Ženy B‎ > ‎

Ženy B - výpis článků

ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Ženy B do sezóny vstoupily úspěšně

přidáno: 5. 10. 2015 23:35, autor: Jakub Malý

Na první letošní zápas Krajského přeboru jsme vyjížděly do Kolína, který se do soutěže po odmlce vrátil s družstvem „čerstvých“ žen. Úvod zápasu byl trochu nervózní z obou stran a hra byla v celku vyrovnaná a to i proto, že jsme neproměňovaly všechny podkošové šance. Nicméně do poločasu jsme si vytvořily jedenácti bodový náskok a držely se toho, že ve třetí čtvrtině hlavně nesmíme povolit a nechat soupeřky dotáhnout, což se nám v celku povedlo a ještě jsme náskok mírně navýšily. Poslední čtvrtina pak byla zcela v naší režii, kdy se plně projevila naše zkušenost a soupeřky odpadly ve všech herních činnostech. I když měla naše hra značné rezervy, tak celé družstvo odehrálo zápas ve slušném tempu s nečekaně příjemným výsledkem.

BC KOLÍN – BC BENEŠOV             47:86 (11:13, 24:35,42:57)

Kotová P. 20, Pajkrtová L. 16, Králíková I. 14, Vrkoslavová D. 10, Švermová M. 8, Hrušková V. 7 (1trojka), Mazurová L. 6, Maršíčková K. 3, Koníčková T. 2, Alexandrová K.

Fauly: 19:17   TH 12/6 – 16/11

 

V neděli nás čekal o poznání těžší a zkušenější soupeř z Nymburka a navíc brzká ranní hodina, což není úplně ideální kombinace. Nám to ale nevadilo a do zápasu jsme se pustily s chutí a odhodláním. Úvodní čtvrtina nám vyšla velmi dobře jak na útočné tak i na obranné polovině a vytvořily jsme si hezký sedmibodový náskok. Druhá čtvrtina už tak dobrá nebyla, střídaly jsme lepší chvilky s těmi slabšími a i soupeřky zabraly a do poločasu stáhly náš náskok na pouhé 3 body. Třetí čtvrtina byla z naší strany slabší a nepřesnostmi ve hře jsme soupeřkám dovolily náskok zcela vymazat ovšem ne už jít do vedení. Takže jsme před poslední čtvrtinou byly za vyrovnaného stavu opět na začátku a rozhodovalo posledních 10 minut.  A tehdy se opět projevila naše větší zkušenost, a přestože jsme ani my nehrály nějak oslnivě, štěstí a větší vůle po vítězství byly jasně na naší straně a i toto utkání jsme nakonec dovedly do vítězného konce.

BASKETBALL NYMBURK „C“ – BC BENEŠOV        47:54 (10:17,25:28,41:41)

Mazurová L. 13, Pajkrtová L. 11, Maršíčková K. 8(1 trojka), Kotová P. 8, Králíková I. 6, Chotašová T. 6(2trojky), Alexandrová K. 2, Vosátková L., Crháková L.

Fauly: 20/17   TH 10/7 – 18/11

 

 

                                                                                                                                                             SVEMA, KOTPE

 

                                                                    

Poslední zápasy základní části

přidáno: 8. 4. 2013 23:21, autor: Basket Benešov

V prvním dubnovém víkendu zakončila svou pouť v krajském přeboru rezerva benešovských žen.

Představila se na domácí palubovce proti celkům ze Slaného a z Dobřichovic. Jediným cílem benešovské rezervy bylo udržet svou dosavadní neporazitelnost a vyhrát přebor bez porážky.

BC Benešov B - BC Slaný 62 : 31

Čtvrtiny : 11:4,20:9,17:5,14:13 Trojky : 1/2 TH : 16/9 - 6/2 Fauly : 10/13

Body : Mazurová Mar. 23,Mašková V. a Mazurová L. po 8,Maršíčková K. a
Kotová P. po7,Votrubová K, Vosátková L.,Balatová E. a Mašková K. po 2,Landová J. 1

V sobotním odpoledni své předposlední utkání přeboru zahájila benešovská rezerva proti celku ze Slaného. Očekával se vyrovnaný souboj a to i s ohledem na utkání v první polovině soutěže, kdy benešačky zvítězily v dramatickém závěru o jediný koš. V první čtvrtině se tyto předpoklady potvrdily. Ale také z toho důvodu, že domácí hráčky opět neproměnily několik vyložených příležitostí a nefungoval rychlý protiútok. Od druhé části se již hra domácích zlepšila a na palubovce to bylo hned znát. Soupeři v této desetiminutovce nastříleli dvacet bodů a do své obroučky
povolily bodů pouze devět.Ve třetí čtvrtině domácí děvčata o svém již 21 vítězství definitivně rozhodla, když tuto část vyhrály 17:5 a tím se vlastně poslední část jen dohrávala.V té již domácí ztratily koncentraci, a tak co do
výsledku to byla nejvyrovnanější část zápasu. I tak celkové skóre vyznělo jasně pro Benešovské hráčky a to 62:31.

Zhodnocení trenéra J.Mazura: K dalšímu zápasu jsme nastoupili opět po dlouhé pauze tentokrát zaviněné velikonocemi.A v první čtvrtce to bylo znát a soupeř s námi držel krok.Nutno však říci že hlavně díky tomu,že jsme
nedávali jasné body.Od druhé části jsme se přece jen zvedli a soupeře začali přehrávata do konce třetí čtvrtiny bylo o osudu rozhodnuto.I přes jasné vítězství jsme s některými činnostmi nespokojen.Hlavně s řešením přesilových
situací a potom s poslední čtvrtinou kdy jsme již ztratili koncentraci.

