TJ Loko Liberec - BC Benešov

přidáno: 14. 4. 2013 11:05, autor: Basket Benešov
První vyhrání z kapsy vyhání ...

Jakoby se tímto heslem řídil i benešovský tým v prvním duelu proti Liberci.

Do Liberce jsme nejeli na výlet, ale pro první výhru ze tří… A hlavně se pobavit sportem, jak znělo z úst trenéra… Liberecký celek nás však v úvodu zápasu zaskočil velice agresivní obranou, díky níž si hned zpočátku zařídil náskok osmi bodů. Na tvrdou hru velice rychle přivykl náš mauricijský klenot Bára Baryšňa Karma Karmazínová, která svými bojovnými a hlavně úspěšnými nájezdy vrátila náš tým do hry a první čtvrtinu jsme tak zakončily s dvoubodovým mankem. Do druhé čtvrtiny jsme se vrhly s ještě větším odhodláním, a když i Petra Koubová aka Kobe (čti Koubí) překonala na ní dvě neustále visící liberecké obránkyně a rychlými breaky srovnala opětovně nabytý náskok libereckých, k tomu přidala dva body z trestných hodů po technické chybě libereckého trenéra, šly jsme do vedení. Další dva body ze šestek z ruky naší mašiny na výhry kapitánky Terezky Hřebíkové jsme šly do poločasové pauzy s příjemným pocitem jednobodového náskoku.

Začátek třetí čtvrtiny, jak okomentovala Karma, byl ve znamení tahání se o body… „Tyjo, jak chceš hrát?? My dáme koš, oni dají koš… To se pak těžko získává nějaký náskok…“. Vlastními chybami jsme si pak soupeřky nechaly odskočit o téměř deset bodů. Ačkoli jsme bojovaly a hrály srdcem, nepodařilo se nám ubránit jejich podkošové hráčky, přeci jen měly o nějaký cenťáček více než naše pivotky, a dalšími chybami jak v obraně, tak v útoku jsme zápas prohrály o 30 bodů.

Lokomotiva Liberec – BC Benešov 80:50

Body: Mazurová 12, Koubová 11, Hřebíková 9, Karmazínová 7, Strnadová, Němcová 4, Bryndová 2, Kratochvílová 1Zámek Loučeň, zámek Mnichovo Hradiště, Příhrazské skály, hrad Kost…

Nenechte se mýlit, nejedná se o turistického průvodce, ani nedáváme tipy na nedělní výlety… To se jen benešovský celek vydal opět směr Liberec k odvetnému utkání play off.

Po sobotním nezdaru na palubovce soupeře jsme vstupovaly do zápasu za slov trenéra Mgr. Jakuba Špačka: „Hrajeme chytře, bojovně, naplno a na výhru!“ A podle toho se vyvíjel i začátek utkání. Hrály jsme velice chytře, rychle a agresivně. Díky neohroženým nájezdům a asistencím naší kapitánky Terezky Hřebíkové se nám dařilo se soupeřem držet krok. Po menším zaváhání obrany nám však soupeřky bodově odskočily. Změna obrany ve druhé čtvrtině vyvolala nejistotu v libereckém kádru a nám se tím podařilo stáhnout bodový rozdíl. Třetí čtvrtinu jsme zahájily se šesti bodovou ztrátou, ale za to s odhodláním porvat se o výhru a nedat soupeři nic zadarmo. Ačkoli se naší zkušené rozehrávačce Ivet Bryndové nepodařilo dodržet jeden z dalších trenérových pokynů a to: „nenechte se zmlátit a naopak jim pořádně naložte“ a ze zápasu si tak odnáší výrazného monokla, nic to nezměnilo na tom, že Petra Kobe (čti Koubi) Koubová dvěma úspěšným trestnými hody vyrovnala utkání. Poslední čtvrtina už byla opět jen „tahanicí o body“. Benešovský celek opět ukázal týmového ducha v celé své kráse, když se naše hráčky dokázaly bezchybně zaskočit v obraně a chytře se vypomoct. Liberecké pivotky pak v závěru utkání byly „vymazány“ předvídavou defenzivou našich dlouhých a ještě minutu před závěrečným klaksonem světelná tabule ukazovala remízu. Zápas však obrátily soupeřky ve svůj prospěch, když proměnily střelu za tři body 40 vteřin před koncem utkání. Bohužel i přes bojovnost hráček v modrých dresech se nepovedlo utkání zvrátit a my si tak do Benešova po tomto víkendu vezeme dvě porážky.

Lokomotiva Liberec – BC Benešov 63:60

Body: Hřebíková 15, Koubová 14, Bryndová 11, Němcová 9, Mazurová 8, Karmazínová 2, Kratochvílová 1Autorka: Irena "IRIS" Smetanová
Comments