První výhry v sezóně 2017/2018

přidáno: 24. 10. 2017 3:24, autor: Basket Benešov
Další hrací víkend čekal benešovské basketbalistky výjezd na západ Čech a to do Klatov v sobotu a do Plzně v neděli. A byl to výjezd velice úspěšný, neboť si basketbalistky od Konopiště připsaly dvě druholigové výhry.

BK KLATOVY - BC BENEŠOV 50:65
Čtvrtiny : 19:12,9:17,10:19,12:17 TH : 16/9 – 17/8 Trojky : 3/2 Fauly : 16/19

Body : Mazurová M. 25,Remešová K. 10,Hájjková B. 9,Bočková L. 9,Hernková E. 4,Studničková N. 4,Vrkoslavová D. 2,Šedivá R. 2

V sobotním večeru zajížděly Benešačky do vzdálených Klatov k dalšímu utkání skupiny druhé ligy. Domácí Klatovy po čtyřech utkáních byly bez úspěchu a hostující hráčky ze dvou utkání také nevyhrály. Tak bylo jisté, že jeden z týmů si tuto bilanci vylepší. Od začátku utkání se hrál agresivní silový basket, který v první čtvrtině zvládly lépe domácí. Hlavně díky větší agresivitě, a také proto že hostům opět nepadaly ani ty jasné příležitosti. Od druhé čtvrtiny se obrázek hry začal pomalu měnit ve prospěch Benešaček, které v obranných činnostech přidaly o sto procent a rázem neměly domácí klid na zakončení. Do konce této části se hostům podařilo, byť o jeden bod, otočit výsledek ve svůj prospěch 28:29. I v dalším průběhu utkání hostující hráčky pokračovaly ve velmi dobrém výkonu v obraně a k tomu začaly přidávat i tolik potřebnou nadstavbu v podobě úspěšně zakončených útočných kombinací. Do poslední části šly Benešačky s desetibodovým vedením 38:48 v zádech. V závěrečné desetiminutovce si již své první vítězství pohlídaly a připsaly si tak první vítězství v této sezóně druhé ligy.

DBAK PLZEŇ - BC BENEŠOV 47 : 70
Čtvrtiny : 4:20,11:18,15:18,16:14 TH : 20/8 – 20/12 Trojky : 4/2 Fauly : 18/16

Body : Mazurová M. 32,Studničková N. 14,Hájková B. 11,Remešová K. 7,Chotašová T.,Vrkoslavová D.,Šedivá R., po 2

V neděli, v Plzeňské tělocvičně, nebylo od začátku o tom, kdo bude držet taktovku utkání v rukou, pochyb. Tak jak Benešovské hráčky v sobotu končily, tak v neděli vstoupily do utkání a již v první čtvrtině si vytvořily 16-ti bodový polštář, který až do konce utkání postupně navyšovaly. Za první polovinu navíc domácím povolily pouhých patnáct bodů, což svědčí o velmi dobré obranné hře, která byla navíc podpořena i dobrou hrou v útoku. Ve čtvrté minutě poslední čtvrtiny se rozdíl ve skóre vyšplhal až na rozdíl 30 bodů na 64:34. Poté domácí ve zbývajícím čase i zásluhou dvou trojek výsledek alespoň trošku kosmeticky upravili na rozdíl 23 bodů na konečných 47:70.

Hodnocení trenéra: V první řadě musím všem holkám velice poděkovat za odvedenou práci po oba dny. Byl to první hrací víkend, kdy jsme hráli oba dny a holky to zvládly na výbornou. V sobotu jsme měli horší vstup do utkání, kdy nás domácí předčily v agresivitě a díky tomu si vypracovaly vedení o sedm bodů. Od druhé čtvrtky jsme ovšem v obranné práci přidali dalších 100 procent a také nám začalo padat v útoku a pomalu jsme taktovku přebírali my. Domácí se stále držely na dostřel, ale po trojce K. Remešové v poslední části to domácí zabalily a my jsme si to již pohlídali. V Plzni do zápasu holky vlétly a od začátku sebraly domácím vítr z plachet. V obraně to byla poctivá práce, kde jsme domácí nutili k těžkým zakončením. Navíc nám jak včera tak i dnes velmi dobře fungoval doskok pod oběma koši. Děkuji ještě jednou holkám za odvedenou práci a věřím, že poctivou prací na tréninku na tyto výsledky navážeme v dalších utkáních.