První domácí zápasy v sezóně 2016/2017

přidáno: 12. 10. 2016 0:11, autor: Basket Benešov

BC Benešov : BK Příbor 64:57

Čtvrtiny:  20:10,12:17,11:16,21:14    TH : 17/7 - 8/6  Trojky : 5/1   Fauly : 17/20

Body :Mazurová M. 25, Hřebíková T. 23, Němcová J. 9, Chotašová T. 5, Malá A. 2

BC Benešov : BK Havířov 74:53

Čtvrtiny :  20:13,15:19,20:9,19:12     TH : 15/5 - 10/6     Trojky : 7/1      Fauly : 14/18

Body : Hřebíková T. 21, Mazurová M. 12, Remešová K. 8,  Šedivá R. a Němcová J. po 7,

Landová J. 6, Hrušková V. 5, Malá A. 4, Balatová E. a Chotašová T. po 2

Ve třetím a čtvrtém kole druhé ligy žen zavítaly do Benešova celky z Příbora a Havířova. V sobotním večerním zápase domácí hráčky vlétly na svého soupeře z Příbora jako uragán a v páté minutě vedly 16:7.Až do konce prvního hracího období na palubovce vládly a tak si nesly do druhé čtvrtiny desetibodové vedení. Od druhé části se hra začala vyrovnávat a hostující basketbalistky začínaly mít mírně navrch a do konce období stáhly bodový deficit na pouhých pět bodů. Ve třetí čtvrtině vyznělo prvních pět minut jednoznačně pro hosty, kteří se dostali do vedení o dva body. Potom pokračoval souboj vyrovnaně až do konce čtvrtiny a tomu odpovídalo i skóre které bylo vyrovnané 43:43. V posledním hracím období byla hráčky ze severu Moravy o chlup lepší co se týče skóre a pět minut před koncem vedly 53:49. Následoval oddechový čas domácích a po návratu na palubovku přišel čtyřminutový úsek kterému vládly hráčky od Konopiště a šňůrou 13:0 rozhodly utkání ve svůj prospěch.

V nedělním předpolední bylo rozehráno další utkání a soupeř byl opět ze severu Moravy a to BK Havířov. Hned v první minutě hosté daly pět bodů a vedly 5:0. Ovšem další úsek hry mezi druhou a sedmou minutou ovládly domácí a dostaly se do vedení 16:9. Poté se hra vyrovnala a do poločasu dokázaly hráčky Havířova skóre upravit na rozdíl tří bodů 35:32.
Třetí desetiminutovka začala košem hostů, ale potom již na palubovce kralovaly domácí a až do konce utkání postupně navyšovaly své vedení až na konečných 74:53.

Hodnocení trenéra: V sobotním utkání jsme měli skvělý vstup do zápasu a v první čtvrtce kralovali. Od druhé čtvrtiny se zápas vyrovnal a soupeřky nás nutily k chybám které trestaly .My jsme pokračovali v trpělivé hře, ale malinko nás opět srážely, a to už je trochu folklor, neproměněné jasné šance a také nízké procento trestných hodů. Ale holkám jsem věřil, že to zlomí a to se také ve čtvrté čtvrtce splnilo a holky to vydřely. V neděli jsme rychle prohrávali 5:0, ale holky hrály přesně to co jsme si řekli. Rychle dopředu, důrazně v obraně, a to nám vyneslo celkem jasné vítězství. Ovšem ne vše bylo dobře Musíme se vyvarovat zbytečných ztrát a proměňovat jasné šance. A nakonec musím říct, že jsem moc rád, že se na palubovce vystřídaly všechny holky a že všechny utkáními žily. Děkuji jim za odvedenou práci a všichni budeme pokračovat v nastoupené cestě.

AUTOR: JIŘÍ MAZUR