BC Benešov B - Sokol Dobřichovice 75 : 42

Čtvrtiny : 11:8,15:11,22:15,27:8 Trojkjy : 2/0 TH : 25/15 - 20/8 Fauly : 19/24

Body : Vosátková L. 19,Mazurová L. 18,Mazurová Mar. 10,Mašková V. 9,
Landová J. 7,Votrubová K. 6, Maršíčková K. 4,Balatová E. 2

K poslednímu utkání do Benešova přicestovaly hráčky z Dobřichovic.V prvních dvou čtvrtinách utkání bylo zcela vyrovnané.Ale opět hlavně díky tomu,že domácí hráčky neproměňovaly jasné pozice a nedávaly
jednoduché koše.Tím soupeře stále udržovaly ve hře. Od třetí části se přece jen výkon ten střelecký u domácích zvedl o sto procent a soupeři pomalu ale jistě začaly ujíždět.V poslední čtvrtině již to ze strany domácích byl ten
výkon na který byly zvyklé po celou letošní sezónu. V této části povolily hostům jen osm bodů a samy zatížily jejich konto body sedmadvaceti. A tak nakonec zápas dopadl zcela jasně ve prospěch benešovské rezervy 75:42.

Zhodnocení trenéra J.Mazura: V první řadě chci holkám pogratulovat k tomu, že přebor zvládly bez ztráty kytičky.Co se týče dnešního utkání tak bylo díky tomu že jsme opět nedávali jasné koše celkem vyrovnané až do 25. minuty.Potom jsme přece jen zabrali a v poslední čtvrtce soupeře docvakli a nakonec vyhráli víc jak 30-ti bodovým rozdílem.Dnes bych rád vyzdvihnul výkon Lucky Vosátkové,která odehrála výborné utkání a navrch k tomu ještě přidala neomylnou střelbu.Pro nás tímto přebor skončil a teď se budeme připravovat na barážová utkání o druhou ligu.Ty začínají o víkendu 27. a 28.
dubna a tímto zveme všechny naše fandy aby nás přišly podpořit.

Autor: J. Mazur

Pohoda v Nymburku a drama v Poděbradech

přidáno: 18. 2. 2013 12:49, autor: Basket Benešov

ČEZ Basketbal Nymburk "B" - BC Benešov "B" 46 : 72

Čtvrtiny : 11:13,14:18,13:18,8:23 Trojky : 0/1 TH : 14/8 - 24/17 Fauly : 18/22

Body : Mašková V. 21,Mazurová L. 21,Kotová P. 12,Landová J. 7,Balatová E. 5,Votrubová K.,Maršíčková K. a Mazurová Mich. po 2

Před měsíční pauzou se jele benešovská rezerva představit v sobotním podvečeru na palubovku Nymburka a v neděli dopoledne zajížděla do Poděbrad aby zde sehrála další utkání krajského přeboru.Byly to souboje rezerv druholigových celků.

Na nymburské palubovce hájily Benešovské basketbalistky svou dosavadní neporazitelnost v soutěži.Ovšem domácí jim to nechtěli ani trochu usnadnit a tak se od první minuty hrál celkem vyrovnaný souboj. Domácí na rozdíl od hostů do něj nastoupily s druholigovými posilami.Díky tomu byl zápas až do 28.minuty vyrovnaný a domácí hráčky si stále dělaly zálusk na překvapení.Ve 28.minutě byl stav utkání 42:34 pro hostující hráčky.Do konce této čtvrtiny hosté svůj náskok ještě mírně navýšily až na rozdíl jedenácti bodů a tak mohli do poslední části utkání nastupovat s větším klidem.A také tomu tak bylo a v prvních třech minutách vzaly domácím veškeré naděje a šňůrou 8:0 zvýšily rozdíl ve skóre až na 19-náct bodů a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto.Ve zbývajícím čase si již jen hostující hráčky od Konopiště s chutí zastřílely a navýšily tak celkový účet utkaní až na rozdíl šestadvaceti bodů (46:72).

Hodnocení trenéra J.Mazura: Do zápasu jsme nastupovali pouze s osmi hráčkami a bez posil z áčka.Ale holky se s tím vyrovnaly víc než dobře.Zvláště výkon Veroniky Maškové byl excelentní a plně nahradila nejlepší střelkyni týmu Martinu Mazurovou. A musím říct, že i já mám z jejich posledních výkonů velkou radost. Ale i všechny ostatní holky podaly velmi dobrý výkon a zaslouženě vyhrály i proti posílenému domácímu celku.Jen věřím,že jim to vydrží i do zítřka, kdy zajíždíme na palubovku nebezpečných a pro nás nepříjemných Poděbrad.


Basket Poděbrady "B" - BC Benešov "B" 51 : 52

Čtvrtiny : 15:13,13:20,11:9,12:10 Trojky : 2/2 TH : 22/11 - 14/5 Fauly : 16/22
Body : Mazurová L. 20,Mašková V. 16,Mazurová Mich. 8,Landová J. 6,Maršíčková K. 2

V půl desáté ráno bylo rozehráno další utkání soutěže a to mezi rezervami Poděbrad a Benešova.Od první minuty to byla
přetahovaná o každý bod a koš.Vstup do utkání měly lepší hostující hráčky,ale domácí měly velkou motivaci uspět. A tak byl boj na palubovce velmi vyrovnaný až do konce první čtvrtiny (15:13).Do druhé desetiminutovky přece jen hosté nastoupili s tím,že utkání rozhodnou a v sedmé minutě to tak i vypadalo.To svítilo na ukazateli skóre 31:20 pro
benešovskou rezervu.Ovšem stačily dvě tři chyby a domácí nemilosrdně trestaly a do konce této čtvrtiny se k hostům
přiblížily na dostřel. A tak v půli bylo skŕe 33:28 pro hosty.I v dalších dvou čtvrtinách pokračoval vyrovnaný a neúprosný souboj.

