První výjezd na 50%

přidáno: 6. 10. 2015 0:28, autor: Jakub Malý
První říjnový víkend zahájil A-tým žen ligovou soutěž. Do nové sezóny nastoupil nově složený tým, který má ale pořád ambice vyhrávat co nejvíce utkání.

Sobotní zápas v Plzni byl odvetou za pondělí pohárovou porážku. Oproti pondělí nastoupila kapitánka Terka Hřebíková a její přítomnost strhla tým ke skvělému výkonu. Od úvodního rozskoku plnily hostující hráčky taktické pokyny a díky maximálnímu nasazení šly od začátku do vedení. Domácím hráčkám se v útoku nedařilo proměňovat. A protože k zastavení benešovských hráček nepomohla ani zónová obrana ani agresivní presink, došel si hostující tým pro jasnou výhru.

BaK Plzeň – BC Benešov 56:67

Body: Strnadová 18, Hřebíková 16, Němcová 8, Vosátková 7, Hájková 6, Hedviková 5, Míková 4, Chotašová 2, Remešová 1

Komentář: Do letošní sezóny jdeme s omlazeným týmem. Budeme se muset obejít bez dirigentských schopností Ivety Bryndové, bodů Petry Koubové a podkošové jistoty Anety Malé. Méně zápasů než v minulé sezóně odehraje Jana Strnadová, kterou trenérské povinnosti zavlály do Trutnova i Martina Mazurová, která by měla dostat větší minutáž v1. lize. Do týmu se ale vrátily Lucka Vosátková, Terka Koníčková, Jana Hedviková a Martina Míková. Novými tvářemi pak budou Jaruška Landová a po návratu po zranění Radka Šedivá.

Již sobotní zápas ukázal, že bodově budou družstvo táhnout Terka Hřebíková, Jana Strnadová a Jana Němcová, které odehrály vynikající utkání. Jsem rád, že i další hráčky ukázaly, že mohou družstvu výrazně pomoci.

Nedělní zápas na Spartě začínal už v 8 hodin. Brzký začátek zápasu se na kvalitě utkání podepsal. V prvních minutách si benešovské hráčky vypracovaly řadu dobrých střeleckých pozic, proměnily však jen dvě, a tak domácí snadno vedly 15:4. Benešovské hráčky působily ospale, hrály bez náboje a po celý zápas nedokázaly dostat domácí basketbalistky pod soustavnější tlak. Výsledkem pak byla vysoká porážka 68:48.

Sparta Praha-BC Benešov 68:48

Body: Němcová 10, Remešová 9, Hřebíková 8, Chotašová 5, Hájková 4, Koníčková 4, Vosátková 4, Hedviková 2, Míková 2.

Komentář: Jako den a noc, takové byly naše víkendové výkony. V sobotu jsme hráli kolektivně jak v útoku, tak v obraně. V neděli jsme v útoku byli rozpačití, koukali jsme, co druhý vymyslí. To se dá připsat na vrub nesehranosti nově složeného týmu. Co mě ale rozčílilo, bylo malé nasazení na obrané polovině a nulová výpomoc ze slabé strany. Sparťanky nás přehrávaly ve hře 1 na 1 a protože jsme v obraně vůbec nespolupracovaly, dávaly nám strašně jednoduché koše.
Comments