Ženy A postupují do playoff ze sedmého místa!!!

přidáno: 25. 2. 2014 2:44, autor: Basket Benešov

Poslední hrací víkend základní části 1. ligy žen nabídl dramatický souboj o playoff. Benešovské basketbalistky i přes prohry v Kralupech a na palubovce BA Sparta obsadily po základní části sedmé místo a ve čtvrtfinále se utkají s Pardubicemi.

V sobotu čekal benešovské basketbalisty zkušený tým z Kralup. První polovina utkání byla jasnou záležitostí domácích. Zónovou obranou a silovým útokem absolutně ovládly utkání a vypracovaly si až dvacetibodový náskok.

V druhém poločase se výkon benešovských hráček výrazně zlepšil. Zvýšená aktivita v obraně a rychlý přechod do protiútoku dokázaly hostující hráčky přetavit ve snížení na rozdíl 6-ti bodů. Zkušený domácí tým se ale zaskočit nenechal a chytrou hrou si kralupské hráčky vítězství pohlídaly.

BK Kralupy – BC Benešov 80:69

Poslední utkání základní části sehrály benešovské basketbalistky ve Stodůlkách v hale BA Sparta Praha. V prvním poločase benešovské hráčky favorizovaný domácí tým zaskočily a dostaly se až do jedenáctibodového vedení. Poté však domácí BA Sparta začala využívat svoji výškovou a silovou převahu a ještě do poločasu překlopila vedení na svoji stranu.

V druhém poločase se hrálo rychlé a vyrovnané utkání, kde měly domácí neustále navrch. Výsledkem tak bylo skóre 75:66 a konečné 3. místo BA Sparta a 7. BC Benešov

BA Sparta Praha – BC Benešov  75:66