Ženy A na Moravě neuspěly.

přidáno: 10. 12. 2013 2:07, autor: Basket Benešov
První liga žen pokračovala o víkendu dalšími odvetnými zápasy. Benešovské basketbalistky zavítaly na palubovky Valosunu Tišnov a Noem Arch Brno.

V sobotním zápase na palubovce Valosunu Tišnov se musely benešovské hráčky vypořádat s místními specifickými podmínkami. Domácí nastoupily pouze se sedmi hráčkami, ale odhodlané domácí halu ubránit. Benešovské basketbalistky vstoupily do zápasu výborně a velmi rychle si vybudovaly desetibodový náskok, který však nejen že nedokázaly navýšit, ale nedokázaly ho ani udržet a nechávaly tak domácím naději na výhru.

Do druhého poločasu vstoupily hostující hráčky tragickou střelbou, kdy nedokázaly proměnit ani ty nejjasnější pozice. Protože ke špatné střelbě připojily i chyby, v do té doby dobré, obraně, dostaly se domácí hráčky do vedení, které začátkem čtvrté čtvrtiny navýšily až na 10 bodů.

Hostující hráčky však zápas nezabalily a bod po bodu stahovaly náskok domácích. Drama vyvrcholilo v posledních dvou minutách, kdy se benešovské basketbalistky opakovaně přiblížily na rozdíl jednoho či dvou bodů. Neschopnost proměnit trestné hody, ale nedala benešačkám šanci na zvrat v utkání, a tak nakonec prohrály o tři body.

Valosun Tišnov – BC Benešov 65:62

Body: Mazurová 13, Hřebíková 12, Strnadová, Koubová, Kratochvílová 8, Němcová 7, Karmazínová 6

V neděli hrály benešovské basketbalistky na půdě Noem Arch Brno. Tým, který dle svých slov myslí na postup do ŽBL, vlétl do utkání ve velkém stylu. Přílišná bojácnost hostujících hráček a bezchybná palba domácí střelkyně Bajič (22 bodů) dostaly domácí do pohodlného vedení 29:17. Do druhé čtvrtiny ale vstoupil v modrých dresech úplně jiný tým. Benešovské hráčky začaly více spolupracovat v obraně a více si věřit na útočné polovině a začaly brněnskému favoritovy pořádně zatápět. Nebýt trojky domácích se závěrečným klaksonem, mohl být v poločase rozdíl pouze tříbodový.

Po pauze se domácí přeci jen opět trochu zvedly, když se rozstřílela druhá zahraniční posila Sesnič. Benešovské hráčky i v oslabené sestavě zápas nevypustily a až do závěrečného hvizdu bojovaly o každý míč. Čtvrtou čtvrtinu dokázaly vyhrát, na vítězství v zápase však tentokrát pomýšlet nemohly.

Noem Arch Brno – BC Benešov 76:68

Body: Mazurová 16, Koubová 13, Hřebíková 12, Němcová 10, Mašková 8, Kratochvílová 6, Strnadová 3