Ve 36.minutě se domácí dokonce ujaly vedení 48:46.A začalo drama až do poslední sekundy.Za hosty Mazurová Míša vrátila trojkou vedení na stranu Benešova.Následovaly ovšem čtyři trestné hody domácích kteří se ujali vedení 50:49.V poslední minutě Verča Mašková opět vrátila nejtěsnější vedení na stranu Benešova.Dvacet vteřin před koncem ovšem střílely domácí dva trestné hody.Proměnily jen jeden a stav tak byl 51:51.Do konce zbývalo 15 vteřin když i hosté měli výhodu trestných hodů. Eliška Balatová však nedala ani jeden a zdálo se být rozhodnuto. Opak však byl pravdou neboť právě Eliška Balatová zabojovala a získala míč.Následně byla 5 vteřin před koncem faulována Verča Mašková a jedním proměněným trestným hodem zajistila osmnáctou výhru hráčkám od Konopiště.

Hodnocení trenéra J.Mazura: Věděl jsem že nás dnes čeká velmi těžké utkání.Jednak proto,že domácí nastoupily posílené o pendly, a taky proto,že nám prostě soupeř z Poděbrad nesedí. A to se také potvrdilo. Domácí měly velkou motivaci nás porazit. Za tím je táhla jejich nejlepší hráčka Šafránková, která podala velmi dobrý výkon.Já musím všechny holky velmi pochválit, že to tady odjezdily na doraz a že velmi dobře zvládly po taktické stránce závěr zápasu.Ovšem chci dnes vyzdvihnout výkon dvou hráček.

U Verči Maškové se budu asi již opakovat,ale opět podala výborný výkon a druhou hráčkou je Lída Mazurová,která ve dvou dnech odehrála bez 4 minut celá utkání a za předvedený výkon jí jako nejstarší hráčce patří velké poděkování.To však patří i všem holkám a já jsem na ně velmi pyšný.

Autor: Jiří Mazur

I další víkemd v podání benešovské rezervy vítězně.

přidáno: 8. 2. 2013 1:28, autor: Basket Benešov

V sobotu a v neděli sehrála svá předposlední domácí utkání benešovská rezerva žen a to s celky z Brandýsa n.Labem.V sobotu přivítala céčko a v neděli se na benešovské palubovce odehrál souboj prvního celku s druhým a to Brandýsem B.

BC Benešov B - BK Brandýs n.L. C 105 : 27

Čtvrtiny : 27:6,34:6,24:6,20:9 Trojky : 3/1 TH : 20/14 - 9/2 Fauly : 14/17

Body : Mazurová Mar. 27,Mazurová L. 20,Kotová P. 12,Vosátková L. a Chotašová T. po 9,Mašková V. 8,Landová J. a Koníčková T. po 6,Maršíčková K. 3,Mašková K. a Votrubová K. po 2,Balatová E. 1

V sobotním odpoledni do Benešova zavítala děvčata z Brandýsa n.L.A to družstvo "C". Od samotného začátku utkání držely taktovku pevně v rukou domácí a hostům nedaly ani malou naději na to, aby se v zápase udržely. Již ve čtvrté minutě vedly domácí hráčky 15:0 a bylo vlastně po utkání. Hostující hráčky se sice snažily s vývojem utkání něco udělat ale nepodařilo se to. Domácí nátlakovou hrou v obraně a rychlými protiútoky soupeři sázeli jeden koš za druhým až se nakonec stav zastavil na konečném výsledku 105:27.

Hodnocení trenéra J.Mazura: Bylo to pro nás opět tréninkové utkání a příprava na případnou baráž. Bylo pro mne důležité, že jsem v tomto utkání mohl dát šanci i další dorostence patnáctileté Tereze Chotašové.A musím říci, že si s tím poradila velmi dobře. Celkově jsme si vyzkoušeli zase další herní systémy a to jak v obraně, tak v útoku. A taky jsem rád,že holky ač se hodně točily, tak hrály až do konce s plným nasazením. Za to jim patří dík.

BC Benešov B - BK Brandýs n.L. B 64 : 35

Čtvrtiny : 18:3,12:7,16:11,18:14 Trojky : 2/4 TH : 25/14 - 12/9 Fauly : 16/22

Body : Mazurová Mar. 18,Mazurová L. 10,Vosátková L. a Mašková K. po 6,Chotašová T. 5,Hájková B.,Kotová P., Maršíčková K. a Landová J. po 3,Mašková V. a Koníčková T. po 2,Votrubová K. 1

Nedělní dopoledne bylo v benešovské hale ve znamení souboje prvního celku s druhým. Domácí bez porážky, hosté pouze dvě prohry v dosavadním průběhu soutěže. Očekával se vyrovnaný basketbal. Ale nebylo tomu tak. Domácí od první minuty nenechaly nikoho z diváků na pochybách o tom, kdo bude hrát první housle. Dalo by se říci, že již po první čtvrtině bylo rozhodnuto o tom, jak zápas dopadne(18:3). I v dalších částech domácí postupně své vedení navyšovaly až na konečných 64:35. Udržely si tak svou neporazitelnost i do další fáze soutěže.

Hodnocení trenéra J.Mazura : I v dnešním utkání jsme od začátku vládli na palubovce. První čtvrtka byla sehrána
z naší strany velice dobře. V dalších částech hry jsem již zkoušel různé variace sestavy a nevyhnuly jsme se slabším chvilkám a hlavně zbytečným ztrátám. Ovšem utkání pro nás splnilo přesně to co jsem si představoval. Hlavně mne těší, že jsem mohl do hry zapracovat další dorostenky (Chotašová a Hájková). Obě si s tímto poradily velmi dobře, a pokud budou i nadále pracovat, budou platnými hráčkami.


