Ženy A i doma bez porážky

přidáno: 7. 10. 2014 3:52, autor: Jakub Malý

Benešovské basketbalistky se poprvé v letošní sezóně představily na domácí palubovce. Po úvodní výhře nad Spartou Praha si tentokrát poradily s béčkem Strakonic i s týmem Plzně.

V sobotu přijel do Benešova tým Sev-en Strakonice B a již od začátku bylo jasné, že se na palubovce odehraje urputná bitva o každý koš. Oba dva týmy od začátku velmi dobře bránily a skóre narůstalo velmi pomalu. Domácí hráčky včas zastavovaly nájezdy soupeřek a ty byly nuceny střílet z perimetru. Benešovské hráčky se také prosazovaly ztěžka, ale přeci jenom se díky lepšímu procentu střelby dostaly do mírného vedení, které si držely až do konce utkání. V závěru se i díky přesným trestným hodům jejich náskok přehoupl přes deset bodů.

BC Benešov – Sev-en Strakonice B 51:39

Body: Mazurová 11, Koubová 9, Kratochvílová 8, Bryndová a Remešová 5, Hřebíková a Mašková 4, Vondráčková 3, Strnadová 2

V neděli hostil benešovský tým soupeře z DBAK Plzeň. Plzeňačky byly před tímto zápasem neporažené, a tak zápas sliboval zajímavou podívanou. Domácí hráčky na soupeřky vlétly a rychlým vedením 9:2 přinutily hostující hráčky přejít do zónové obrany. Po počáteční nervozitě, kdy domácím hráčkám nepadlo pár volných střel, se benešovský útočný stroj opět rozjel naplno. Bohužel však tak jak fungoval útok, tak nefungovala obrana. Celá druhá a třetí čtvrtina se hrála stylem koš za koš a Benešov si udržoval přibližně desetibodový náskok. V poslední čtvrtině došly hostujícím hráčkám síly a tak si domácí basketbalistky v pohledném utkání připsaly další výhru.

BC Benešov – DBAK Plzeň 88:63

Body: Mazurová 26, Koubová a Vondráčková 10, Kratochvílová 9, Mašková a Strnadová 8, Hřebíková 6, Remešová 5, Bryndová a Hrušková 3

neděli 12. 10. 2014 od 17:00 sehrají Ženy A zápas druhého kola Českého Poháru proti týmu BK Lokomotiva Karlovy Vary hrající nejvyšší soutěž ŽBL.

Autor: Malý Jakub