Ženy se posunuly na šesté místo!

přidáno: 11. 11. 2013 5:12, autor: Jakub Malý

Během druhého listopadového víkendu pokračovala I. liga žen v basketbalu. Do Benešova zavítaly týmy BA Sparta a Junior Kralupy. Navzdory papírovým předpokladům dokázaly benešovské hráčky dvakrát zvítězit a v prvoligové tabulce poskočily na průběžnou šestou příčku.

Do sobotního utkání s BA Sparta vstoupily domácí hráčky nebojácně a rychlým protiútokem a dobrou střelbou si postupně vybudovávaly až dvanáctibodový náskok. Sparťanky však zápas nezabalily a precizní hrou v útoku se dokázaly do poločasu dostat do vedení 40:41.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný. Ani jedno družstvo si nebylo schopné vypracovat výraznější vedení. Benešovské basketbalistky spoléhaly na rychlý přechod do protiútoku, zatímco hostující hráčky hrály velmi dobře ve vymezeném území a prosazovaly se z podkoše.

Dramatický průběh zápasu vyvrcholil v poslední minutě, kdy  si nejprve domácí přesnými trestnými hody vypracovaly pětibodové vedení, které však následně dokázaly sparťanky snížit díky přesné trojce. Osm sekund před koncem ztratily domácí basketbalistky míč a nájezd Drachovské zastavily jen za cenu faulu. Nejlepší hráčka hostů v tomto zápase mohla poslat, v případě proměnění obou trestných hodů,  zápas do prodloužení. Zvládla však proměnit pouze jeden trestný hod, a tak se mohly benešovské hráčky radovat z těsné výhry v poměru 85:84. Zápas skvěle vyšel křídlům Terce Hřebíkové a Petře Koubové, jejichž rychlost a přesná střelba dělala sparťankám velké problémy.

BC Benešov – BA Sparta 85:84

Body: Koubová 24, Hřebíková 23, Mazurová 16, Mašková 8, Strnadová a Kratochvílová 6, Bryndová 2

V neděli přijel do Benešova oslabený tým Kralup. Hostujícím hráčkám chybělo několik hráček a úzká rotace se během zápasu výrazně projevila. První čtvrtina byla ještě poměrně vyrovnaná a kralupské basketbalistky držely s domácími krok, ale od druhé čtvrtiny přestávaly být schopné čelit neustálé snaze domácích o rychlý protiútok a náskok domácího týmu postupně narůstal až na 40 bodů. V závěru domácí polevily a hosté toho využily k drobnému snížení ztráty na konečných 87:55.

BC Benešov – BK Kralupy Junior 87:55

Body: Němcová 17, Mazurová 15, Kratochvílová a Koubová 11, Mašková 10, Strnadová a Hřebíková 9, Bryndová a Remešová 2, Hájková 1

Dvě vítězství posunuly benešovské basketbalistky na šesté místo. Další zápasy je čekají opět na domácí palubovce, a to ve středu 20.11. zápas Českého poháru proti DSK Basketball hrající ŽBL a o víkendu 23. a 24. 11. Hostí týmy Pardubic a Sparty Praha.

Komentář trenéra: O víkendu jsme sehrály dvě výborná utkání, když jsme dokázaly ubránit domácí palubovku především díky dobrému útoku. V sobotu jsme měli v závěru pořádnou dávku štěstí, když jsme svými chybami málem pustily Spartu zpět do zápasu. Na útočné polovině jsme sehráli asi nejlepší zápas sezóny, v obraně už to bylo horší, ale k vítězství to stačilo. V neděli jsme k dobrému přechodu do protiútoku přidali i kvalitní týmovou obranu a zaslouženě jsme si došli pro páté vítězství v sezóně.