Ženy A za sebou mají úspěšný víkend

přidáno: 21. 10. 2012 11:50, autor: Basket Benešov
V sobotu 20. 10. se utkalo ,,Áčko“ žen s týmem BSK České Budějovice. Začátek utkání byl vcelku jednoznačný. Benešačky si několika rychlými protiútoky a intenzivní obranou vybudovaly slušný náskok a do 2. čtvrtiny nastupovaly s 14-ti bodovým rozdílem. Následující část utkání patřila opět domácím. Hostující družstvo dokázalo vstřelit pouze jediný bod, z šestkové čáry, a tak po první polovině zápasu svítilo na tabuli skóre 45:9.

Ve druhém poločase nedošlo k žádné zásadní změně v tempu hry. Hosté se sice pokoušeli o zdvojování v obraně, ale benešovské hráčky díky rychlé rotaci míče nadále navyšovaly svou bodovou úspěšnost. V poslední čtvrtině dal trenér Benešova prostor i mladším členkám týmu, které se nakonec dokázaly také střelecky prosadit.

Poměrně zaplněná tribuna zhlédla pohledný, rychlý basketbal. Konečný výsledek 90:38 znamenal pro ženy A třetí vítězství v řadě.

BC Benešov – BSK České Budějovice 90:38

Body: Mazurová 16, Koubová 10, Matějková 9(1 trojka), Smetanová 9(2), Hřebíková 8, Kratochvílová 8, Němcová 8, Bryndová 6, Koníčková 4, Remešová 4, Vosátková 3, Strnadová 2

Trestné hody: 8/5 : 16/9, Trojky: 3:3, Fauly: 14:15

V neděli 21. 10. přijel na benešovskou palubovku dlouholetý soupeř BK Strakonice B, který se také minulou sezónu nedokázal udržet v 2. nejvyšší soutěži a spadl do druhé ligy. Ani jeden tým zatím neměl na svém kontě žádnou prohru, tudíž se očekával velice vyrovnaný basketbal.

Úvod utkání vyšel lepé hostům, jimž se několika přesnými střelami podařilo rychle dostat do 5-ti bodového vedení. Vyšší náskok však domácí družstvo nedopustilo, a tak po prvních deseti minutách hry bylo skóre 14:15. Začátek 2. čtvrtiny Benešovu střelecky nesedl, v zakončení chybělo štěstí a trocha přesnosti. Strakonice dominovaly nejen na útočné polovině hřiště, a proto do druhé půle zápasu vstupovaly s 6-ti bodovým bonusem.

Třetí část hry byla často přerušována, oba týmy dohromady vystřelily 22 trestných hodů. Devadesátiprocentní úspěšnost hostů v šestkách znamenala další navýšení poločasového rozdílu o 3 body. Strakonice tedy vedly 52:43. Domácí se ale ještě nevzdávali, spíše naopak. Benešovské hráčky zlepšily obranu, zaznamenaly několik obranných i útočných doskoků a proměnily většinu svých střeleckých pokusů. Poslední minutu před koncem zápasu se Benešov dostal podruhé do vedení, o jeden bod. Následné šestkové hody na obou stranách vyrovnaly skóre za řádnou hrací dobu na 60:60.

Utkání tedy pokračovalo v prodloužení. Napětí stoupalo a na některých hráčkách už se podepisovala vyčerpanost a únava. Za 5 minut hry nedošlo k žádnému trháku ani jednoho z družstev, a tak se pomalu schylovalo k druhému prodloužení. Zde se ukázala síla týmu. Obě lavičky hlasitě povzbuzovaly a přidali se i někteří fanoušci. Každý basketbalový příznivec ví, že v tomto sportu neexistuje remíza, vždy je vítěz. A tím se nakonec po velkém boji stal Benešov.

Po dvou hodinách velice vyrovnané hry skončil zápas výsledkem 74:72. Benešovské ,,Áčko“ žen tedy udrželo svou neporazitelnost, kterou za 14 dní prověří týmy Skřivánek Ústí nad Labem a Baník Most.

BC Benešov – BK Strakonice B 74:72 v prodloužení

Body: Kratochvílová 19, Hřebíková 15, Koubová 13(1 trojka), Bryndová 8(1), Strnadová 7(1), Němcová 6, Mazurová 4, Smetanová 2

Trestné hody: 29/19 : 37/25, Trojky: 3:4, Fauly: 31:26
Autorka: Lucie Vosátková