Ženy A bojují o playoff

přidáno: 4. 2. 2014 14:30, autor: Basket Benešov

První únorový víkend se hrálo předposlední dvoukolo první ženské basketbalové ligy. Benešovské basketbalistky měly úkol jasný. Dvakrát zvítězit, doufat v zaváhání dalších soupeřů a s předstihem si zajistit postup do letošního playoff. První část benešovské hráčky splnily, ostatní výsledky jim však nenahrály, a tak bude koncovka základní části pořádně dramatická.

V sobotu přijel do Benešova tým SBŠ Ostrava. V první čtvrtině měl domácí tým problém s agresivní obranou hostujících hráček a na obrané polovině se nedařilo zastavit velmi rychlou Minarovičovou, která dala za první čtvrtinu osm bodů. I úvod druhé čtvrtiny patřil slezskému týmu, který si postupně vypracoval desetibodový náskok. (22:32 v 6. minutě druhé čtvrtiny) Domácí hráčky však zabraly, zvýšily rychlost a nasazení v obraně a do poločasu stáhly náskok soupeře na pouhé dva body.

Třetí čtvrtina probíhala jak na houpačce, na úvodní vyrovnání benešovských hráček reagovaly soupeřky šesti body v řadě, domácí kontrovaly body sedmi a poprvé od stavu 2:0 se dostaly do vedení, tentokrát 41:40. Ve zbytku třetí čtvrtiny se oba týmy přetahovaly o každý koš a výsledkem byl stav 47:46 po třech čtvrtinách.

Poslední dějství zahájily hostující hráčky velkým náporem a vytvořily si osmibodový náskok. Domácí se však vzchopily k velkému obratu. I za pomocí tří trojek během dvou minut překlopily vedení na svou stranu. (64:59 50 sekund před koncem). Drama však nebyl konec. Po vyhození se z těžké pozice trefila Motyčáková za tři a vrátila Ostravě naději. Dvacet sekund před koncem proměnila Jana Strnadová jeden trestný hod a upravila na 65:62. Při timeoutu se domácí rozhodli nefaulovat a donutit hosty k těžké střele. Bohužel agresivní obrana vyústila ve faul při trojkové střele a bezchybná Minarovičová srovnala skóre necelých jedenáct sekund před koncem. Benešovské hráčky měly k dispozici rozhodující útok. Zodpovědnost na sebe vzala Martina Mazurová a střelou po otočce a o desku poslala domácí znovu do vedení. Hostující hráčky si stihly ve zbývajících čtyřech sekundách vypracovat nadějnou střelu, která však skončila na obroučce, a tak se ze šťastného a vydřeného vítězství radovaly benešovské basketbalistky.

BC Benešov – SBŠ Ostrava 67:65

Body: Koubová 18, Mazurová 16, Kratochvílová 14, Strnadová 10, Karmazínová 7, Němcová 2

V neděli hostily domácí basketbalistky tým z Oloumouce opírající se o čtveřici Selucká, Burzová, Lachnitová a Vojtíková.

Úvod zápasu se změnil v přestřelku, kdy stylem koš za koš dokázaly olomoucké basketbalistky získat mírný náskok. V druhé čtvrtině změnily domácí obranu a pomocí zóny přibrzdily hostující střelkyně a dostaly se do poločasového vedení 43:40. Ve třetí čtvrtině se opět hostující hráčky rozstřílely a dostaly se znovu do vedení. (61:62)

Úvod čtvrté čtvrtiny vyšel domácím a zdálo se, že získaly rozhodující náskok. (68:62) Za dvě minuty už ale bylo vyrovnáno (70:70) a zápas opět mířil do dramatické koncovky. Precizní obrana a bez nervů hrající Martina Mazurová a Petra Koubová však tentokrát drama nepřipustily a benešovské hráčky získaly své desáté vítězství v sezóně, tentokrát v poměru 78:73.

BC Benešov – SK UP Olomouc 78:73

Body: Mazurová 17, Koubová a Mašková 12, Karmazínová 11, Strnadová 8, Bryndová a Remešová 5, Němcová a Kratochvílová 4