Ženy byly úspěšné na 50%

přidáno: 14. 10. 2013 10:18, autor: Basket Benešov
V dalších domácích zápasech hostily benešovské hráčky basketbalistky Liberce a Peček.

Sobotní zápas začal přestřelkou, kdy oba týmy střílely s vysokou úspěšností a domácí "zvládly" za sedm minut inkasovat 20 bodů. V závěru první čtvrtiny se benešovské hráčky dostaly do vedení 24:23 a už ho nepustily.

Hlavně díky zlepšené obraně a kolektivnímu pojetí v útoku si začaly domácí hráčky budovat rozhodující náskok. A protože domácí útok nezastavila ani liberecká zóna, dokráčely benešačky k druhé výhře v sezóně.

V neděli dorazil do Benešova tým z Peček. Ačkoliv tahaly domácí hráčky většinu prvního poločasu za kratší konec, dokázaly benešačky v závěru poločasu jít do vedení v poměru 30:28. Zápas se lámal ve třetí čtvrtině, hosté trefily několik střel z dálky, zatímco domácí neproměňovaly ani jasné střelecké pozice, a tak si Pečky vytvořily rozhodující náskok, který už do konce zápasu uhájily.

BC Benešov - TJ Lokomotiva Liberec 73:53

Body: Mazurová 16, Karmazínová 12, Strnadová a Koubová 11...

BC Benešov - Sokol Manver Pečky 64:71

Body: Hřebíková 17, Mazurová 12, Koubová, Kratochvílová a Strnadová 7

Autor: J. Malý