Vítězný vstup do druhé poloviny základní částky

přidáno: 19. 12. 2012 3:37, autor: Basket Benešov

Víkendovými zápasy zahájily ženy ,,A“ druhou polovinu základní části, a to ne příliš přesvědčivě, se soupeři ze spodní poloviny tabulky. Oba soupeři přijely bojovat v okleštěné sestavě. V sobotu jsme na naší palubovce přivítaly, se šesti hráčky, Plzeň. Vstup do utkání a celá první čtvrtina se nám vyvedla zejména, co se týkalo obrany. Bohužel v poslední minutě nám soupeřky uštědřily dvě střely za tříbodovým obloukem, z čehož jedna byla skoro z půlky v poslední vteřině. Od 6.minuty druhé čtvrtiny se prakticky až do konce střídala období, kdy nás soupeřky dotáhly na rozdíl 1-5 bodů, v tuto chvíli jsme vždy zabojovaly a dokázaly několika koši v řadě opět odskočit. Naše hra nebyla příliš agresivní, což dokazuje i to, že jsme celkově měly pouze 8 faulů za celé utkání. I přesto, že se nám příliš nedařilo jsme, ale naštěstí dokázaly zvítězit.

V neděli pouze se sedmi hráčky přijel Sokolov. První čtvrtina se nám opět vyvedla a díky úspěšnému zakončení a rychlému přechodu na útočnou polovinu, jsme si vybudovaly slušný náskok, který jsme během druhé části hry navyšovaly. V posledních dvou minutách jsme, ale polevily trochu v obraně a soupeřky třemi trojkami v řadě dokázaly snížit na poločasové skóre 39:24. Na začátku druhé půlky se soupeřky držely na rozdílu 10 bodů. Posledních pět minut třetí části jsme ovšem zvítězily poměrem 15:4 a své vedení jsme s klidem udržely, až do konce zápasu. Do utkání nastoupily všechny hráčky a každá se zapsala do střelecké listiny.

Před vánoční pauzou se dělíme se Strakonicemi o 2-3.místo. Po svátcích první zápasy odehrajeme na jihu Čech a to právě se Strakonicemi a Českými Budějovicemi a pevně věříme, že dokážeme obhájit svá domácí vítězství nad těmito týmy.

Autorka: Radka Richterová