Ženy po polovině základní části drží třetí místo.

přidáno: 4. 12. 2012 14:35, autor: Basket Benešov
O prvním prosincovém víkendu byly na programu poslední zápasy první poloviny 2. ligy žen. Benešovské hráčky nejprve v sobotu hostily v zápase o třetí příčku tým BK Brandýs. V neděli přijel do Benešova tým z druhého pólu tabulky, TJ Sokol Kladno.

Do sobotního zápasu vstoupily lépe hostující hráčky a ujaly se vedení 5:0. Domácí se však velmi rychle vzpamatovaly a sedmibodovou minisérií se na soupeře dotáhly. Ve zbytku první čtvrtiny se hrálo stylem „koš za koš“. Obrany zaostávaly za útokem, a tak bylo po první čtvrtině skóre 22:21. Druhá čtvrtina se zpočátku nesla v podobném duchu jako první část zápasu. V sedmé minutě druhé čtvrtiny byly hráčky Brandýsa ve vedení 32:34. Bylo to však jejich poslední vedení v zápase. Následující tři minuty ovládly domácí v poměru 11:3 a učinily tak první významný krok k vítězství v tomto zápase.

Ten druhý a rozhodující krok udělaly benešovské basketbalistky ve třetí čtvrtině, kdy povolily soupeřkám pouhých 8 bodů a jejich náskok se přehoupl přes desetibodovou hranici. V poslední čtvrtině narostl náskok domácích až na 20 bodů a o vítězi již nebylo pochyb.

BC Benešov – BK Brandýs 80:65 (22:21,21:16,15:8,22:20)

Body: Koubová 25 (1 trojka), Kratochvílová 15 (1), Hřebíková 12, Strnadová 11 (2), Mazurová 8, Němcová a Remešová 4, Vosátková 1

V neděli hostily benešovské basketbalistky tým Sokol Kladno. Domácím tentokrát skvěle vyšla první čtvrtina, kterou vyhrály 27:11. Ve zbytku utkání se již na hřišti střídaly všechny hráčky domácích a bez větších problémů držely dvouciferný náskok. Nedělní utkání již nebylo tak ofenzivní jako to sobotní, nedařila se především střelba z větší vzdálenosti. Pozitivem ale je vynikající střelba trestných hodů (19/18).

Po polovině základní části jsou benešovské basketbalistky na třetím místě s bilancí sedmi výher a dvou porážek a na první místo ztrácejí pouze jeden bod.

BC Benešov – TJ Sokol Kladno 67:53 (27:11,13:10,17:17,10:15)

Body: Kratochvílová 16 (1 trojka), Mazurová 14, Remešová 10, Hřebíková 6, Koubová 5, Richterová a Smetanová 4, Koníčková, Němcová, Strnadová a Vosátková po 2.