Sobotní dobrý výkon, byl v neděli zapomenut

přidáno: 22. 9. 2013 12:18, autor: Basket Benešov
O posledním letním víkendu začala první liga žen. Benešovské basketbalistky se do soutěže vrátily po roční pauze a sezónu zahájily na palubovkách Sparty Praha a Pliska Pardubice.

Do sobotního utkání vstoupily hráčky BC Benešov nebojácně a s výškovou převahou soupeře se vyrovnaly na jedničku. Po tři čtvrtiny byly benešačky lepší a vybudovaly si až desetibodový náskok. V poslední čtvrtině se však do jejich hry vkradla nervozita. Několik neproměněných pozic a zlepšená střelba sparťanek měla za následek změnu vedení a nakonec i výhru Sparty.

V neděli chtěly benešovské hráčky na dobrý výkon navázat a v úvodní minutě se jim to podařilo. Rychlé vedení 6:2 vzalo brzy za své a na palubovce začaly dominovat domácí hráčky. Agresivní obrana, rychlý protiútok a takřka 100 % střelba znamenaly šňůru 29:4 a praktické rozhodnutí utkání již v první čtvrtině. Domácí hráčky se dostaly do pohody, naopak benešovským basketbalistkám se nedařilo nic. Výsledek 100:50 je pro benešovské hráčky možná až moc krutý, ale v nedělním utkání na své soupeřky prostě nestačily.

První liga pokračuje hned příští víkend. Benešovské basketbalistky hostí týmy z Brna. V sobotu od 18:30 NOEM Arch Brno a v neděli od 10:00 tým Valosun Tišnov.

Sparta Praha – BC Benešov 66:60

Body Benešov: Mazurová 15, Karmazínová 10, Strnadová 8, Němcová, Hřebíková a Koubová 7, Kratochvílová 4, Bryndová 2

BK Pliska Studánka Pardubice - BC Benešov 100:50

Body Benešov: Kratochvílová 10, Bryndová 9, Koubová 8, Němcová 6, Mazurová 5, Hřebíková a Strnadová 4, Karmazínová a Mašková 2

Autor: Jakub Malý