Autor: J. Mazur

Ženy opět vítězně

přidáno: 22. 1. 2013 14:32, autor: Basket Benešov

V tomto víkendu zajížděly benešovské hráčky na palubovky soupeřů a to do Loun a do Teplic.A v obou
utkáních si připsala vítězné čárky na své konto.

BK Louny - BC Benešov B 54 : 70
Čtvrtiny : 18:18,15:17,9:17,12:18 Trojky : 2/1 TH : 4/2 - 18/17 Fauly : 17/14
Body : Mazurová Mar. 22,Mašková V. 18,Mazurová L. 18,Landová J. 6,Mašková K. 4,Kotová P. 2

V sobotním podvečeru rozehrála rezerva benešovských žen své třinácté utkání v soutěži.Představily se na palubovce
BK Louny.Pátý celek tabulky kladl lídrovi velmi dlouho houževnatý odpor a bylo se tak na co koukat.V první čtvrtině se
na Lounské palubovce odvíjel naprosto vyrovnaný souboj.Domácí hráčky velkým důrazem v hostující zase rychlou a
chytrou hrou bavili docela zaplněnou halu.V této části se ani jeden z celků nedostal do výraznějšího vedení a bylo to
koš za koš.A tak bylo po prvních deseti minutách skóre vyrovnané 18:18.Ve druhé čtvrtině sice domácí hráčky daly
první koš ale potom již patřily další čtyři minuty hostům,kteří šňůrou 12:0 utekli na rozdíl deseti bodů.Ovšem pod
dojmem rychle nabytého vedení Benešačky polevily v soustředěnosti a domácí toho dokonale využily a do poločasu
se dostaly na rozdíl pouhých dvou bodů ( 33:35).Ve třetí části hry se již začala projevovat herní vyzrálost hostů a také
převaha ve fyzické připravenosti.Domácí hráčky ač se neustále snažily bojovat,tak pomalu ztrácely s lídrem krok.Do
konce této části narostl rozdíl ve skóre opět na deset bodů ( 42:52).V prvních čtyřech ninutách poslední části hostující
basketbalistky definitivně rozhodly o osudu utkání.Šňůrou 10:2 navýšily své vedení až na osmnáct bodů a utkání se již jen dohrávalo.A tak se na konci utkání z výhry již po třinácté radovaly hráčky Benešova.

Pohled trenéra J.Mazura: Věděli jsme že nás dnes nebude čekat lehké utkání a to se i potvrdilo.V první části se domácí proti naší hře prosazovali důrazemm a i kvalitním protiútokem.Ve druhé čtvrtce se zdálo že naší šňůrou odpor domácích zlomíme ale nestalo se tak.Domácí hráčky bojovaly na víc než sto procent a po zásluze to bylo v půli jen o dva body. V dalších dvou čtvrtkách se ovšem projevila naše herní převaha a hlavně fyzická připravenost.Nesmírně mě těší že jsme soupeři povolili pouhé čtyři trestné hody.Naopak nám se v této činnosti velmi dařilo když jsme za celé utkání neproměnili jen jeden trestný hod.Všechny holky do jedné chválím ale dnes bych chtěl vyzdvihnout výkon Verči Maškové,která se konečně probudila i střelecky a věřím že jí to vydrží.

BK Teplice - BC Benešov B 28 : 65
Čtvrtiny : 7:15,5:16,8:23,8:11 Trojky : 0/1 TH : 13/7 - 18/10 Fauly : 19/17
Body : Mazurová L. 17,Mašková V. 14,Kotová P. 12,Balatová E. 7,Maršíčková K. 6,Dlasková T. 4,Mašková K. 3,Votrubová K. 2

V nedělním dopoledni se představily Benešačky v dalekých Teplicích.Byl to souboj prvního s předposledním.
Od první minuty si taktovku do rukou vzaly hostující hráčky a domácím nedali sebemenší šanci pomýšlet na úspěch.Již
v šesté minutě svítil na tabuli v Teplické hale stav 0:12 a basketbalistky Benešova vývoj utkání kontrolovaly.Po prostřídání
se sice hra opticky vyrovnala ale celkově stále vládly hosté.I druhá čtvrtina probíhala ve stejném duchu a tak si benešačky připisovaly na své konto další body.V této části povolily domácím jen pět bodů oproti svým šestnácti a tak v půli vedly 12:31.

Ve třetí části se definitivně rozhodlo o tom,že domácí Teplické basketbalistky lídra neohrozí.Tato část hry jednoznačně vyzněla pro hostující hráčky ( 8:23).Poslední desetiminutovka se jen dohrávala z povinnosti utkání dohrát a tak vyzněla co do skóre nejvyrovnaněji ( 8:11).A i proto se již celkově po čtrnácté radovaly Benešovské hráčky.

Pohled trenéra J.Mazura: Do Teplic jsme odjeli v pozměněné sestavě.Ale i tak to pro nás podle všech předpokladů mělo a také bylo tréninkové utkání.Trošku jej ovlivnilozranění nejlepší domácí hráčky ale i tak holky od začátku hře vládly a v poklidu si utkání pohlídali.Jsem rád,že holky to zvládly i střelecky a měli jsme v celku vyrovnané střelce.Mým přáním je abychom i za 14 dní předvedli takovou hru jako o tomto víkendu.


