Ženy v Českém poháru postoupily do 2. kola

přidáno: 29. 9. 2012 6:11, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 4. 10. 2012 9:22 ]
V prvním oficiálním utkání letošní sezóny jsme nastoupili k zápasu Českého poháru v Nymburce.

První čtvrtina začala opatrně z obou stran, ale po pár vydařených akcích jsme se dostali do tempa a bodový odstup postupně navyšovali.

Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili s náskokem jedenácti bodů. Ale ani tento zápas se neobešel bez „usnutí na vavřínech“ a soupeřky snížily na rozdíl pouhých čtyř bodů. Zvýšenou aktivitou v obraně a produktivním útokem (14 bodů v řadě během 4 minut) jsme nymburským znovu utekli.

Ve druhé polovině zápasu se nám příliš střelecky nedařilo, ale celkem bez problému jsme utkání dotáhli do vítězného konce.

V dalším kole nás čekají Pardubice „A“, což je tým hrající nejvyšší basketbalovou soutěž, ve které v loňském roce obsadil 11. místo, ale všichni věříme, že předvedeme kvalitní výkon a postoupíme do třetího kola.

Basketball Nymburk - BC Benešov 58:75 (16:27, 17:24, 14:9, 11:15)
Body: Hřebíková 15(1 trojka), Koubová 15(1), Kratochvílová 12, Strnadová 9(2), Mazurová 8, Němcová 7, Remešová 5, Koníčková 2, Vosátková 2, Brázdová, Matějková, Smetanová.

Trestné hody: 22/14 : 18/13 (72,2%), Trojky: 0:4, Fauly: 21:19.

Autorka: Karolína Remešová