Ženy v poháru končí v lize však září.

přidáno: 25. 11. 2013 4:54, autor: Basket Benešov

Ve středu 20.11. se hrálo další kolo Českého poháru žen. Do Benešova přijel tým DSK Basketball, aktuálně 11. tým ŽBL, v tomto zápase vedený exbenešovským trenérem Jiřím Havranem.

Ačkoliv hostující tým přijel bez své ústřední rozehrávačky Bortelové, zkušenosti a hlavně centimetry byly na jeho straně. Domácí hráčky vstoupily do zápasu s přílišným respektem a dovolily soupeřkám hned v úvodu odskočit na dvouciferný rozdíl. Poté se však benešovské basketbalistky vzpamatovaly, snížily až na rozdíl tří bodů a soupeřkám po celý první poločas zatápěly.

V druhém poločase zlepšily hráčky DSK střelbu a odskočily na třicetibodový rozdíl, který domácí v závěru pouze zkorigovaly.

BC Benešov – DSK Basketball 56:80

Body: Mazurová 12, Karmazínová a Kratochvílová 8, Bryndová 7, Němcová 6, Hřebíková, Mašková a Strnadová 5

O víkendu hostily benešovské basketbalistky týmy Pliska Pardubice a Sparta Praha.

V sobotním zápase chtěly domácí hráčky odčinit debakl z pardubické palubovky. Čekal je vedoucí tým tabulky hrající rychlý a agresivní basketbal. První poločas byl velmi vyrovnaný, oba dva týmy se střídaly ve vedení, žádný si však nebyl schopen vytvořit rozhodující náskok.

Do druhého poločasu vstoupily lépe hostující hráčky a dostaly se do vedení 45:39. Toto vedení však trvalo necelé dvě minuty a ještě do konce třetí čtvrtiny se domácí dostaly do vedení, které už do konce zápasu nepustily. V dramatickém závěru totiž proměňovaly trestné hody a nepustily pardubické basketbalistky na dostřel.

BC Benešov – BK Pliska Studánka Pardubice 64:58

Body: Mazurová 19, Koubová 10, Němcová 9, Hřebíková 7, Kratochvílová 6, Karmazínová 5, Remešová a Strnadová 3, Bryndová 2

V neděli nastoupily benešovské basketbalistky netradičně v modrých dresech proti silnému týmu Sparta Praha. Hosté se  chtěly opírat především o hru podkošových hráček, protože jejich výšková i váhová převaha byla jednoznačná. Byly to však domácí pivotky, které přestřílely hostující podkošové hráčky v poměru 46:21.

První osmina zápasu patřila Spartě Praha. Pět bloků a systematický úvod měly za následek vedení hostů v poměru 8:2. Poté se však domácí hráčky adaptovaly na hru Sparty a naopak samy šly do vedení až o osm bodů. (19:11 na začátku druhé čtvrtiny). Sparťanky zápas nezabalily a poločas skončil vyrovnaným stavem 33:32.

Třetí čtvrtina vypadala nadějně pro domácí basketbalistky, když se dostaly do vedení 54:46. Přelom třetí a čtvrté čtvrtiny ale patřil hostující hráčce Skutilové, která sama přestřílela domácí hráčky 10:4 a vrátila Spartu do vedení 61:58. Po oddechovém čase nastoupil na hřiště v modrých dresech úplně jiný tým. Precizní obrana a rychlý protiútok, to byla hra domácích hráček. Šnůra 15:0 byla pro zápas zlomová a i přes drobné taktické chyby v závěru zvítězily po skvělém výkonu benešovské basketbalistky v poměru 78:67.

Po dvanácti odehraných zápasech patří benešovským basketbalistkám šestá příčka s bilancí 7-5.

BC Benešov – Sparta Praha 78:67

Body: Mazurová 22, Hřebíková a Němcová 11, Kratochvílová 10, Strnadová 8, Koubová 6, Bryndová, Karmazínová a Remešová 3