Ženy dvakrát úspěšné

přidáno: 5. 12. 2016 4:54, autor: Basket Benešov

V prvním prosincovém víkendu zavítaly na palubovku Benešova ve druhé lize žen tým z Tišnova, který byl druhý s jednou porážkou a celek TJ OP Prostějov aby zde sehrály další utkání soutěže.

BC Benešov  -  MK Technic Tišnov  64 : 60

Čtvrtiny : 18:11,13:2,14:25,19:22
TH :  21/11  -  18/13        Trojky :  3/3       Fauly : 20/16

Body : Mazurová M. 27,Šedivá R. 7,Chotašová T.,Němcová J. a Remešová K. 6,Malá A.a Divišová V. po 4,                  Landová J. a Hrušková V. po 2

V sobotním pozdním večeru se v Benešově představil druhý celek soutěže a to MK Technik Tišnov. Očekával se vyrovnaný průběh utkání neboť domácí podávají vyrovnané výkony a hostující celek utrpěl porážku jen v Poděbradech. Od prvních minut však překvapivě v utkání byly na lepší straně domácí hráčky kromě první minuty kdy se hosté ujaly vedení je už domácí do této pozice nepustily. Soustředěnou ranou nutily hráčky Tišnova k těžkým střelám a poté po úspěšném doskoku se hrnuly rychle dopředu a postupně si budovaly náskok. Po první čtvrtině byl rozdíl ve skóre sedm bodů a to 18:11. Druhá čtvrtina vyzněla ještě lépe pro domácí kdy hostům povolily za celých deset minut pouhé dva body a tak byl v poločase stav 31:13. I ve třetí čtvrtině pokračovaly domácí ve velmi dobrém výkonu, aby v páté minutě této části vedly 41:18 tedy rozdílem třiadvaceti bodů. Poté domácí zvolnily z nasazeného tempa a najednou se hostující hráčky začaly pomalu ve skóre přibližovat. Druhá pětiminutovka tohoto období byla herně nejhorší pasáží utkání ze strany domácích. Hosté ji zcela opanovaly a vyhrály toto období 18:3 a před poslední částí byl rozdíl již jen sedm bodů 45:38. V poslední části hry byly hosté také o malinko lepší, ale domácí si již své vítězství nenechaly vzít a zaslouženě si přivlastnily skalp druhého celku soutěže.

BC Benešov  -  TJ OP Prostějov   66 : 39

Čtvrtiny : 24:16,16:6,21:12,5:5        TH : 26/13  -  12/4          Trojky : 2/2          Fauly : 12/23

Body :  Mazurová M. 19,Němcová J, 16,Malá A. 8,Hájková B. a Remešová K. po 6,Chotašová T. 4,                    Hrušková V.,Divišová V. a Šedivá R. po 2,Balatová E. 1

V nedělním dopoledni se hrálo další utkání a to s TJ OP Prostějov. Vstup do utkání měly domácí raketový a ve čtvrté minutě vedly 11:0. Po oddechovém čase hostů jako by se přetrhla domácím střelecká nit a hosté snížily na 11:9. Poté už se domácí opět dostaly do pohody a velmi pěknými akcemi rozebíraly hosty a tak do poločasu si vypracovaly vedení o osmnáct bodů 40:22.I v dalším průběhu zápasu domácí basketbalistky diktovaly průběh střetnutí. Po třiceti minutách byl stav 61:34. Do poslední čtvrtiny už ovšem Prostějovské hráčky šly pouze ve čtyřech, když po zbytečných technických chybách byla z utkání vyloučena jedna z hostujících hráček. Pak už se z utkání stala fraška, neboť zbytek hostujících hráček neměl zájem utkání dohrát a dělaly vše proto, aby se co nejdřív vyfaulovaly. To se jim ve čtvrté minutě poslední čtvrtiny povedlo a tak utkání skončilo předčasně výhrou domácích 66:39.