Autor: Jiří Mazur

I v novém roce si Benešovská rezerva udržela neporazitelnost.

přidáno: 8. 1. 2013 2:38, autor: Basket Benešov

BC Benešov B - BK Pečky 58 : 23

Čtvrtiny : 10:4,16:6,16:7,16:6 Trojky : 0/1 TH : 8/6 - 8/2 Fauly : 13/14

Body : Mazurová Mar. 25,Mazurová L. 8,Kotová P. 6,Mašková V.,
Vosátková L.,Balatová E. a Landová J. po 4, Maršíčková K. 2,Dlasková T. 1

V prvním utkání nového roku se benešovská rezerva střetla s týmem z
Peček.Domácí do utkání nastupovaly jako lídr tabulky a navíc bez jediné
porážky.A tuto bilanci si nechtěly domácí hráčky pokazit.Začátek utkání
odpovídal tomu, že se víc než měsíc nehrálo žádné utkání a i nárůst skóre byl
totožný.Ve třetí minutě padl první koš a další až v šesté.Už to vypadalo na
rekord soutěže.Nakonec se však domácí hráčky vzchopily a první dějství
vyhrály 10:4.I v dalších minutách byly Benešačky ve všech směrech lepším
týmem a svůj náskok systematicky navyšovaly.V polovině utkání vedly rozdílem
šestnácti bodů 26:10.V dalších dvou čtvrtinách domácí své vedení zvýraznily
ještě o dalších devatenáct bodů a v poklidu dokráčely k dvanáctému vítěznému
utkání v řadě.Nakonec svého soupeře vyprovodily na cestu do Peček výsledkem
58:23.

Hodnocení trenéra J.Mazura: Bylo to typické utkání po dlouhé pauze.Na
všech hráčkách bylo chvílemi vidět,že si s míčem moc nerozumí.Zvláště
markantní to bylo v první desetiminutovce.Od druhé čtvrtky už jsme jasně
kralovali a zápas v klidu zvládli.Ale i ak máme opět na čem pracovat abychom
se opět posunuli dále.Ovšem pozitivní je,že jsme udržely neporazitelnost a
vcelku dobře se s tímto utkáním vyrovnali.

Autor: Jiří Mazur

Ženy se poprvé v sezóně strachovaly o výhru.

přidáno: 10. 12. 2012 5:49, autor: Basket Benešov

Na závěr první poloviny krajského přeboru se benešovská rezerva žen představila na palubovkách soupeřů a to v Dobřichovicích a ve Slaném.

Sokol Dobřichovice - BC Benešov B 50 : 68

Čtvrtiny : 12:17,17:21,6:14,15:16 Trojky : 2/0 TH : 16/7 - 15/8 Fauly : 18/22

Body : Mazurová Mar. 24,Mazurová L. 14,Remešová K. 8,Votrubová K. 6,Mašková Ver. a Kotová P. po 5,Koníčková T. 4,
Balatová E. 2


V sobotním podvečeru se na palubovce Dobřichovické sokolovny utkala domácí děvčata s vedoucím celkem soutěže z Benešova. Ten dorazil pouze s osmi hráčkami, ale s odhodláním si udržet neporazitelnost.Vstup do utkání měla lepší domácí děvčata a ujaly se vedení 5:0.Poté pěti body kontrovaly hráčky Benešova a bylo srovnáno.Ve čtvrté minutě se domácí dostaly naposledy do vedení (7:5).Po koši Katky Votrubové hosté vyrovnali a poté šňůrou 8:0 domácím odskočili.A vedení již ze svých rukou nepustili.Do konce první části si vybudovaly vedení o pět bodů 17:12.I do druhé části měly lepší vstup domácí a stáhly vedení hostů na jeden bod 16:17.Následovala však minišňůra hostů 6:0 a od té chvíle se již náskok hostů jen zvyšoval.V polovině zápasu tak byl stav 38:29.Ve třetí čtvrtině povolily hostující hráčky domácím pouhých šest bodů a rozhodly tak o svém již desátém vítězném utkání v soutěži.Po třech čtvrtinách vedly nad domácím Sokolem rozdílem sedmnácti bodů 52:35.Poslední část se již jen dohrávala a i tu si benešačky nenechaly vzít a vyhrály ji sice jen rozdílem jednoho bodu ale v konečném součtu svého soupeře pokořily 68:50.

Očima trenéra J.Mazura: K utkání jsme odcestovali pouze s osmi hráčkami a to ještě Kája Remešová měla v nohách utkání s dorostenkami.Holky se s tím však popasovaly velmi dobře a dobrou hrou ve všech činnostech vlastně mimo prvních dvou minut kontrolovaly celé utkání.Všechny chválím za velmi dobrou obranu,která dělala domácím velké problémy a opět jsme se udrželi na padesáti bodech.Velmi dobré utkání opět odehrála Katka Votrubová.A také Kája Remešová která měla v nohou již utkání s dorostenkami kde patřila k nejlepším.Věřím,že stejný výkon předvedeme i zítra ve Slaném a zakončíme první polovinu vítězně.

BC Slaný - BC Benešov B 54 : 56

Čtvrtiny : 5:20,24:14,10:12,15:10 Trojky : 1/0 TH : 23/16 - 21/14 Fauly : 21/19

Body : Mazurová Mar. 22,Mazurová L. 12,Mašková Ver. 8,Kotová P. 6,Mašková K. 5,Balatová E. 2,Koníčková T. 1


