Ženy v ČP končí

přidáno: 20. 11. 2012 3:36, autor: Basket Benešov

V pátečním podvečeru se na palubovce benešovské haly představilo družstvo z nejvyšší basketbalové soutěže VŠ Praha (v sezńě 2011/2012 získal tento tým bronzové medaile). Bylo to utkání třetího kola Českého poháru do kterého domácí hráčky Benešova postoupily přes Plisku Pardubice dalšího účastníka nejvyšší soutěže.

.První desetiminutovka se nesla ve zcela vyrovnaném duchu.Na domácí straně měla vynikající vstup do utkání Anet Kratochvílová,se kterou si hostující hráčky nevěděly rady a tak sbírala jeden faul za druhým.I další domácí hráčky svým velmi dobrým výkonem přispěly k vyrovnanosti utkání v této části.Do druhé čtvrtiny vstoupily domácí čtyřmi body za sebou a dostaly se tak na rozdíl jediného koše( 18:20). Až do šesté minuty této části bylo utkání vyrovnané (25:30).Poté se začala pomalu projevovat vetší zkušenost a herní vyzrálost a hosté desetibodovou šňůrou odskočily na rozdíl sedmnácti bodů v polovině utkání.V dalších čtvrtinách pokračovala domácí děvčata ve statečném výkonu a byly hostům z Prahy důstojným soupeřem.Hostující hráčky pomalu navyšovaly svůj náskok po precizně zahraných rychlých protiútocích, do kterých vyrážely z dobré obrany.Rozdíl byl také ve střelbě, kde bylo znát že hosté mají nastříleno a daly domácím osm trojek.

Všechny domácí hráčky zasluhují pochvalu za předvedený výkon,zejména potom dvě podkošové hráčky Martina Mazurová a Aneta Kratochvílová.

BC Benešov - VŠ Praha 49:89 (14:20,15:26,11:23,9:20)

Body:Mazurová Mar. 23,Kratochvílová A. 8,Strnadová J. 7,Bryndová I. 4,Němcová J. 3,Matějková V. a Koubová P. po 2