Strakonice, Č. Budějovice

přidáno: 13. 1. 2013 22:49, autor: Basket Benešov
Po vánoční přestávce dovedl druholigový tým benešovských hráček zápasy proti Strakonicím a Č. Budějovicím do zdárného konce.

Strakonice B - BC Benešov 44:58

Úvod utkání vyšel lépe pro benešovské hráčky, které si hned na začátku utkání vytvořily několikabodový náskok. Družstvo Strakonic tento náskok však do konce 1. čtvrtiny dohnalo a ujalo se jednobodového vedení (9:8). V průběhu druhé čtvrtiny se hráčky Benešova dostaly díky důkladné obraně zpátky do vedení (22:25) a toto vedení postupně během druhého poločasu zvyšovaly až do samotného konce utkání. Výsledný stav utkání tedy skončil výhrou Benešovských žen stavem 44:58.

Body Benešova: Mazurová 21, Koubová 13, Kratochvílová 8, Němcová 7, Hřebíková 3, Vosátková 2, Smetanová 2, Bryndová 2.
Trestné hody: 27/11:16/10. Trojky: 4:2. Fauly: 18:21. Čtvrtiny: 9:8, 22:25, 31:43, 44:58).

České Budějovice - BC Benešov 58:94
V prvních minutách se basketbalistky Č. Budějovic snažily udržet krok s týmem Benešova, ten se však díky rychlé hře a důkladné obraně dostal během první čtvrtiny do vedení 14:29. V druhé čtvrtině narůstal náskok benešovských hráček, které si dovedly během hry vytvářet jednoduché střelecké pozice, což jim pomohlo k 32 bodovému vedení v poločase (31:63). Ve třetí čtvrtině tým Budějovic přitlačil v obraně a benešovské hráčky začaly dělat zbytečné ztráty a bylo pro ně obtížnější skórovat. V této čtvrtině oba týmy nastřílely stejný počet bodů (18 bodů – stav: 49:81). Ani u jednoho týmu již nepadlo v závěru utkání mnoho košů. Zápas skončil výhrou basketbalistek Benešova o 36 bodů (58:94).

Body Benešova: Koubová 20, Němcová 18, Strnadová 13, Remešová 12, Hřebíková 12, Bryndová 9, Smetanová 6, Richterová 4.
Trestné hody: 18/11. Trojky: 5. Fauly: 15. Čtvrtiny: (14:29, 31:63, 49:81, 58:94).

Autorka: Petra Koubová