Poslední utkání první poloviny krajského přeboru sehrála benešovská rezerva na palubovce Slaného.K tomuto utkání z
různých důvodů odcestovalo pouze sedm statečných a ty vesměs měly v nohou utkání v Dobřichovicích.V první čtvrtině
však žádná únava na hostech znát nebyla a na hřišti jasně dominovali.Výborná zónová obrana přiváděla domácí
basketbalistky do úzkých.Benešačky naopak jednoduchou a nápaditou hrou úspěšně zakončovali své útočné výpady.
A tak nebylo divu,že na konci první části byl stav 20:5.Hned na začátku druhé čtvrtiny hosté stříleli trestné hody.
Ani jeden však neproměnili a jako by to předznamenalo začátek konečného dramatu.Hostům odešla střelba a domácí se
naopak několika šťastnými body dostávali zpět do utkání.A také to bylo ovlivněno tím,že Benešačky ubraly na tempu a
povolili v obraně.A tak jak se po první části zdálo,že půjde vše podle not hostů tak na konci druhé to již tak jasné nebylo.
Slánské basketbalistky se do utkání vrátily a v půli byl stav 34:29.Ve třetí části zahájily domácí úspěšným tříbodovým
pokusem a rázem to bylo o pouhé dva body(34:32).Od té chvíle to byl boj o každý míč.Na konci čtvrtiny byly přece jen
šťastnější hosté a do poslední části šly s vedením o sedm bodů 46:39.Ovšem prvních sedm minut poslední části zcela
ovládla domácí děvčata.Hostům v tomto období povolila jen dva body a sama dvanácti body překlopila vedení na svou
stranu 51:48.Po oddechovém čase hostů se rozjela napínavá koncovka a tu lépe zvládla Benešovská děvčata.Tuto
tříminutovku zvládly hlavně velmi dobře takticky a nakonec si tak udržely jako jediné v soutěži neporazitelnost.

Očima trenéra J.Mazura : Dnes nás bylo ještě méně než včera.Ale to se nevymlouváme.Prostě to může potkat káždý tým a teď jsme to byli my.Ovšem vstup do zápasu a celá první čtvrtka byla z naší strany vynikající.Tam nebylo holkám co
vytknout.Od druhé části však domácí znatelně přidali.I díky tomu,že holky si vybraly dlouhý oddechový čas. V této čtvrtině jsme hlavně neuhlídali domácí Bosákovou a ta bodově vrátila domácí zpět do utkání.Od třetí čtvrtky to byl boj kdo z koho.Na holkách se již začala projevovat únava ze včerejška a tak domácí kousali čím dál tím víc.Náš zmar dospěl
k vrcholu v sedmé minutě čtvrté čtvrtky kdy šly domácí přes nás.Ovšem po oddechovém čase holky ukázaly charakter
a utkání nezabalily.Dodržely vše co jsme si řekli a nakonec podle mne zaslouženě vyhrály.Rád bych jim za první polovinu
soutěže poděkoval a věřím že takto budeme pokračovat i po Novém roce.

Autor: Jiří Mazur

Ženy B nadále suveréní!!!

přidáno: 28. 11. 2012 1:30, autor: Basket Benešov

Po měsíční pauze způsobené odhlášením týmů Lovosic a Litoměřic se rezerva benešovských žen představila
domácím divákům v utkáních s týmy z Mladé Boleslavi.V sobotu hostily béčko a v neděli se utkali v souboji o
první místo v soutěži s áčkem Mladé Boleslavi.

BC Benešov B - AŠ Mladá boleslav B 83 : 17

Čtvrtiny : 26:0,20:1,11:5,24:11 Trojky : 0/1 TH : 14/10 - 4/2 Fauly : 7/12

Body : Mazurová MIch. 19,Mazurová L. 16,Mazurová Mar. 14,Vosátková L. a Maršíčková K. po 8,Landová J. 6,Mašková V. 5, Balatová E. 4,Votrubová K. 2

V sobotním podvečeru se na benešovské palubovce potkala družstva Benešova B a Mladé Boleslavi B.Od začátku uchopily režii utkání do vlastních rukou domácí basketbalistky a již v první čtvrtině rozhodly o osudu utkání.Hostující hráčky,ač se snažily,tak nedokázaly být domácím vážnějším soupeřem.Domácí hráčky si již po první čtvrtině zajistily velmi pohodlné vedení.Navíc nedovolily hostím ani bod a tak byl stav po první části hry 26:0.V druhé desetiminutovce byl obrázek stejný. Jen hosté zaznamenaly jediný bod první půle a tak v poločase byl stav 46:1.Ve třetí čtvrtině domácí znatelně polevily a svému soupeři nadělily "pouze" jedenáct bodů.V poslední části se utkání vrátilo do vyjetých kolejí a tak domácí v tréninkovém tempu dokráčely k osmé výhře v řadě a to 83:17.

Hodnocení utkání trenéra J.Mazura : Zápas byl od první munuty jasně v naší režii a holky si v poklidu zahrály.Po dlouhé pauze to byl velmi příjemný soupeř na rozehrání.Jen ve třetí části jsme trochu vypadli z role.Ale na druhou stranu se holkám nedivím,neboť není jednoduché udržet v takovém zápase koncentraci po celou dobu.Jen mne mrzí ta strašná spousta neproměněných vyložených možností.

BC Benešov B - AŠ Mladá Boleslav A 62 : 30

Čtvrtiny : 10:7,16:11,21:6,15:6 Trojky : 2/1 TH : 18/14 - 4/3 Fauly : 14/14

Body : Mazurová Mar. 22,Mazurová L. 11,Mašková V.,Vosátková L.,Mazurová Mich. po 7,Maršíčková K. 4,Landová J. a
Balatová E. po2

V nedělním dopoledni se v benešovské hale utkala dosud dvě nejlepší družstva soutěže podle postavení v tabulce.A to domácí rezerva a Mladoboleslavské áčko.Obecně se čekal celkem vyrovnaný souboj.A to také v první a částečně i ve druhé čtvrtině byl. Hostující hráčky na začátku první části působily klidnějším dojmem a také se ujali vedení.Domácím děvčatům chvíli trvalo, než se dostala do tempa.Od páté minuty této části se však dostaly domácí hráčky do vedení a to si již nenechaly vzít.I tak však první čtvrtina skončila minimálním rozdílem 10:7.I ve druhé části hry byl vývoj utkání celkem vyrovnaný a domácím se nepodařilo do poločasu nijak zvlášť soupeři odskočit.V půli byl tak rozdíl pouhých osmi bodů 26:18.Do třetí desetiminutovky však domácí rezerva vlétla jako uragán a sebrala mladoboleslavským vítr z plachet.V prvních pěti minutách tohoto hracího období soupeři šňůrou 13:0 odskočila ve skóre a rozhodla tak o celkovém vývoji zbytku utkání.25 minuta 39:18.Domácí až do poslední minuty systematicky navyšovaly rozdíl a tak na konci slavili výhru o třicet dva bodů 62:30.Udržely si tak i v přímém souboji o vedení v soutěži svou neporazitelnost.

