Prodloužený víkend ve znamení basketbalu

přidáno: 29. 10. 2013 18:05, autor: Basket Benešov
SK UP Olomouc – BC Benešov 53-68 (21-20,10-17,11-12,11-19)

Body Benešov: Koubová 29, Karmazínová 12, Mazurová 11, Strnadová 7, Kratochvílová 5, Němcová 2, Mašková 2

O prodlouženém a prosluněném víkendu se benešovské ženy vydaly bojovat o další ligové body na Moravu. V sobotním podvečeru nastoupily proti velmi mladému (věkový průměr 18 let) týmu z Olomouce. Domácí do zápasu vlétly s obrovským elánem, ale hostující hráčky dokázaly držet tempo hry. I přes velké množství zbytečných ztrát hosté vyhrály 1. poločas 37:31. Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, hosté ztrácely balon za balonem, ale domácí toho nedokázaly využívat. Proto si hráčky z Benešova připsaly velmi důležité vítězství.

SBŠ Ostrava – BC Benešov 88-75 (26-18,25-16,20-24,17-17)

Body Benešov: Mazurová 27, Koubová 12, Strnadová 12, Kratochvílová 7, Hřebíková 7, Němcová 4, Mašková 4, Karmazínová 2

Povzbuzeni sobotní výhrou, ranní buchtou, která byla v pohodě a hlavně příjezdem kapitánky Terky Hřebíkové chtěly ženy zaskočit favorita a dlouhou cestu do Benešova po příšerné D1 absolvovat ve vítězné náladě. Bohužel ani hodina spánku navíc nám nezabránila v totálním prospání 1. poločasu a to především v obraně. Do druhé poločasy hostující hráčky ovšem nastoupily jako vyměněné. S větším nasazením a to především na obranné polovině stahovaly bod po bodu a 7 minut před koncem se přiblížily až na 6 bodů. Po té ovšem vždy usměvaví sudí, kteří od začátku připouštěli tvrdou hru pouze na jednu stranu, odpískaly 5.osobní chybu, kterou zřejmě viděli pouze oni, Terce Hřebíkové a hostům už nezbyly síly zápas více zdramatizovat.

I když si z Ostravy Benešov vítězství neodvezl hlavně díky pokaženému 1. poločasu, tak odjížděl z pocitem dobře odvedené práce ve druhém poločase, kdy rozhodly i jiné vlivy.

BK Nymburk – Bc Benešov 49-60 (10-18,19-22,16-11,4-9)

Body: Němcová 11(7/5), Strnadová J. 10 (4/4), Karmazínová 9 (2/1), Koubová 7 (4/3), Hřebíková 6 (4/2), Strnadová M. 6 (4/4), Kratochvílová 5 (6/2), Hájková 4, Smetanová 2 (2/0),

3-denní maraton zápasů jsme zakončily v Nymburce v zápase 1. kola Českého poháru. Oba týmy byly poznamenány náročným programem a tak zápas neměl žádné velké tempo. Hosté spíše než se soupeřem bojovaly s nakumulovanou únavou, což se projevilo i na přesnosti střelby, naštěstí soupeř na tom nebyl o moc lépe. Benešov zápas doslova ubojoval a zaslouženě postoupil do dalšího kola ČP, kde se utká s DSK Basketbal, který nastupuje v nejvyšší soutěži žen.

Za 14 dní se benešovské ženy čekají velmi těžká utkání s BA Spartou a Juniorem Kralupy průběžně 3. a 5. družstvem ligové tabulky. Přijďte je povzbudit za honbou dalších bodů do vyrovnané tabulky.

Autorka: J. Strnadová