Ženy A favorita řádně potrápily.

přidáno: 13. 10. 2014 7:35, autor: Jakub Malý

V neděli 12.10. předehrávaly benešovské basketbalistky zápas druhého kola Českého poháru proti týmu TJ Lokomotiva Karlovy Vary.

Hostující tým, hrající nejvyšší ženskou basketbalovou soutěž (ŽBL), přijel do Benešova v takřka kompletní sestavě a očekávalo se, že bez problémů splní roli favorita.

V úvodu však benešovský tým soupeře zaskočil a díky kvalitnímu týmovému výkonu na obou stranách hřiště držel po celou první čtvrtinu mírné vedení. Po první čtvrtině svítil na tabuli nečekaný výsledek 13:10 pro domácí.

Na začátku druhé čtvrtiny zagresivnily hostující hráčky hru v útoku i obraně a překlopily vedení na svoji stranu. Domácí hráčky zápas ale rozhodně neodpískaly a dokázaly být hostujícímu favoritovi vyrovnaným protivníkem. V poločase bylo skóre takřka vyrovnané (29:31).

I ve třetí čtvrtině překvapovaly domácí basketbalistky svou pěknou hrou nejen svého trenéra, ale především své soupeřky, které si stále nebyly schopné vytvořit výraznější náskok.

V poslední čtvrtině se projevila fyzická převaha hostujících hráček a především díky neprostupné obraně si přeci jenom došly pro očekávané, ale velmi vydřené, vítězství.

BC Benešov – TJ Lokomotiva Karlovy Vary 51:62

Body: Hřebíková 15, Mazurová 14, Koubová 11, Kratochvílová 5, Mašková, Strnadová a Vondráčková 2