Hodnocení utkání trenéra J.Mazura : Čekalo nás dnes jednoznačně o mnoho těžší utkání než včera.A to se také v první půli bezezbytku potvrdilo.Chvilku nám trvalo,než jsme se do zápasu doastali.Od páté minuty jsme šli do vedení a to jsme již nepustili.Ale i tak soupeř kousal a v půli nebylo nic jasné.Ovšem nástup do druhé půle a zvláště prvních pět minut třetí čtvrtky patřily jednoznačně nám a tam jsme rozhodli o tom,kdo dnes vyhraje.Holkám gratuluji a chválím za předvedenou hru.Do konce roku nás čekají ještě dvě utkání a to v Dobřichovicích a ve Slaném a já věřím že je zvládneme se ctí budeme mít hezké vánoce.

Autor. J. Mazur

Ženy B nadále vládnou krajskému přeboru

přidáno: 28. 10. 2012 14:57, autor: Basket Benešov

BC Benešov B - Basket Poděbrady B 70 : 51
Čtvrtiny : 20:17,16:10,19:9,15:15 Trojky : 1/0 TH : 25/17 - 28/12 Fauly : 26/25

Body : Mazurová Mar. 20,Mazurová L. 10,Mašková V. 9,Mazurová Mich. 7,Koníčková T. a
Vosátková L. 5,Mašková K. Landová J. 4,Maršíčková K. 3,Votrubová K. 2,Balatová E. 1

V sobotu dvacet minut po patnácté hodině díky pozdnímu příjezdu soupeře začalo utkání rezerv domácích
benešovských hráček se soupeřem z Poděbrad.Vstup do utkání vyšel domácím na jedničku a rychle se
ujaly vedení 8:0.Až do šesté minuty si udržovaly desetibodové vedení(16:6).Další tři minuty však patřily
Poděbradům a šňůrou 9:0 se na domácí dotáhly.To předznamenalo vyrovnané utkání téměř až do konce.
Ve druhé části si domácí lehce zlepšenou hrou přece jen vybudovali malý náskok a ten si snažili udržet.
To se jim do půle podařilo a tak se do třetí části šlo za stavu 36:27.O osudu utkání rozhodla třetí část
hry.Tu domácí vyhrály rozdílem desíti bodů 19:9 a do poslední části šly s poklidným vedení o 19 bodů.
Poslední část utkání se odehrála ve vlnách.První část této pasáže hry patřila domácím ( první až šestá
minuta 13:4).Ve zbytku zápasu zase dominovaly hostující hráčky z Poděbrad aby domácím podobnou
šňůrou (11:2) toto vrátily.A tak se v poslední desetiminutovce oba týmy rozešly smírně.Nicméně si domácí
připsaly po průměrném výkonu šestou výhru v soutěži.

 

BC Benešov B - Basketbal Nymburk B 68 : 29
Čtvrtiny : 22:7,16:7,11:8,21:7
Trojky : 1/1
TH : 26/13 - 13/10
Fauly : 15/23

Body : Mazurová Mar. 24,Mazurová L. 14,Koníčková T.a Mazurová Mich. 7,Vosátková L. 4,Balatová E. a Mašková V. 3,
Mašková K. a Votrubová K. 2,Maršíčková K. a Landová J. 1

V posledním utkání před měsíční pauzou(důvod pauzy je odhlášení Lovosic a Litoměřic ze soutěže)
se na palubovce Benešovského klubu představila rezerva Nymburka.Tým Nymburka přijel do Benešova posílen
o tři hráčky z druholigového áčka a tak se očekávalo vyrovnané utkání.Od začátku však na palubovce vládlo jen jedno
družstvo a to domácí.Precizně hranou zónovou obranou hostující hráčky nepustily do vymezeného území a nutily je
mnohdy k těžkým střelám.A ty se soupeři nedařily.A domácí toho využívali k proměňování rachlých protiútoků.
Ve druhé čtvrtině byl obrázek téměř stejný,jen domácí nebyli již tak úspěšní v zakončování svých akcí.Zejména pak
přesilové situace řešily velmi zbrkle.I tak si do poločasu vybudovaly domácí hráčky náskok dvaceti čtyř bodů.Ve třetí
části hry si domácí hráčky vybraly oddechový čas co se týká útočné činnosti.V obraně to fungovalo stále stejně
dobře.A tak tato část byla co se týče vývoje skóre téměř vyrovnaná(11:8).Nicméně si domácí do poslední části nesly
luxusní vedení o dvacet sedm bodů.Poslední desetiminutovka byla zcela v rukou domácích a zlepšeným pohybem opět
dokázaly Benešovské hráčky překonat dvacetibodovou hranici.Hostům povolily jen sedm bodů a tak si na konci mohli
utkání mohli posedmé vítězně zakřičet.Zůstavájí tak jediným neporaženým celkem v soutěži.

