Smolný víkend Žen A

přidáno: 5. 11. 2012 11:16, autor: Basket Benešov
V sobotu 3.11, benešovské „áčko“ žen vycestovalo na sever České republiky. Čekaly je zde zápasy s BK Skřivánek Ústí nad Labem a BK Baník Most.

Úvod sobotního zápasu vyšel lépe domácím hráčkám, které si dokázaly vypracovat čtyřbodový náskok. Hráčky Benešova dokázaly odpovědět a dostat se do zápasu, přesto první čtvrtinu ztratily rozdílem 3 bodů. Další čtvrtina se pro benešovská děvčata nevyvíjela vůbec dobře. V úvodu se zranila kapitánka Tereza Hřebíková,která byla tímto vyřazena ze zápasu. Hráčkám se nedařilo založit pořádný útok ani proměňovat vystřelené pokusy. To vše se bohužel promítlo do celkového obrazu hry. I přes zodpovědnou obranu tuto čtvrtinu děvčata prohrála a do dalšího poločasu si odnesla skóre 11: 30.

V další části hry, se přes veškerou snahu hráček, nepodařila prolomit střelecká smůla, a tak před poslední čtvrtinou na tabuli svítilo skóre 21: 44. Děvčata se ještě dokázala zvednout a poslední čtvrtinu vyhrát 15:11, bohužel to na vítězství nestačilo a benešovské basketbalistky poprvé v letošní sezoně nedokázaly zvítězit. Konečné skóre bylo 36: 55.

BC Benešov - BK Skřivánek Ústí nad Labem 36: 55

Body: Mazurová 14, Němcová 7, Matějková 6(1), Kratochvílová 3, Koubová, Vosátková 2

Trestné hody: 8/7 – 18/15 Trojky: 1 – 1 Fauly: 15 - 12

V neděli Benešov zavítal na palubovku BK Baník Most. Úvodní čtvrtina se benešovským hráčkám vydařila, poctivou obranou a přesnými střelami přehrály soupeře a vyhrály ji 22: 14. V další čtvrtině jako by si však hráčky vzpomněly na výkon z předešlého zápasu. Dosavadní úspěšnost střelby rapidně klesala, jako i počet přesných přihrávek a kvalitní založení útoku. Naopak domácí hráčky proměňovaly i zdánlivě nemožné střely. V dalších dvou čtvrtinách děvčata prohrála a před poslední čtvrtinou bylo skóre 46:49. Hráčky postupně stahovaly náskok Mostu až k vyrovnání skóre na 53:53. Poté však přišly šťastné střely domácích a bohužel i některé nepřesnosti našich děvčat a to nakonec vedlo ke konečné prohře týmu BC Benešov.

BC Benešov – BK Baník Most 57:64

Body: Němcová 11, Kratochvílová 10, Koubová 8(1), Mazurová 7, Matějková, Vosátková 6, Bryndová 4, Smetanová 3(1), Koníčková 2

Trestné hody: 24/17 – 18/15 Trojky: 2 – 5 Fauly: 17 - 22

Autorka: Tereza Koníčková