Poslední utkání na domácí palubovce v tomto roce basketbalistky nezvládly.

přidáno: 4. 12. 2017 1:13, autor: Basket Benešov
BC Benešov - HB Basket Praha 60:61

Čtvrtiny : 13:10,13:15,13:25,21:11 TH : 16/10 - 17/9 Trojky : 2/4 Fauly : 16/14

Body: Mazurová M. 38, Studničková N. 10,Němcová J. 5,Hájková B. 4, Remešová K. 3

V posledním utkání tohoto kalendářního roku zavítalo na benešovskou palubovku družstvo HB basket Praha. Od úvodu se hrálo vyrovnané utkání, kdy si ani jedno z družstev nevypracovalo velké bodové vedení. V polovině druhé čtvrtiny se přeci jen domácí dokázaly utrhnout na rozdíl šesti bodů, ale hosté do konce čtvrtiny dokázali manko stáhnout na rozdíl jediného bodu 26:25. Do třetí části přece jen lépe vstoupily hostující hráčky a dokázaly si vypracovat před poslední desetiminutovkou jedenácti bodové vedení. V poslední části však začala velká stíhací jízda domácích a deset sekund před koncem se domácím podařilo vyrovnat stav na 60:60. O porážce domácích rozhodly trestné hody šest sekund před koncem, kdy ze dvou hosté jednu proměnili. Domácí měli ještě šest sekund na útok, ale poslední střela se nešťastně vyklepala z obroučky, a tak se z vítězství radovaly hráčky z Prahy.

Názor trenéra
: Od začátku se utkání vyvíjelo jako vyrovnané. V prvních patnácti minutách jsme byli lehce lepším týmem. Ovšem třetí čtvrtku jsme nezvládli v obrané fázi a museli jsme dohánět jedenácti bodové manko. V poslední čtvrtce holky dřely a chvilku před koncem jsme dokázali vyrovnat. Ovšem šest vteřin před koncem proměnili hosté jeden trestný hod a nám poté poslední střela vypadla z koše a tak byly hosté šťastnější. Ovšem nutno přiznat, že se v našich utkáních stále opakují stejné chyby, které nás potom stojí zápasy. Nemůžu holkám vytknout, že by nebojovaly, nedřely, právě naopak ale náš basket je upracovaný a sráží nás stále stejné chyby. Ale do konce soutěže zbývá ještě dost utkání, abychom to dokázaly zlomit. Věřím, že to je v našich silách.