v obraně vyrovnaly v poslední minutě třetí čtvrtiny na 39:39. Bohužel soupeřkám se dařila střelba za tři body a do posledního dějství vstupovali domácí s tříbodovým mankem. V jeho první polovině se hrálo stylem koš za koš. Do koncovky však hosté vstupovali již s pětibodovým náskokem. Domácí tým ovšem opět skvělou hrou v obraně nedovolil v posledních dvou minutách již soupeřkám skórovat a sám osmibodovou šňůrou rozhodl o svém vítězství.

BC Benešov – BK Strakonice B 60:57

Body: Mazurová 16, Bryndová 13, Koubová 11, Hřebíková 10, Němcová 4, Karmazínová, Strnadová a Remešová po 2

Autorka: Iveta Bryndová