Předkolo playoff

přidáno: 10. 3. 2015 6:12, autor: Jakub Malý

V neděli 22.2. vstoupily benešovské ženy do playoff II. ligy domácím zápasem s týmem BaK Plzeň.

Domácí nastupovaly do zápasu v oslabené sestavě bez většiny hráček hrajících na perimetru. Přesto však byly před utkáním favoritem. První čtvrtina příliš bodů nenabídla. Domácí trápila střelbě, hosty zas nepřesnosti v rozehrávce. Stav po první čtvrtině byl, pro oko diváka žalostných, 8:8.

Do druhé čtvrtiny vstoupily lépe domácí, na což hosté zareagovaly přechodem do zónové obrany. Do té se benešovské basketbalistky nebyly schopné prosadit. Ne snad že by nevěděly co hrát, ale nebyly schopné trefit ani jednoduché střely, a tak otěže utkání přebraly Plzeňačky. V poločase vedly o pět, po třetí čtvrtině už o 11 bodů.

V poslední čtvrtině zapnuly domácí basketbalistky vyšší rychlostní stupeň. Přitvrzením v obraně a rychlým přechodem do protiútoku a i zlepšenou střelbou se vrátily do zápasu. Soupeřky jen konsternovaně přihlížely, jak se jejich náskok pomalu vytrácí. Tři minuty před koncem se benešačky dostaly do vedení. Díky pevným nervům při střelbě trestných hodů se v závěru drama nekonalo a benešovské basketbalistky si připsaly vydřenou výhru.

BC Benešov – BaK Plzeň 57:52

Body: Strnadová 16, Mazurová 15, Koubová 9, Vondráčková 8, Kratochvílová 7, Koníčková 2

Benešovské basketbalistky vyrazily v sobotu 6.3. k odvetnému zápasu předkola playoff II. ligy žen. Utkání s Bak Plzeň se hrálo netradičně v hale v Kožlanech.

Obraz utkání se od prvního zápasu lišil. Benešovské hráčky byly od počátku basketbalovější, ale nebyly schopné svou převahu bodově zhodnotit. Jen za první poločas neproměnily více než deset jasných pozic z bezprostřední blízkosti koše. Domácí tak díky lepší střelbě trojek vedly v poločase 31:27.

Ve třetí čtvrtině se hostující hráčky vyhnuly tradičnímu kolapsu, naopak ji vyhrály o 6 bodů a dostaly se po dlouhé době do vedení. V úvodu poslední čtvrtiny se benešovským hráčkám nepodařilo bodově odskočit, a tak zápas vygradoval v poslední minutě. Padesát sekund před koncem neproměnila Jana Vondráčková za stavu 60:60 ani jeden trestný hod. Z následujícího útoku se prosadila domácí Štrůdlová a s Benešovem to 29 sekund před koncem nevypadalo dobře. Po oddechovém čase a precizně zahrané akci vyrovnala, po přihrávce Petry Koubové, skvěle hrající Aneta Kratochvílová.

V následném útoku donutily benešačky domácí k těžké střele, která nebyla úspěšná. Po doskoku byla faulována Aneta Kratochvílová, která oba trestné hody chladnokrevně proměnila. Domácím hráčkám zbývalo 9 sekund. Plzeňská rozehrávačka Kůsová se rozhodla pro nájezd, který však hostující obrana společnými silami ubránila. Konečné skóre 62:64, stav série 2:0 pro Benešov.

BaK Plzeň – BC Benešov 62:64

Body: Kratochvílová 22, Koubová 13, Strnadová 8, Hřebíková 7, Remešová 6, Mašková a Vondráčková 4