Druhé místo po základní části!

přidáno: 26. 2. 2013 7:23, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 27. 2. 2013 8:15 ]
Ženy A hrály poslední dvoukolo na půdě Kladna a Brandýsa a šlo především o získání výhody domácího prostředí v prvním kole play-off.

Sobotní utkání na palubovce BK Kladno nezačalo pro benešačky dobře a hlavně kvůli nedůslednostem v obraně a špatnému doskoku prohrály hostující hráčky první čtvrtinu 22:15. Od druhé čtvrtiny se začal výkon benešovských basketbalistek zvedat, přesto v poločase pořád prohrávaly 43:39.

Zvýšení nasazení na obrané polovině a větší klid na té útočné přinesly ovoce ve třetí čtvrtině, kterou benešovské hráčky vyhrály o devět bodů a dostaly se do vedení, které pak v průběhu poslední části postupně navyšovaly až na konečných čtrnáct bodů.

BK Kladno - BC Benešov 62:76
Body:Hřebíková 16, Strnadová 13, Kratochvílová 12 ...(statistiky zde)

V neděli hrály benešovské ženy v Brandýse, který usiloval o postup do první čtyřky. Vstup do utkání měly benešačky famózní a po sedmdesáti vteřinách vedly 7:0. Poté však domácí srovnaly krok a především díky velkému množství benešovských faulů nedovolily hostujícím hráčkam odskočit.

Rozhodující byl přelom třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy se podařilo benešovským hráčkám bodově odskočit a získaly pohodlný, takřka dvacetibodový, náskok, který i s drobnými potížemi udržely až do konce.

Víkend se vydařil kapitánce Terce Hřebíkové, která táhla tým za vítězstvím jak na útočné, tak na obrané polovině.
Dvě víkendové výhry znamenají zisk druhého místa po základní části! V play-off narazíme na Strakonice a série začíná 9. 3. na benešovské palubovce.

BK Brandýs - BC Benešov 71:85
Body: Hřebíková 19, Kratochvílová 17 ... (statistiky zde)

Autor: Špáča