Hodnocení trenéra J.Mazura : Bylo docela těžké se připravit na oba naše soupeře neboť jsme nevěděli s jakými
hráčkami se u nás představí.Sobotní utkání navíc začalo se spožděním a to není nikdy příjemné.Proti Poděbradům náš
výkon nebyl optimální.Bylo to celkově bez šťávy,chybělo tomu nasazení.Čili mne potěšilo pouze to,že jsme si udrželi
vítěznou šňůru.Jinak to bylo opravdu z naší strany velmi průměrné.V neděli jsem očekával po tom co jsem viděl zápis
soupeře že to bude velice vyrovnané.S holkama jsem si však řekli před utkáním co vše je potřeba zlepšit a vyplatilo se.
Zvláště naše zónová obrana dělala soupeři velké problémy. A také v útoku jsme byly agresivnější,běhavější a to se projevilo na využití rychlých protiútoků.Celkově vzato byly naše výkony jako den a noc.I když musím přiznat jedno že tým z Poděbrad nám prostě nesedí.To už bylo vlastně stejné i před dvěma sezónami v přeboru.Na druhou stranu mne těší,
že jsme jediným neporaženým týmem v soutěži.

První domácí zápasy

přidáno: 27. 10. 2012 1:24, autor: Basket Benešov

BC Benešov B - BK Teplice 87 : 22

Čtvrtiny : 15:4,28:3,22:3,22:12
Trojky : 2/3
TH : 7/5 - 8/3
Fauly : 10/11

Body : Mazurová L. 18,Mazurová Mich. 16,Mazurová Mar. 15,Remešová K. 14,Maršíčková K. 10,Balatová E. 6,Kotová P. a Landová J. po 4

V sobotu od 16.hodin bylo rozehráno utkání mezi domácím družstvem Benešova a hosty z Teplic.Od první minuty byla režie utkání v rukou domácích hráček.Ty, i když byly oslabeny o sestry Maškovy, nenechaly od začátku nikoho na pochybách, kdo v tomto utkání zvítězí.V prvních deseti minutách kdy hostující hráčky ještě stíhaly s domácími běhat nebyl rozdíl tak velký a tak ani skóre nebylo z pohledu hostí nijak hrozivé ( 15:4).Od druhé části hry se však již naplno projevila převaha domácích basketbalistek a v poločase byl již stav hrozivý pro hosty (43:7).Utkání mělo stejný ráz i ve zbývajících dvou hracích obdobích a rozdíl ve skóre se stále navyšoval až na konečný rozdíl pětašedesáti bodů ( 87:22).

Pohled trenéra J.Mazura: Od začátku utkání jsme drželi taktovku ve svých rukou a holky si ten zápas užívaly.Jsem za to rád že se v zápase podělily o minuty všechny holky.Bylo to velmi dobré tréninkové utkání kde jsme si mohli vyzkoušet různé varianty útoku i obrany.Vyzvednul bych výkon Katky Votrubové,která ač nedala ani bod tak se na výsledku podílela velmi dobrými asistencemi.A taky výkon nejstarších hráček z kádru Péti Kotové a Lídy Mazurové, které dokázaly zakončovat rychlé protiútoky.Jen si přeji aby nám pohoda vydržela i do dalšího utkání,které bude nepoměrně těžší.

BC Benešov B - BK Louny 59 : 35

Čtvrtiny : 16:13,15:17,12:4,16:2
Trojky : 2/4
TH :3/3 - 9/5
Fauly : 10/12

Body : Mazurová L. 14,Mazurová Mar. 11,Mazurová Mich. 10,Balatová E. a Vosátková L. po 6,Landová J. a Koníčková T. po 4,Maršíčková K. a Votrubová K. po 2

V neděli se na palubovce v Benešově představil dosud vedoucí tým soutěže a to BK Louny.A jak se dalo předpokládat tak to bylo utkání které se sobotním nemělo nic společného.Hráčky Loun od začátku prvního hracího období byly domácím velmi vyrovnaným soupeřem.A tak nebylo divu,že ani jedno z mužstev si nevypracovalo vetší bodový odstup.První body sice zaznamenala domácí Lucka Vosátková ale hosté poté kontrovali svými pěti body(5.min.5:2).Následující minuty zase patřily domácím (5 až 8 min. 7:0).A tak to bylo až do konce první čtvrtky kterou domácí vyhráli rozdílem tří bodů(16:13).Ve druhém hracím období pokračoval úporný souboj o každý bod a stále se nedařilo ani jednomu z mužstev bodově odskočit.Až ke konci této části hry si domácí vypracovaly sedmi bodový odstup(9.min. 31:24).Ale v poslední minutě jej svými vlastními chybami ztratily.A tak poločasový stav byl 31:29 pro domácí.Až do páté minuty třetí části to byl boj a hlavně nepadaly žádné koše a tak se nikdo nedivil že tento úsek skončil 2:2.Od páté minuty ale na palubovce začalo vládnout jen mužstvo domácích.Hosté postupně odcházeli fyzicky a to domácí dokázali využít.Tuto pasáž hry vyhrály 10:2 a odskočily tak na rozdíl desíti bodů.Poslední čtvrtina byla již zcela v režii benešovské rezervy a díky tomu si připsala třetí výhru v soutěži.

Pohled trenéra J.Mazura: Dnes to byl úplně jiný zápas než v sobotu.Louny se v prvním poločase předvedly ve velmi dobrém světle a zle nás proháněly.Je pravdou,že z naší strany to v první půli nebylo optimální.Chyběl nám větší důraz v obraně a i v útoku jsme byli méně aktivní.Celkově v první půli jsme měli horší pohyb.A když už jsme odskočili tak jsme soupeře vlastními chybami vrátily do zápasu.Od třetí čtvrtky jsme o sto procent zlepšili všechny činnosti až na střelbu.Ta se dostavila asi tak od 25 minuty a poté jsme již dovedli utkání do vítězného konce.Nutno ovšem říci,že ikdyž výsledek vypadá jasně tak mužstvo Loun bylo velmi těžký soupeř a budou prohánět každého.

Autor: Jiří Mazur

1-10 of 11