Ženy A poprvé v lize prohrály

přidáno: 21. 10. 2014 1:53, autor: Jakub Malý

O víkendu pokračovala II. ženská basketbalová liga již 5. a 6. kolem. Benešovské hráčky vyjely k zápasům do Kladna a na pražskou Aritmu. Zatímco v sobotu dokázaly své soupeřky přehrát, v neděli na tvrdou hru Pražanek nestačily a připsaly si první ligovou porážku v letošní sezóně.

Vstup do sobotního zápasu vyšel lépe benešovským hráčkám a domácí trenérka si hned ve druhé minutě byla nucena vzít první oddechový čas. Ten kladenským hráčkám pomohl a během dalších šesti minut se takřka neomylnou střelbou ze všech pozic dostaly až do osmibodového vedení. Po první čtvrtině tak svítil na tabuli vcelku nečekaný stav 24:17.

Ve druhé čtvrtině začaly benešovské hráčky zlepšovat svou hru a po sérii rychlých protiútoků (šňůra 14:0) se dostaly do mírného vedení, které s přehledem kontrolovaly až do závěrečného klaksonu.

Sokol Kladno – BC Benešov 61:76

Body: Mazurová 22, Koubová 17, Hřebíková 13, Kratochvílová 7, Mašková a Vondráčková 6, Strnadová 5

Nedělní utkání mělo nečekaně jednoznačný průběh. Domácí Aritma si tvrdou hrou doplněnou přesnou střelbou od začátku vybudovávala mírný náskok, který hostující hráčky s vypětím všech sil držely pod 10 body. Na začátku čtvrté čtvrtiny už ale hostující hráčky tlak soupeřek nevydržely. Během dvou minut povolily pražským soupeřkám díky rychlým protiútokům odskočit až na dvacetibodový rozdíl. Benešovské hráčky koncovku sice nevypustily, ale zbyly jim síly pouze na zkorigování výsledku.

Aritma Praha – BC Benešov 68:54

Body: Mazurová 18, Kratochvílová 11, Vondráčková a Bryndová 6, Hřebíková 4, Koubová 3, Strnadová, Mašková a Remešová po 2