Basketbalistky zakončily základní část pohodovými výhrami

přidáno: 9. 2. 2015 22:08, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 9. 2. 2015 22:08 ]

Poslední dvojkolo II. ligy žen přivedlo do Benešova týmy z Boleslavi a Liberce. Benešovské basketbalistky měly chuť napravit nepovedený výjezd do Litoměřic a Ústí, a také si chtěly zajistit výhodu domácího prostředí v předkole play-off.

V sobotním zápase s Mladou Boleslaví měly benešovské hráčky navrch od začátku utkání. Odpor hostujících hráček zlomila již v první čtvrtině dalekonosná trojka kapitánky Terky Hřebíkové a další dvě rychlé trojky Verči Hruškové. Po zbytek zápasu náskok domácích narůstal, v debakl se pak zápas změnil v poslední čtvrtině, kterou domácí vyhrály o třináct bodů.

BC Benešov – AŠ Mladá Boleslav 76:48

Body: Koubová 17, Mašková 16, Hřebíková 13, Remešová a Vondráčková 8, Hrušková a Kratochvílová 7

V neděli se očekával tradiční vypjatý zápas s Libercem. Oslabená sestava hostí se ale nebyla schopna proti výborné benešovské obraně vůbec prosadit, a tak opět po celý zápas vedly domácí. Procento střelby ale bylo strašlivé i na straně domácích. V prvních pěti minutách padly dohromady 4 body a v podobném duchu zápas pokračoval. O výsledku pak rozhodl druhý poločas, kdy hosté vstřelily pouhých 14 bodů.

BC Benešov – TJ Lokomotiva Liberec 50:32

Body: Koubová 13, Hřebíková 11, Kratochvílová 7, Remešová 6, Hrušková 5, Mašková a Vondráčková 4

V předkole play-off se benešovské hráčky utkají s BaK Plzeň. Série začíná 21.2. a hraje se na dva vítězné zápasy.

Komentář: V sobotu jsme hráli moc pěkný basketbal. Dávali jsme si míč rychle z ruky a všech sedm hráček dalo sedm a více bodů. V neděli nám trochu zvlh střelecký prach, ale opět jsme si dokázali vytvářet dobré pozice, jen jsme je prostě neproměnili. Dát 50 bodů a vyhrát je těžké. Dát 50 bodů a vyhrát o 20 je skoro zázrak. Každopádně holky bránily skvěle.