Skvělý vstup do playoff

přidáno: 6. 3. 2014 3:33, autor: Basket Benešov
První březnový víkend začalo playoff první ligy žen v basketbale. Benešov, který postoupil ze sedmého místa, zajížděl na dvojzápas do Pardubic, které skončily po základní části druhé.

Oba dva zápasy měly podobný průběh. Velmi dobré obrany udržovaly nízké skóre a ani jeden z týmů si nebyl schopen v průběhu zápasu vypracovat výraznější náskok.

Sobotní utkání se v závěru vyvíjelo lépe pro domácí. V polovině poslední čtvrtiny vedly pardubické basketbalistky rozdílem šesti bodů (56:50). Ve zbývajících pěti minutách ale dokázaly vstřelit pouze dva body, a tak benešovské hráčky urvaly senzační výhru 58:61!!!

Pliska Pardubice – BC Benešov 58:61

Body: Mazurová 21, Koubová 16, Bryndová 10, Strnadová 6, Němcová 4, Kratochvílová a Hřebíková 2

Nedělní koncovka měla opačný průběh. Tentokrát to byly hostující hráčky, které ještě pět minut před koncem měly navrch, a zdálo se, že míří k vítězství. Domácí hráčky ale reagovaly osmi body v řadě a vedení překlopily na svou stranu. V samotném závěru pak nedaly hostujícím hráčkám šanci na další zvrat ve skóre a srovnaly tak čtvrtfinálovou sérii na
1 – 1.

Pliska Pardubice – BC Benešov 61:53

Body: Mazurová 14, Strnadová M. 13, Hřebíková 7, Bryndová a Strnadová J. 5, Koubová 4, Kratochvílová 3, Němcová 2

Další dva zápasy se hrají tentokrát v Benešově a to 15. a 16. března.

Komentář trenéra:

Jedním slovem: „Super!“. Dokázali jsme poprvé v historii BC Benešov vyhrát zápas v playoff první ligy. Za oba dva zápasy musím holky pochválit. Oba dva dny jsme hráli bojovně, kolektivně a s radostí. V neděli nás trochu zaskočila zónová obrana domácích, ale věřím že se na ní mezi zápasy připravíme a na domácí palubovce opět předvedeme kvalitní výkony.
Comments